Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egy hétre elkerült...

A kutyám egy hétre elkerült más rokonhoz. Nem idegen személyhez, és környezetbe. Hogy fog reagálni?

Figyelt kérdés

A kutyámat térkövezés miatt elvittük itthonról. 1 hétig lesz távol,de minden nap meglátogatjuk és haza is hozzuk egy kis időre. Mi várható a kutya viselkedését illetően? Ti voltatok már ilyen helyzetben? Tapasztalatok?:)

Előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat


2012. máj. 13. 18:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
1 nap hányszor látogassam meg? Úgy terveztem hogy suli után egyből odamennék játszanék vele kb. fél órát aztán hazamennék tanulni. Később anyummal elvinnénk sétálni és közben haza is hoznánk, majd visszavinnénk. Szerintetek ez így jó lenne? Ha nem, írjátok le miben változtassak.
2012. máj. 13. 18:17
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, csak fontos, hogy mikor mész látogatni őt, tartsd be az 5 perces üdvözlést és viselkedj vele ugyanúgy, mint mindig szoktál, ne sajnáld le, ne babusgasd őt. Szerintem az ilyen falkavezérségi szabályokat ha betartod, akkor minden ok lesz. Lelkileg meg nem fogja megviselni. :-)
2012. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így jó lesz neki,lehet,hogy egy kicsit szokatlan lesz neki az új környezet de hamar alkalmazkodni fog és nem lesz semmi baj :)
2012. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek:))
2012. máj. 13. 18:26
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jár a kutya, ha nem látogatjátok. Minden alkalommal átéli, hogy mentek és elhagyjátok. Egy hét nem nagy idő. A kutya úgysem a napokat számolgatja, hanem csak vár-vár. Aztán, ha újra teljesen hazaviszitek, az élete megy tovább a megszokott módon.
2012. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban attól függ, hogy a körülötte lévő emberek hogyan állnak hozzá. Ne sajnáljátok, meg ne csináljatok ügyet abból, hogy másnál lakik (magatokban sem, mert megérzi), és akkor ő is lazán fogja venni. Igyekezzetek tartani az otthoni napirendjét, úgy könnyebb lesz neki.
2012. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is!:)
2012. máj. 13. 18:52
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kutyája válogatja.

Tavaly egy ismerősöm kutyája volt nálunk 2 napot, akivel korábban kb 2x3 percet találkoztunk. A gazdi szerint a kutyája borzalmasan anyás, "nem is tudom mit fog csinálni, ha nem leszek mellette"

És mit csinált? Marha jól elvolt:)

A gazdi szerint nem szeret sétálni. Hát az én kutyám mellett napi 2-3 órákat sétált boldogan.

A gazdi szerint a kutya rossz evő. Nálunk akkorákat kajált, hogy már féltem, nehogy elrontsa a gyomrát:)


Amikor visszavittem, a kutya bánatos volt:) Másnap megbeszéltük, hogy újra találkozunk, és nagyon örültek egymásnak az enyémmel. Nyilván hiányzott azért neki a gazdi, bár én egy pillanatig nem láttam bánatosnak. Egy 2 kilós kutyáról van szó, de én nem kezdtem pátyolgatni. Kutyaként kezeltem, és olyan dolgokat csináltunk, amik elterelték a figyelmét. Szerintem ha az ideiglenes helyén is van egy magabiztos gazdi, akkor a kutya kiegyensúlyozott marad.

2012. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:))
2012. máj. 13. 19:00
 10/20 anonim ***** válasza:
Én sem látogatnám. inkább érdeklődj utána telefonon. ha szeretik, és foglalkoznak vele, hidd el semmi baja nem lesz, és jól fogja érezni magát.
2012. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!