Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Füvet eszik a kutyám, és...

Füvet eszik a kutyám, és általában utána nem sokkal hányni kezd. Mi miatt van ez?

Figyelt kérdés
A kutyám sokszor sétáltatás közben elkezd "legelni" és utána nem sokkal rókázik is. A nagymamám szerint a kutyák megérzik hogyha jön a hányás és ezért eszik a füvet,hogy túl legyenek rajta, megkönnyítsék a dolgukat.Anyukám viszont azt mondja, hogy a fűevés miatt hánynak.Melyikőjüknek van igaza? Legyetek szívesek írjatok normális válaszokat, mert aggódok a kutyámért! :(
2012. máj. 12. 09:33
1 2
 1/11 Loloo válasza:
100%
azért eszik füvet mert fáj a pocija és segíti a fű a megkönnyebbülést :)
2012. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy tápváltás nem lenne rossz ötlet. Ha a kutyának nem jó a gyomra, akkor eszik füvet. A hányást pedig a fűevés idézi elő.
2012. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

az én kutyám folyamatosan legel!

nem igazán szokta kihányni,ö inkább a kikakilós fajta! de undi mikor neked kell kihúzni a fenekéből :D

2012. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nagyon sokat segítettetek!!!:)
2012. máj. 12. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem lehet, hogy véletlenül tehened vagy birkád van?
2012. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
85%
Nekem is evett már mindegyik kutyám füvet. Nem mindig hánytak utána. Anyukám szerint azért eszik, mert fáj a hasa és elvileg jobban lesz tőle.. Szerintem nincs okod aggódni.
2012. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Épp a múltkor olvastam erről.

Sokan azt mondják azért eszi a füvet, mert ég a gyomra. Nos, ez sem helytálló! Jelenleg a tudósok is vitatkoznak a dolgon (akár csak a cicák ügyében).


Amiket javasoltak:

- mindig legyen az állat előtt friss, tiszta ivóvíz

- tápanyagdúsabb táplálkozás (jobb minőségű kutyatáp, változatosabb étrend, esetleg vitamin-tabletta)

+ kevesebb stressz, több mozgás és séta


Véleményem szerint a fűevés miatt szokott hányni a kutyád, mert a füvek ingerelhetik őt belülről, illetve nehezen is csúsznak le...

Az én kutyám is gyakran evett füvet, de csak a legritkábban hányta ki. Viszont több ilyen fűevés utáni hányást láttam már és általában csak sima folyadék és fű. Tehát határozottan cáfolnám a nagymamád elméletét.

Különben egyszerűen kipróbálhatod. Ne engedd neki, hogy füvet egyen és meglátod, hogy nem fog hányni.

Másrészről az enyhén szólva nem lenne normális, ha folyton hányna a kutya és erre készülne elő minden alkalommal a fűvel. A hányás nem normális dolog, az ellen tenni kell ( a sav károsítja a fogait, nyelőcsövét, stb.).

2012. máj. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 homo ludensz ***** válasza:
Minden kutyám ette a füvet a mostani állítólag epés mert ha annyi csontot kap amennyit ő megenne utána mindig hány.Ne aggódj a kutyádért esetleg legközelebb ha mentek említsd meg az állatorvosnak mert ebben ő a szakember.
2012. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
általában azért eszik füvet a kutya mert ég a gyomra.
2012. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
igen ég a gyomra azért hány tőle, az én kutyám ritkán eszik füvet de akkor mindig hány utána ,de ez normális...én csak egyszer engedem,hogy egyen egy kevés füvet és ha kihányta többet nem ehet..
2012. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!