Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan esedékes a veszettsé...

Hamarosan esedékes a veszettség elleni oltás. Tanácstalan vagyok, hogy adassak be kombinált oltást inkább, vagy csak sima veszettségit?

Figyelt kérdés

Kölyökkorába megkapta mind a 6 db. oltást és most jön az évenkénti veszettség elleni. A kombinált oltás jobban megterheli a kutyus szervezetét?

3 éves ivartalanított 45 kg.-os kan.


2012. máj. 14. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Én adatnék, a fene se akar kockáztatni. Te szeretnél?
2012. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Helyesebben: veszettség elleni+kombinált védőoltás/8 komponensű vakcina/ legyen vagy csak sima veszettség elleni?
2012. máj. 14. 11:17
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyáim a sima veszettség ellenit kapják már 10(!) éve. És az előtte lévő kutyusaink is ezt kapták. Szerintem bőven elég ezt beadatni.
2012. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem, természetesen én sem! De nem értek ezekhez az oltásokhoz, hogy maximális védettséget biztosít-e és nem készíti ki a kutya szervezetét?
2012. máj. 14. 11:19
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
100%-os védelem nem létezik. Hiába adatod be a parvoból is a 3 kötelezőt ugyan úgy elkaphatja a kutyusod. És sajnos már nem is egy ilyennel találkoztam a környékünkbe. Tehát 100%-os védelem nincs...
2012. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Évente kell a kombináltból az ismétlő oltás, a veszettségit pedit törvény írja elő, hogy évente kell. Én mind a kettőt be fogom adatni.

Őszintén? Max. pár napig bágyadtabb lenne, de inkább ez legyen, mint utána a súlyos betegségből kezelni, vagy ami még rosszabb, netán nem élné túl... Egyébként neked kell tudnod, mennyire viselte meg kölyök korában, az én kutyámat semennyire.

2012. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az enyémet sem viselte meg egyáltalán. Most 3 éves, eddig nem adattam be neki soha kombit, csak a kölyökkori 6 oltás + az évenkénti veszettségije volt. Ebben az esetben van értelme most beadatni a 8 komponensű kombit? Pénz nem számít, szívesen beadatom, csak körültekintő szeretnék lenni.

Ezenkívül Scalibor és Advocate csepp az élősködök ellen és 4 havonta féreghajtás.

2012. máj. 14. 11:25
 8/21 anonim ***** válasza:

Persze, érdemes!

Féregtelenítést jobb 3 havonta amúgy.

2012. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A veszettség elleni a kötelező. A kombinált pedig védi a kutyádat a fertőző betegségek ellen, tehát ez az ő érdeke. Mindkettő kell.
2012. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az állatorvosom nem is adja be a kutyusoknak 3 éves koruk felett mert azt mondta a védettség ekkora tökéletesen kialakultnak kell már lennie
2012. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!