Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok szaporítótól...

Tapasztalatok szaporítótól kapott/vett kutyákról?

Figyelt kérdés
Betegesebbek, mint a tenyésztőtől vettek?
2012. ápr. 15. 13:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
nekem két szaporítótól mentett kutyám van...pontosabban 1 amit a későbbi gazdi leadott a menhelyen mert nem bírta fizetni az orvosi kezeléseket ő egy mopsz aki epilepsziás illetve a fajtamentésétől van egy szintén hobby szaporítós kiskutyám aki többféle allergiától szenved és egyik szemére szürke hályogos (hobby szaporító alatt azt értem, hogy mind a két kutya családnál született ahol gondolom akartak egy almot a kis Fifi kutyától majd a kicsiket elosztogatták/eladták)
2012. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
63%

Ha mondjuk a zöldséges megvesz egy raklap répát a termelőtől, akkor szerinted mikor van esélye a vásárlónak rossz répát venni?

- úgy ahogy van, a raklapot kirakja és árulja a zöldséges,

- a termelőtől kapott árut szépen egyesével átválogatja, a rosszakat kidobja, a szépeket pedig kiteszi a pultra (de még így is átcsúszhat pár rossz).


Kb. így van a kutyákkal is, mindkettőtől vehetsz egészségeset és betegest is, de egyiknél próbálnak javítani az esélyeken.

2012. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Igen, értelek mindkettőtöket...
2012. ápr. 15. 13:56
 4/34 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 5 szaporítós kutyám van. Mindegyiket utcáról fogadtuk be. Egyiknek sem volt egészségügyi prolémálya. Mind látszólag fajtatiszta volt a doki szerint is de egyik kutya sem mutatta a fajtára jellemző tulajdonságokat. Vagy épp a őre nem lett pont olyan ammiyennek lennie kelett volna.
2012. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

nekem szaporítós mentett kutyáim voltak vannak.

elég sok szemműtétes volt köztük, idegbeteg és epilepsziás...mind leadott kutya volt, nem bírták fizetni az orvost

2012. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
26%
Mi a kutyánkat(spániel) nem tenyésztőtől vettük de nem egy szaporítótól.Egy kedves családtól vettük 2oltással,féreghajtással adták a kiskutyákat 10hetesen.A szülők törzskönyvesek voltak és nem szaporítottak agyba-főbe(meg is néztük mindkét szülő törzskönyvét). Nagyon szép kiskutyák közül választhattunk,minőségi tápon nevelkedtek(royal canin). Mi eddig állatorvosnál csak a kötelező oltások alkalmával voltunk,nem volt semmilyen betegsége a kutyánknak(most lesz 1éves).
2012. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Örülök, h semmi gond nem volt a kiskutyáddal:)

Én is reményekedem...

2012. ápr. 15. 13:59
 8/34 anonim ***** válasza:
Kérdező!Neked milyen kutyád van?Te tenyésztőtől vetted vagy szaporítótól? (a spánieles vagyok)
2012. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
A szaporítós kutyákkal az a helyzet, hogyha a felel egészséges (szerencse folytán) azokkal ugye nincs gond. De a másik fele, ha beteg,akkor leadják,mert nem tudják fizetni az orvost, mert nincs pénz, azért vettek "olcs" kutyát. Aztán amikor kiderül, hogy ez a drágább,akkor kidobják.. Így kerül sajnos évente többezer kutya leadásra
2012. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
szaporítótól veszem, jöv7végén hozom el, beagle...
2012. ápr. 15. 14:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!