Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjek vállalni két kölyök...

Be merjek vállalni két kölyök kutyát egyszerre?

Figyelt kérdés

Az egyik az kistestű törpe tacskó,aki biztosan elöbb jön.

Másikat egy közép testűre gondoltam,boxer vagy bordeauxi dog.Két kiskutya megnevelhetetlen egyszerre?Várjam meg elöször amig eléri az 1 éves kort a tacsi?Mit tegyek?



2012. ápr. 4. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó ha kölyök mind a kettő..ha el tudod őket egészségesen tartani akkor igen:) De a boxer és a bordeauxi az nagy testű..ink spániel féle méretűben gondolkodj! :d
2012. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
miért szeretnél két kutyát? van valami konkrét célod velük, vagy csak azért, hogy ne legyenek egyedül? kérdés, hogy meg tudsz-e birkózni egyszerre két kölyök felnevelésével. egy kölyök is épp elég pusztítást tud véghez vinni a lakásban, ha épp olyanja van /szétrágott cipők, szőnyegek, szobatisztaság, stb/, ezt szorozd be kettővel. nem tudom, mennyire van már eldöntve a kutya személye. ha mindenképpen kettőt szeretnél, én inkább egy felnőttet választanék, és miután beszokott, hoznék mellé egy kölyköt.
2012. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Volt már kölyökkutyád? Neveltél már fel kicsi korától kezdve bármilyen fajtájút? Ha kezdő kutyás vagy akkor nem javasolnám, hogy rögtön elsőre két kiskutyát vállalj el egyszerre. A tacskó pl. egy eleven, energikus, okos fajta, és elég akaratos, így egy nagyon következetes gazdát követel a nevelése, mert nagyon rafináltak tudnak lenni, könnyen túl jár a gazdi eszén ha nem figyelünk. Mivel a vadászat az eredeti feladata jó nagy mozgásigénnyel rendelkezik, kint erdőn-mezőn szinte fáradhatatlan. Vigyázni kell a súlyára, óvni kell az elhízástól és a lépcsőzéstől.

A boxer is megköveteli az erős és következetes gazdit, mert ő is könnyen a gazdi fejére nőhet. Szintén nagyon fontos a napi mozgás, lefárasztás fizikailag és szellemileg is. Mind a kettőnek javasolnék kutyasulit is. Szerintem sok két ilyen kölyök egyszerre, sok idő, türelem kell amíg felnőnek és jólneveltek lesznek.

2012. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat!A tacskó személye elvan döntve egy kérdés van vele kapcsolatba barna vagy a fekete kiskutyát hozom el.Igen,neveltem már fel jó néhány kutyát,többek között tacskót is.Nem lakásba lenne a tacsi,de a lehetséges másik sem.Az udvaron pedig minden lépcsőzéstöl óvva van,elhizástól nem félek,a törpékre nem jellemző,ha hajlamos lenne rá,akkor odafigyelek erre.Úgy gondolom egy tacskó lefárasztása nem túl nagy dolog,ez régebben 2vel is sikerült nekem.Persze lenne rá időm is.Itt számomra egy a kérdés: Ha 2 kölyök van egyszerre akkor hogy tudnák az egyiknek is magyarázni,ha a másik közbe rajta lóg,húzza,nem hadja békén.A másik meg ebbe az esetbe a következetesség,netán 7-8 óra távollét után melyiket vonnám felelősségre egy virág vagy lábtörlő szétszedéséért.Igazából erre vonatkózóan tettem fel a kérdést.
2012. ápr. 5. 07:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen küldetés, de ne teljesen egyszerre vállad be a 2kutyát, 4-5hónap korkülönbség legyen legalább a 2közt, különben tényleg nehéz dolgod lesz. Viszik majd egymást a rosszba és azt sem fogod tudni merre nézz vagy melyiket rendszabályozd.
2012. ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"7-8 óra távollét után melyiket vonnám felelősségre egy virág vagy lábtörlő szétszedéséért."

Ejj, ejj... Hát ennyi idő elteltével már egyiket sem érdemes. Egy kutyát, ha nem abban a pillanatban kapja a szidást amikor épp rossz fát tesz a tűzre nem szabad leszidni, vagy büntetni. Nem tudja összekapcsolni a kis buksijában a délutáni büntetést a délelőtti lábtörlő szétszedésével, még akkor sem ha ott lobogtatod előtte a cafatokban lógó lábtörlő-maradványokat. Mint ahogy a jutalmazást is akkor kell kapnia amikor épp elvárásaidnak megfelelően viselkedik, 5 perc múlva már fogalma sem lesz, hogy mivel járt a gazdija kedvében.

2012. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem lehetetlen,de elég nehéz.A tacsi most 3 hetes,szóval majd egy 4 hét múlva jön,ahhoz számítva 4-5 hónap már tél lesz,inkább nyáron szeretnék.persze nem vonnám felelősségre órák múlva szegényt,de akkor egy egyszerübb példa,a sétálás tanítása,ott se lenne jó ha egyikkel gyakorolnák a másik meg ott futkossna,zavarna.
2012. ápr. 5. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én bevállaltam. Hát nem könnyű, de ha már tapasztalt kutyás vagy, menni fog. Viszont legalább 1-2 hónapot várj a két kölyök közt, mi így csináltuk. Az egyik 3 hónapos, a másik 4 és fél. Mire érkezett a második, az első már az alapszabályokat tudta. És a séta is könnyebb így. Hajrá!
2012. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!