Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van Berni Pásztor...

Akinek van Berni Pásztor kutyája mi róla a véleménye? Izületi problémák? Meddig él? Stb.

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem bernim van és imádnivaló ez a fajta. Nagyon igényli a család közelségét, hogy foglalkozzanak vele. Nagyon szeretetre éhes, de ő maga is sok szeretetet ad!

Mivel hajlamos a diszpláziára, így nagyon körültekintőnek kell lenni vásárláskor! Tenyésztő és tenyésztő között is vannak különbségek. Ha elmész egy tenyésztőhöz, akkor nem csak a körülményeket tudod megnézni, hanem a törzskönyveket, a szűrési eredményeket is. Ha erre rákérdezel és nem mutatják meg, vagy "félrebeszélnek", akkor onnan ne vegyél kutyát. egy lelkiismeretes tenyésztőt érdekli, hogy hova kerül majd a kölyök, sokszor "családlátogatást" is tesznek (persze határokon belül, 5-600 km-t azért nem utaznak ezért).

A legidősebb berni, akiről tudok, azt hiszem 14 évig élt. Átlag életkor 10 év. De ez attól is függ, hogy mivel eteted, kap e kiskorában olyan vitaminokat, étrend kiegészítőket, amelyek a növésben segítik (mivel gyorsan növő fajta így az izületeire, csontjaira vigyázni kell).

Így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem több Bernim is van:)Kis korában oda kell figyelni a táplálásra,és nem szabad túl mozgatni,túl etetni. Csodálatosak a Bernik!! Órákat tudnék mesélni róluk!! A Helyet meg nézd meg jól,hogy honnan veszel! Csak tenyésztőtöl vegyél,aki minden állítását papírral is tudja igazolni,és nem kapsz nála tk.nélküli kiskutyát!!Hidd el az olcsó kutya később nagyon sokba fog kerülni!!
2012. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hello.Köszi a válaszokat!Nekem is van Bernim,csak azért kérdeztem mert sántikálni vagy biceg néha az első lábára,mert a lábát behajlítja maga alá és szerintem attól.Vagy meghúzza...nemtudom.
2012. máj. 17. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!