Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nemetjuhasz el tud kapni...

Egy nemetjuhasz el tud kapni egy nyulat?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem.

Sík terepen esetleg.

2012. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

sík terepen pont, hogy esélytelenebb...


maximum nagyon nagy szerencsével tudja elkapni. ha beteg, sérült, nagyon fiatal, vagy öreg a nyúl, esetleg, olyan terepakadályba ütközik menekülés közben, ami a kutyának kedvez.

2012. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerencsével vagy ha nagyon meglepi, esetleg ha nagyon fiatal, öreg vagy beteg.


Ez a vadászagarak sportja.

2012. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kétlem. A nyulak elképesztően gyorsak, egyszer autóval mentünk (viszonylag gyorsan, 80-90 körül) és mellettünk szaladt egy nyúl a szántóföldön egész sokáig. Én még kicsi voltam és apámnak kiabáltam, hogy menjen gyorsabban, előzzük le a nyulat. :DD Szóval akkor láttam igazán, hogy mennyire gyors. Amikor videón látod, hogy elszalad az nem adja vissza az élményt, hosszútávon is rettentő gyors.

Tehát szinte képtelenség, hogy elkapja a kutyus. A(z) nj biztosan nem (szeretem őket, csodálatos kutyák, de akkor sem).


Valóban csak akkor van rá esélye, ha valamiért nem tudja hozni a nyúl a maximumot (erre előttem már kitértek). :)

2012. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt nemtudodm az enyém eddig nemfogott de sündisznót azt tudnak.
2012. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vadászatra tökéletes kutya mivel nekem is volt egy németjuhászom 5 hónapos korában széttépte a macskákat és beszakitotta a nyulketrec kerítését és két nyulat meg is ölt a háromból :(
2012. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha tökéletes lenne, akkor a vadászok is használnák.


Attól nem tökéletes, hogy macskákat ölt és ketrecbe zárt házinyulakat. A mezei nyúl beugrik a jacuzziba, elszív egy cigit 100 méterenként, és még akkor sem kapja le a NJ.

2012. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Marhaság.

Nekünk sok németjuhászunk volt az évek során. A kiscicák a hasukra feküdtek, a nagyokkal együtt ettek, a pulykák, tyúkok, kakasok mellettük szaladgáltak olykor, a rengeteg galambból is csak 1 darabot kaptak el egyszer (sajnos pont az egyik kedvencemet). Az ékszerteknősök és a kanárik sem érdekelték őket, nézegették ugyan, de nem ugrottak rá.

A sündisznó, mókus, kitudja mi él még itt sem érdekelte őket.

Egyedül az idegen macskákra és kutyákra mentek rá, ha bejöttek hozzánk (de arról is le lehetett volna szoktatni őket, csak én nem akartam). De azokra sem akkor, ha pl. egy macska keresztül ment a kertünkön, hogy hazajusson, csak ha közeledtek a mi macskáinkhoz, vagy az eledelükhöz, vagy szemtelenkedtek.


Nyulaink is voltak, igaz csak ritkán engedtük ki őket a ketrecből (szerintem a macskák előbb tettek volna kárt bennük) a kutyák csak megszagolják őket és kész.

Persze azt nem tudom, hogy ha felügyelet nélkül vannak hagyva együtt, órákig, akkor mi történik...


Az más, ha elviszed sétálni és akkor meghall/meglát valami állatot (ami ilyenkor egyből el is fut, tehát felkelt a kutyában a vadászösztönt) és azt üldözőbe akarja venni.

A mieinket a madarak is csak akkor érdekelték, ha elrepültek fölöttük, amúgy ehettek mellettük a kutyatálból (amikor ők már nem ettek).


Szóval a németjuhász alapesetben kimondottan békés kutyafajta. Persze én is találkoztam már vadabb (nem jól nevelt) egyedekkel, azok biztos tépnének szét mindent.

2012. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!