Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire taníthatnám meg a kutyáma...

Mire taníthatnám meg a kutyámat hogy valami haszna legyen?

Figyelt kérdés
csak a hülyeséget csinálja egyfolytában és jó lenne ha megtaníthatnám valami jóra, vagy valami feladatra ami jól elfárasztja agyilag vagy fizikailag. légyszi sürgős!!
2012. máj. 12. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a hülyeség? téged is megtanítottak valami hasznosra hogy ne csak a levegőz szívd előlünk?
2012. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sok dolog van ami a kutyát lefárasztja, de a minden napi közös sétánál, játéknál nincs is jobb:) labdáz, focizz vele, tanits neki engedelmességi feladatokat :)
2012. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Küldd a tescoba betanított pénztárosnak.
2012. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Vidd el futni, több órára sétálni, labdázz vele, fussatok, kiránduljatok... Kezdetnek elég, ha lefárasztod fizikailag.
2012. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el sètálni a fizikai lefárasztáshoz!

Trükköknél kezd az alapvető engedelmességi dolgoknál. Ül, fekszik, marad stb. Aztán a "szórakoztató" trükköket is kipróbálhatod: pacsi, forog, piti stb. Van többféle kutyássport is pl. agility, frizbi stb.

Az egyes trükkök betanításának segítségére van google, könyvek, kutyasuli.

Amúgy kicsit homályos a kérdésed, szerintem fejtsd ki jobban! :)

2012. máj. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha megtanítod apportírozni, onnantól kezdve egy csomó lehetőséged van, viheti a táskádat, kerestethetsz vele bármit, odaadhatja a leesett dolgokat, segíthet kivinni a szemetet... Az egyik leguniverzálisabb dolog szerintem :)

Egyébként a 101 kutyatrükk című könyvet ( ***** tudom javasolni, tele van hasznos és haszontalan dolgokkal, kedvedre válogathatsz :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bármire, a világon bármire meg lehet már tanítani a kutyát, csak a helyes módszert kell alkalmazni és a megfelelő motiváló erőt kell megtalálni hozzá.
2012. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
25%
Arra h ne ilyen gazdája legyen mint te.. Mi ez h "legyen valami haszna". Egy kutya nem tárgy hanem élőlény.. Foglalkozz vele, szeretgesd, sétálj vele,stb.. És akkor mivan ha rosszat csinál?? Egy kicsit erőteljesebben beszélsz vele megmondod neki mit csinált, meg hogy rossz dolog és ennyui. A kutyák értik ezt. Vagy netán rácsapsz a fenekére egy kicsit de ezt csak a végső esetben..
2012. máj. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes válaszokat! amúgy tudom hogy mindent meg lehet tanítani, csak én konkrét dologra lennék kíváncsi.

amúgy nem kioktatást kértem meg ilyeneket mert tudom hogy a kutya nem tárgy de miután egy nap 4x szedi szét a szemetet és kiássa a virágokat jó lenne ha tudnék neki tanítani valamit ami a szüleimnek is pozitív benyomást kelt mert kezd elegük lenni belőle.

2012. máj. 13. 15:23
 10/11 anonim válasza:
A mi kutyánk is ugyanúgy szétszedte a szemetet,mega virágokat kiásta de idővel leszokott róla..
2012. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!