Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 11 hónapos kölyök kutyánk,...

A 11 hónapos kölyök kutyánk, megharapott amikor vmit ki akartam venni a szájából, mért csinálta? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ma sétánál vmit felszedett és kiakartam venni erre megharapott és megfogtam a grabancát és le "dobtam" a földre és utána vissza akart kapni..

nem ez volt az első eset, jól csináltam amit tettem???

vagy ilyenkor mi a teendő??


havanese kutyus és nincs elkényeztetve!!


a válaszokat előre is köszönöm!!


2012. máj. 13. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a vezér, nincs elég távolság a pozícióitok között.
2012. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és hogy legyek én a vezér??


az ajtón mindig én megyek ki/be elsőnek aztán a másik kutyánk és utoljára ő, sétáknál néha próbál húzni de 2x-3x rángatással újra a lábam mellett jön egész séta alatt, a kaját addig nem eheti meg amíg azt nem mondom hogy tied én nem tudom hol van a probléma, a másik kutyánk sose próbált megharapni egyszer sem bármit kivehetek a szájából ő hagyja ,de a kölyök ilyenkor teljesen megváltozik..

2012. máj. 13. 11:20
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

És mikor haza jöttök a sétából akkor is te mész be elsőnek?

Mikor először csinálta ezt hogy morog rád valamiért akkor, hogyan reagáltál rá?

2012. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen én megyek be elsőnek és utánam jön be, amikor elsőnek csinálta az kb 1 hónappal ezelőtt volt,akkor csak a pofájára csaptam de akkor vissza akart kapni ahogy most is tette, de aztán olvasgattam többek között itt is ,hogy ha megfogjuk a grabancát és le "dobjuk " ( inkább le lököm) a földre akkor az hatásos..

komolyan nem tudom mit csináljak, főleg azért bár tesómé a kutya ő nem mindig tartja be ezeket a szabályokat a kutyával kapcsolatban (néha húzza őt akkor rászólok hogy húzza vissza magához stb) de én mindig betartom vele szigorúan ezeket a dolgokat és engem harap meg, tesómat meg még nem vagy csak épp hogy oda kapott, de nekem nem egyszer okozott olyan sérülést ,hogy egy picit vérzett is..

2012. máj. 13. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ezt tanulmányozd át: [link]
2012. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

elolvastam a linket, meg más oldalakon is olvasgattam a falkavezérségről és most az egész családot bevonom ebbe a tesómmal sikerült beszélnem,hogy tényleg fontos lenne ezeket betartani, szóval most már sokkal szigorúbban betartatjuk a szabályokat vele kapcsolatban..


köszönöm a válaszokat!!

2012. máj. 13. 13:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem viselkedtél helyesen, belementél egy mellérendelt küzdelembe. Ez nem az viselkedés, amit egy magasabb pozícióban lévő "falkatag", akár egy vezér tesz, tehet ilyen helyzeteben. A mellérendelt küzdelemnek semmi köze nincs a dominancia gyakorlatokhoz, a büntetéshez vagy a helyes sorrend kialakításához, sőt, ez nagyban rontja a te tekintélyedet.

Amiket felsoroltál dolgokat, azok mind szabályok, amiket a kutya vagy betart, vagy nem. Ezeknek szintén nincs semmi közük a sorrend kialakításához. Ahhoz, hogy a kellő távolságot fel tudd állítani közted és a kutyád között a "falkában", a kiváltságaidat kell betartatnod (privát területed határát nem lépheti át engedély nélkül, a közös akciókat, programokat, sétákat, játékokat mindig te kezdeményezed, fejezed be és közben is te irányítod, bizonyos dolgokat egyedül csinálsz, ő nem vehet részt benne. Jelen esetben a kutya állította fel a kiváltságait.)

Hadd hozzak erre egy példát: szabály az, ha kinyitod az ajtót és a kutyának megtiltod, hogy kimenjen a kapun (feladat lesz már akkor, ha még le is ülteted a kapuban vagy kiadsz egy "marad" vezényszót), ennek, mint írtam, vajmi kevés köze van a dominancia gyakorlatokhoz, a sorrend kialakításához, ez egy ültetés, helyben maradás trükk a kapuban. Kiváltság pl. az, mikor mentek sétálni és a kutya bármiféle szó, jel, kommunikáció és előzetes tanítás, szoktatás nélkül megáll a kapuban és addig nem lép ki, míg te engedélyt nem adsz rá. Történhet bármi, macskainvázió, nyulak vándorlása, 5 kg. illatozó hús a kapu előtt, ő csak a tekintélyed ereje miatt nem lép ki, akár te ott vagy, akár nem.


Bocsánat mindenkitől, akit ezzel megbántok, de én nagy cerberos ellenes vagyok, mert szerencsésen tönkre tették az egyik kutyámat a módszereikkel, nevelési felfogásukkal. Kegyetlen volt helyrehozni a hibáikat. Kérdező én neked sem javaslom, hogy kövesd a módszereiket.

2012. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!