Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, milyen környeze...

Mit gondoltok, milyen környezetbe, családhoz, mennyi szabadidővel rendelkező gazdi vállalhat be egy huskyt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Legyen rengeteg ideje és energiája mozogni a kutyával és legyen határozott. Amúgy szerintem sztereotípia hogy annyira szökősek meg nevelhetetlenek. Megfelelő tanítással minden kutya nevelhető a Husky pedig nagyon értelmes csak érdekelnie kell a dolog.:) Egy jól szocializált Husky is megvan a gyerekekkel csak a gyereknek kell megtanítani hogy kell bánni egy kutyával.:)
2012. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy kis kiskorába kerüljön hozzátok amikor már nem csak anyatejet tud fogyaztani mivel sokkal könyeben hozzátok szokik és jobban halgat rátok.A hogy az elöző válaszoló is mondta sok szabadidő kell és energia meg hogy ne piszkálják éjjel nappal a gyerekek.Ezen kívül nyáron nagyon melege van hisz azért tenyészteték az ilyen kutyákat, hogy -50 fokba is akár huzzák a szánt.Szóval a lényeg hogy légkondi kéne nyáron.
2012. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyet értek. Végre valaki, aki nem csak azt hajtja róluk, hogy jaj szökős.:)

Igen, nagyon értelmesek, és fontos nekik a társaság, nem szeret egyedül, a mozgás, szerintem nagyon jó kutyák, nekem is azom van, nyáron jön még egy baba husky.:)

2012. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm! én most gondolkozok egy huskyn :) még nem volt ilyen kutyám, de megnyugodtam akkor hogy nem is annyira szökős ha le van mozgatva, foglalkozva van vele... :)
2012. máj. 9. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem foglalkozás, meg tanitás kérdése a dolog... Az enyémnek megvan tanitva, hogy nyitott kapunál sem szabad átlépni a kapu vonalát, nincs is próbálkozása a szökésre, ha nyitva a kapu leül az udvarba és várja, hogy belegyen csukva.
2012. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, sztem nagyon jó leirás:

A Szibériai Husky tagadhatatlanul egyike a leggyönyörűbb kutyáknak. Az évek során feltűnő megjelenésének köszönhetően az egyik legnépszerűbb kutyafajta vált belole. Szépségük mellett elragadó személyiségük, lelkes, játékos természetük és magas inteligenciájuk is hozzájárult kedveltségükhöz.

A Szibériai Husky elsosorban KUTYA ? nem pedig vadállat, vagy félig farkas ahogy a tájékozatlanabbak hiszik. A fajta Észak-kelet Ázsiából ered ahol a Chukchi (Csukcs) törzsek tenyésztették kifejezetten szánhúzásra. A század elején, 1909 körül jutottak el nagyobb számban Alaszkába ahol az aranyláz idején egyre népszerűbbek lettek a szánhúzóversenyek. Az alaszkai hajtók hamar felismerték a fajta képességeit, így rövid idő alatt a versenyek legismertebb és legkedveltebb kutyafajtája lett.

1925 telén hirtelen még több figyelem irányult a fajtára, ugyanis az elszigetelt Nome városában Difftéria járvány tört ki. Az oltóanyagot Anchorage-bol Nenanna-ba még el tudták juttatni vonaton, de a fennmaradó 658 mérföldet csak kutyaszánon lehetett megtenni. A fogatok egymást váltva 5 és fél nap alatt szállították el a szérumot Nome-ba. A leghosszabb távot, 340 mérföldet Leonard Seppala tette meg Szibériai Husky fogatával.

A fajtát hivatalosan 1930-ban regisztrálta az AKC (Amerikai Kennel Klub).

A Szibériai Husky elbűvölő, kedves de ritkán hízelkedő kutya. Ez a gyengéd és barátságos természet talán a múlt öröksége: a Csukcs emberek nagy becsben tartották kutyáikat, bevitték sátraikba, gyermekeik játszottak velük. Ma is érdemes megfigyelni a Huskyk ösztönös vonzalmát a gyerekekhez.

A Szibériai Husky éber, aktív és könnyen alkalmazkodó fajta. Rendkívül értelmes, inteligens de független személyisége gyakran próbára teszi a gazda találékonyságát. Sokoldalúsága folytán jó társra lelhetnek benne különböző korú és érdeklődésű emberek. Jól alkalmazkodnak a különböző szituációkhoz, idősebb kutyák is könnyen beilleszkednek egy új családba. Ne gondolkodj sokat egy felnőtt Husky befogadásán, mert bár elszalasztod a bájos kölyökkorszakot, megúszhatod az erre az időszakra jellemző nem kevés gondot is. Bár ragaszkodása családjához igen erős, nem egy-emberes kutya. A Huskyk nagyon barátságosak mindenkivel, beleértve az idegeneket is, így a legkevésbé sem alkalmasak házőrzőnek. Idegen kutyákkal szemben is barátságosan, udvariasan viselkednek. Bár ha megtámadják őket készek és képesek megvédeni magukat.

Más fajtákkal összehasonlítva könnyen tartható kutyák. Nagyon tiszta állatok, szinte egyáltalán nem jellemző rájuk ?KUTYASZAG?. Kevés ápolást, fésülést igényelnek, kivéve persze a vedlési időszakot, amikor hihetetlen mennyiségű aljszőrzetet hullatnak. Egészséges, edzett fajta, az oltásokon kívül ritka vendégek vagyunk az állatorvosi rendelőben. Sokkal kevesebb táplálékot igényelnek, azaz jobban hasznosítják a táplálékot mint más fajták.

A Huskyk kifejezetten falkaállatok. Igénylik az aktivitást, a társaságot, azt szeretik ha a középpontban lehetnek. Ha sokat vannak egyedül, hamarosan gondoskodnak saját szórakozásukról, ami valószínűleg valamiféle rombolás lesz a kertben vagy éppen a lakásban, vagy még rosszabb esetben különböző szabadulási technikák kidolgozását jelenti.

Sportos kutyák lévén szükségük van a mozgásra és elegendő helyre ahol kiszaladgálhatják magukat. A Husky ügyes és hatékony vadász ezért nem túl megbízhatóak más házikedvencekkel kapcsolatban, bár nem egy helyen békésen él együtt a ház macskájával. Független jellemük képtelenné teszi őket arra, hogy szolgamód lessék gazdájuk minden óhaját. Gyorsan és könnyen tanulnak, de csak akkor fogadnak szót, ha abból nekik is hasznuk származik. Érdekelté kell tenni őket a feladat elvégzésében és soha nem szabad túlzásba esni a kiképzéssel. Sokan állítják, hogy a Huskyk nem taníthatók. Dehogynem! Viszont az biztos, hogy kifinomultabb módszereket kell velük szemben alkalmaznunk. Helyénvalóbb mindennap 5 percet fordítani a kiképzésére, mint hetente egyszer egy órát. A "drillezős", ülj!, fekszik! áll!, ülj!, fekszik! áll! módszer nem vezet náluk eredményre, csak megunják és megmakacsolják magukat.

Bárkinek, aki azon gondolkodik, hogy egy Husky-t választ társul, tájékozódnia kell a fajtáról. Sok a fajta iránt vonzódó ember azt hiszi, hogy a Husky is csak egy a kutyafajták közül. Pedig nagyon is különbözik a legtöbb fajtától.

Nagyon kedves, optimista, értelmes kutyák akik örömest megosztják veled az életüket mint egy barát, de sohasem úgy mint egy szolga.

Végül álljon itt kedvenc idézetem, Jamesa Maulden-tol, a Syntari kennel tulajdonosától:

-Ha azt mondom a Sheltie-mnek, hogy ugorjon le egy szikláról, engedelmesen megteszi. Ha ugyanezt mondom a Huskymnak, azt fogja mondani: "Csak utánad, Mami". Nos, szerinted melyik kutya az okosabb?

2012. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Régebben én is azt gondoltam, hogy eltúlozzák azt, hogy mennyire szökős ez a fajta. Egészen addig, amíg bele nem csöppentem ebbe a helyzetbe a múlt héten. A másik huskymmal nincs és az előtte lévő kettővel sem volt ilyen probléma, csak most a legkisebbel. A lényeg, hogy szerintem nem szabad eltusolni ezt a problémát, mert sosem tudhatod, én sem gondoltam volna álmomban sem. Az enyém is mozgatva van, sőt ivartalanítva is, aztán mégis megy, menne. Szerintem függhet egy kicsit a genetikától is, abba meg sokat nem lehet beleszólni. Ha ilyen kutyát szeretnél minimum a bombabiztos kerítés és mozgatás. Akkor nem hiszem, hogy nagy probléma lehet. Most már mi is látjuk, hogy nem is olyan jó a kerítésünk mint gondoltuk, de próbálkozunk...

A kérdésedre válaszolva: nagy kert, szerető, türelmes, de fegyelmező gazdi, aki nem olvad el akárhányszor belenéz azokba a nagy kék /vagy más/ bűnbánó szemekbe =). És ha lehet sok szabadidő. Nyilván akik tenyésztik ezt a fajtát, ők is dolgoznak, nincsenek tele szabadidővel, mégis tudnak időt szakítani a kutyára. Hozzáállás, akarat kérdése is. Ha be tudod vállalni, sok sikert hozzá =)

2012. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!