Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták...

Melyek azok a kutyafajták melyekre lehet használni a "Giant" azaz "óriás" megfelelőt? Mind magasságra, mind testsúlyra?

Figyelt kérdés

Illetve mely fajtákból alakulnak ki a világ legnagyobbjai?

Mert számomra teljesen furcsa látni egy normál méretű bullmasztiff helyett egy 80cm-es 80-91kilós kant. Ezt hogy?

Egészségesek egyáltalán ezek a fajták? Adnak ők több szeretet mint pl egy westi?

Milyen érzés lehet őket sétáltatni?


2012. máj. 12. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

80 cm-es marmagasságú bullmasztiff nem hiszem hogy van meg 91 kg,az inkább már angol masztiff szerintem,de angol masztiff a legnagyobb súlyú átlagba egy kan 90-100 kg,de hallottam már 115-120 kg-os angol masztiff kanokról,ami már majdnem akkora mint egy oroszlán nőstény.

kakukázusi kanok is vannak 90 kg-ok majdnem.

marmagasságba átlagba írfarkas és német dog a legnagyobb magasságú,ők vannak kb olyan 80-85 cmes marmagasságú kutyák.

hát angol masztiff és német dog pont az hogy nem egészségesek,sőt átlagba 8-10 évnél nem élnek tovább,sajnos

hát van azért pár nagy fajta ,súlyra: újfoundlandi,bernáthegyi,nápolyi masztiff,moszkvai őrkutya,kangal (erre keress rá youtubeon hatalmas nem ritka a 90 cmes marmagasságú egyedek sem) közép ázsiai is hatalmas,landseer,leonbergi ezek mind hatalmas kutyák.

Magyar fajták közül a komondor a legnagyobb egy komondor kan átlagba 65-70 kg,egy kuvasz is nagy ők is 55 kg körül vannak a kanok.

2012. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ennyire sajnos nem értek a kutyákhoz.

Csak annyit tudok, hogy egy Komondor mellett nőttem fel, nekem akkor elég óriásinak számított!:)

Meghatározó része volt az életemnek, megtapasztalni a végtelen feltétel nélküli odaadást.

Ezt szerintem ugyanúgy meg lehet kapni bármelyik fajtától, és bármelyik keveréktől.

Csak nem mindegyiken tudsz lovagolni, meg nem tudja mindegyik húzni a szánkót télen. :)

2012. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ir farkas német dog magasoak, 80-100 centi marmagassággal

pl a bernáthegyi nem ilyen magas, de sztintén 80 kiló.

én azt nem tudom,hog masztifot milyen sétáltatni (gondolom lassú) ír farkast és dogot gyorsabb. Ezek a kutyák nagyon gyorsak, kellnekik a napi 1 óra intenzív futás (az ír farkassal cursing verenyeket is tartanak, hiszen agár fajta)

ekkorák lettek. Az ír farkas az írországi farkasokat írtotta ki, farkasvadászatra tartották.

2012. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az állatorvosunk azt mondta hogy nagy fajták közül viszonylag berni pásztor és leonbergi a legegészségesebb

de szerintem még írfarkaskutya is egészséges,csak ő ugye magasságra nagy.

2012. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ír farkasok olyanok mint a nagy bocik, jámbor békés kanapékutyák, mivel agarak többet alszanak mint bármilyen más fajta.

Valóban le kell őket mozgatni, de ezt megoldják általában ők maguk, azzal hogy futtatják magukat.

Ami még nagyon magas az Skót szarvas agár, a többit már felsorolták előttem.

Amúgy meg menj el egy kutya kiállításra, és ott megtudod nézni hogy kb melyik fajta mekkora.

2012. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 6 óriás fajta van, amelyeknél a kanok marmagassága mindig meghaladja a 80cm-t (ez amúgy nem mindig van így) és még 10 fajtát sorolnak ide (ahol a kanok mérete elérheti és meghaladhatja a 80cm-t).


Ezek a fajták a teljesség igénye nélkül:

- angol masztiff

- ír farkaskutya

- német dog

- orosz agár

- szent bernáthegyi

- moszkvai dog

- komondor

- leonbergi

- kaukázusi ovcharka

- dél-orosz juhászkutya

- közép-ázsiai juhászkutya

- kangal

- skót szarvasagár


Marmagasságra leginkább az ír farkas és a német dog a legnagyobb (90-100 cm az átlag), de vannak ennél nagyobbak. Súlyra a bernáthegyi és az angol masztiff 70-90kg, de vannak nagyobbak.

A bullmasztiff nem óriás termetű és se 80cm marmagasságú se 90kg-os példány nincs belőlük, mint ahogy nincs 90kg-os kau sem. A kauk átlagos súlya 50-65kg között mozog, van néhány kicsit nagyobb példány, amelyek esetleg ennél néhány kilóval többek.

A kangalból sincs 90cm-es egyed, amiket a youtube-on és egyéb videó- és képmegosztó oldalakon lehet találni, azok nem kangalok, hanem az úgynevezett boz kutyák, kangal/német dog/leonbergi/masztiff mixek. Az igazi sivas kangal átlagosan 70-75cm marmagasságú és 45-50kg között mozog.

2012. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ír farkas, dog, angol masztiff, kangal stb.
2012. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 0a0n0e0tt ***** válasza:
angol dog + bullmasztiff giga kutya lesz szerintem belőle
2012. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Angol dog?
2012. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szabo79 válasza:

Szia,


Látom, sok szakértő volt itt..

Nekünk bullmasztiff-unk van, most 11 hónapos. A Frankenthal vérvonalból.

A testsúlya - zsír felesleg nélkül és komolyabb izom nélkül, hogy ízületeit ne terheljük - 71 kg és marmagassága 74cm.


Bár igaz, hogy nem lesz már 76-78cm-nél magasabb, viszont biztosan lesz egy - két kilóval nagyobb. Nagyon sokat számít a vérvonal. És igen, lehet 80-100 kilós bullmasztiff.. én kb. 90 kilóra számolok 2-2,5 éves korára. Éppen ma beszéltünk a tenyésztővel erről, reális.


Ennek ellenére a hozzászólóknak igazuk van, a legnagyobbak ennél jóval többek, hiszen angol masztiffok közül a nagyobbak 130kg-osak is lehetnek..


Üdv és remélem tudtam segíteni!

2012. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!