Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámat sétáltatom...

Körte1000 kérdése:

Ha a kutyámat sétáltatom pórázzal az utcán, és megharap egy másik kutyát, amelyiken nem volt póráz, akkor engem megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Pár napja sétáltattam a kutyámat pórázon az utcán, és kijött az egyik házból egy néni az ölebjével, ami nekirontott a kutyámnak. Az enyém nem hagyta magát, megharapta, elég csúnyán. Most azzal fenyegetnek, hogy feljelentenek, mert nem volt szájkosár a kutyámon, mivel egy bullterrier. De nem fogok szájkosarat rakni egy 5hónapos kölyökre!

Ha rámhívják a rendőröket, mennyi büntire számíthatok?



2012. máj. 11. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem büntethető, amennyiben a másik kutya támadt először és a tiéd csak utána lépett

velem ugyanez volt

németjuhászommal sétáltam és egy schnauzer nekünk támadt, de nem volt semmi baj belőle, jogos védelemnek hívják

2012. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hannkah ***** válasza:
47%
Szerintem nem kötelező az utcán a szájkosár, csak közlekedési eszközön és mivel nem a te kutyád volt a hibás, miért kéne büntetést fizetned?? Ha kötözködni akar a szomszéd mond meg neki, hogy miért hagytad volna, hogy a nénike kutyuskája harapja meg a tiédet, mert póráz nélkül "sétáltatja"?? Szerintem no para!!
2012. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

A szájkosár nem kötelező, ellenben a póráz igen. Ha büntetnek is, ő is szív, de igazából ilyen ügyek nem szoktak eljutni semmiféle eljárásig, a fenyegetőzéssel szinte mindig beérik az ilyen nagyszájúak.

Te meg figyelhetnél jobban is, nem az öt hónapos kutyád dolga, hogy csúnyákat harapva megvédje magát, neked kellett volna intézkedned. Így most pozitív élménye lett a másik kutya megcincálásával kapcsolatban (hacsak el nem fenekelted utána), ami egy bullynál különösen nem egészséges.

2012. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg a néninek, hogy jobban járt így, mert ha lett volna rajta szájkosár, akkor kénytelen lettél volna agyon taposni a kutyáját, hogy megvédd a sajátodat. Így legalább életben maradt! Amúgy a gazdi köteles gondoskodni róla, hogy ne juthasson ki a kutyája közterületre felügyelet, póráz nélkül, úgyhogy ha nagyon okoskodik, annak az lesz a vége, hogy őt fogják elő körben megbüntetni.
2012. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

ma 10:11

Na szép... Azért elfenekelni egy kölyköt, mert megvédte magát? Bizony, bizony... a kicsinek, miközben támadta a másik, a szemébe nézve a gazdájának, várni kellett volna, amíg az cselekszik.5 hónaposan.

2012. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem, a gazdának nem szabadott volna hagyni, hogy a kutya intézkedjen. Nem az ő dolga és kész, kölyökként meg pláne.
2012. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

"Így most pozitív élménye lett a másik kutya megcincálásával kapcsolatban (hacsak el nem fenekelted utána), ami egy bullynál különösen nem egészséges."


Bullterrierről volt szó, hogy jön ide a bully?

2012. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Mármint azt nem kellett volna hagyni, hogy a kutyának kelljen intézkednie. Nyilván ha nincs más, védje meg magát, de nem kellett volna eljutni odáig.

Nálunk múltkor az utcában az orrunk előtt acsarkodott tőlünk egy földszintes kiskutya, a saját kutyám megállt mögöttem és várta, mi lesz a vége, anyósomé meg mellettem pórázon tette ugyanezt. Nem tudott volna hozzányúlni egyikhez sem a kutya, mert védtem őket. Nincs rá szükségem, hogy bármelyik is rájöjjön, hogy más kutyákat bátani jó, arra meg pláne, hogy feljelentgessenek, mert a kutyám másikat bántott. Ha én rúgom fel, az önvédelem, és én jelentheten fel a másik gazdáját, hogy egy vadállat a kutyája. Nem mindegy.

2012. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
A bully szót több olyan fajta nevének rövidítésére is használják, amelyben szerepel a "bull" kifejezés. Én most a bullterrierre használtam, kövezzetek meg érte. De ha direkt nem akarod érteni, amit mondok, az meg ne legyen már az én hibám :)
2012. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, azzal feljelentés ügyében szóba sem állnak. Én azt tapasztaltam, hogy a kisebb termetű kutyák morognak és támadnak a nagyobbra egyszerűen azért, mert félnek tőle. Ezért jó, ha vigyázol a kutyádra, mert ha többször előfordul ilyen eset, már nem csak saját magát fogja védeni, hanem a korábbi sikerélmények alapján ő is támadóvá válhat.
2012. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!