Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat megharapta egy...

Lakle kérdése:

A kutyámat megharapta egy másik kutya! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Ma a kutyusomat megharapta egy másik kutya, minden előjel nélkül... A problémám az, hogy eddig is félős, érzékeny volt és tartott a nagyobb kutyáktól. Most hogyan tovább, mit tegyek? A környékünkön nagyon sok eb él és nem akarom, hogy a séták rettegést jelentsenek számára. Azóta, hogy ez történt a helyén fekszik és csak nézeget simogatásra elhúzódik tőlem.

2012. máj. 12. 21:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy megtudja valaki magyarázni miért csinál ilyet egy kutya? Csupán érdekel, hogy mi zajlott le benne. Az történt, hogy a mentünk egyenesen a célunk felé az enyém láb mellett, pórázon. A másik kutya fel-alá mászkált póráz nélkül, nem felénk tartott és egyszer csak a semmiből rákapott az enyémre. Miért csinálta?
2012. máj. 12. 22:05
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
vidd le kutyapszichológushoz, magától nem biztos, hogy túl tudja rajta tenni magát
2012. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én spánielemet két hónapja egy labrador támadta meg először lábon harapta majd a spánielem elkapta a torkát meg a lábát és a labrador sírva szaladt haza. Én is azt hittem hogy a kutyám tart a nagyobb kutyáktól ezért is vittem normális környékre sétálni. A lényeg az ha van ismerősöd akinek van egy nagyobb kutyája eresszétek össze őket hogy megismerje a te kutyusod és több önbizalma legyen majd. Enyém is ezért bír nagy önvédelemmel amin én teljesen meglepődtem.
2012. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen vinni fogom egy kis terápiára, főleg hogy nekem is szükségem van rá:)
2012. máj. 12. 22:13
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Pár hete itt a házunk mögött is volt egy kutyatámadás. Ott kiderült, hogy a csajt nemrég hagyta el az élettársa, akié tkp. a kutya. Így megszűnt a falkavezér, a nő nem bír vele. Az is minden előjel nélkül volt.
2012. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazából önvédelemre nem is volt lehetősége annyira gyorsan történt...:( Az a baj, hogy ismertségi körben nincs 10kg-nál nagyobb kutya...esetleg a kutyasuliban fog találkozni nagyokkal.
2012. máj. 12. 22:15
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak a helyén fekszik és simogatásra elhúzodik... talán fáj neki. Annyira nem hogy nyüszítsen, de eléggé mégis. Majd nézd meg hogyan mozog, mert majd felkel inni, pisilni, abból látszik majd, hogy vannak e fájdalmai meg a következő napokban is figyeld javul e a helyzet. Az állatpatikában adnak ilyen kis fájdalomcsillapító szert, az nem ártana, hátha lelki baja nincs is csak fizikai.
2012. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan reagáltál a támadás után? Az nagyban befolyásolja, hogy hogyan éli meg a kutya a dolgot.

Egyébként jól szocializált kutyákkal kell sokat sétáltatni, nem elengedve, hanem rövid pórázon, összeszaglászás nélkül, amíg ő maga nem kezd el érdeklődni. Most pedig tegyél úgy, mintha mi sem történt volna, ne csinálj ügyet abból, hogy megtámadták. Nem a sebészeten kötöttetek ki, úgyhogy gondolom az ijedtségen kívül más baja nem esett, nem érdemes tehát tovább stresszelni rajta, se neked, se neki, márpedig ha te ezen pörögsz, ő sem fogja tudni abbahagyni.

2012. máj. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy miért harapta meg a kutyádat a másik, arra az a magyarázat, hogy a másik kutyát nem szocializálták megfelelően és nincs meg a helyes sorrend a kutya-gazda között. Lehetséges, hogy abban a kutyában eleve van egy kis agresszióhajlam, de a lényeg, hogy mivel a gazdija -ha egyáltalán ott volt- nem tudta biztosítani a kutyának a kellő nyugalmat és biztonságérzetet, hisz mint írtam, a helyes sorrend hiányzik. Ez eleve egy frusztráltságot kelt a kutyában.

Meglehet a te kutyád viselkedésével is gondok voltak, hisz már csak a póráz egyfajta nyugtalan idegességet kelt a kutyákban, mivel kellően mozogni nem tudnak, nem tudják kioldani magukat ebből a stressz helyzetből sem, emiatt magasabb az agresszivitásuk is pórázon (ezért nagy baromság az új törvény, teszem hozzá).

Az idegen kutya számára jelen esetben valószínűleg a támadás, a nyílt agresszió volt a legegyszerűbb vagy talán az egyetlen megoldás az adott szituációban. A körülményeket nem ismerem, valószínűleg te sem.


A kutyádnak a támadás nem kellene, hogy nagy traumát okozzon, ha köztetek meg van a kellő távolság, a helyes sorrend. Bocs, hogy ha nyers vagyok kicsit, de valószínűleg ez nincs meg, vagy ezek után már nincs meg, hisz a te, mint vezér feladatod lenne, hogy megvédd őt, megkíméld a konfliktusoktól. Nem kell írnod, hogy nem tudtad volna megtenni, ezt tudom és meg is értem. Az ilyen helyzetek, konfliktusok elhárítását külön meg kell tanulni. Persze mindenki számára lehetséges ezt elsajátítani. Sajnos az már a te hibád, hogy bizonyos technikákat nem ismersz, nem tanultál már meg, ennek következtében nem tudod eredményesen megvédeni a kutyádat, de tanulni sosem késő.

A lényeg, hogy a kutyád számára ez egy hatalmas csalódás volt a vezérben. Ettől csak még bizonytalanabb, félősebb, problémásabb és idegesebb lesz.


Mindenképp menj el egy suliba, valószínűleg első körben terápiára, csak később tanfolyamokra. Többet nem lenne ilyen gondod.

2012. máj. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nem értem hogyan tudtam volna megvédeni? Láttam, hogy messzebb tőlünk egy kutya kószál póráz nélkül, de a tőlünk ellentétes irányba haladt, mi mentünk tovább a vonatunk felé a következő már a kutyám visítása volt...Még azt sem tudom neked megmondani, hogy oldalról vagy hátulról ment-e nekünk! Mindez pedig a déli pályaudvaron történt, ahol szerintem igenis kell a póráz.
2012. máj. 13. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!