Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb kullancs nyakörv?...

Legjobb kullancs nyakörv? Volt már kutyátok babéziás?

Figyelt kérdés
A "preventic" nevű nyakörvet ajánlották, de webshopban nem találtam. A net szerint ez vényköteles, de ismerősi kör nem is említette. Ti milyet használtok? Cseppentős csak rövid szőrük kutyáknak jó? Az enyém husky, úgyhogy a cseppentősön nem is gondolkodom!
2012. máj. 14. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Természetesen bármilyen kutyára lehet tenni cseppentős készítményt, sőt, hosszú szőrű kutyának az sokkal praktikusabb.

A szőrt a gerince mentén kettéfésülöd, és a bőrére teszed a cseppeket, pár pillanatig tartod, amíg egy kicsit eloszlik a bőrén. És nem csak egy helyre, én a tarkójától a háta közepéig szoktam szétosztani, 4 helyre teszek a gerince mentén.


Szerintem pont hogy a nyakörv nem olyan hatékony, hiszen a szőr miatt nem is tud érintkezni a bőrével. És ezek a szerek nem kullancsriasztók, hanem az a céljuk, hogy ha a kullancs eljut az állat bőréhez, akkor ott elpusztuljon.


Nekem még nem volt babéziás a kutyám, pedig már vagy 40 kullancs biztos volt benne élete során. Barátnőm kutyájában kb. 5 kullancs volt az elmúlt években, és 2x is babéziát kapott. Pech:(


Én az Advantix, illetve a Promeris nevű cseppeket tudom ajánlani.

2012. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a csepp a legjobb. Mi most Advantixot használunk, az nagyon bevált. Volt már babéziás a kutyám, épp 2 hete. Az első és utolsó kísérlet volt a nyakörvvel: pont alatta volt a kullancs, egyetlen egy ment bele, de fertőzött volt és ez kis híján az életébe került. Ezek után én a cseppre esküszöm.
2012. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt már sajnos, de szerencsére meggyógyult, időben észrevettük és orvoshoz került. Hosszú szőrű kutyának is tökéletes a spot-on, ahogy az előző is írta. Mi most már 2 éve Scalibor nyakörvet használunk, és teljesen bevált, nincs egyiken se kullancs, mióta hordják, pedig az egyik elég hosszú szőrű, olyan border collie szerű. Szépen el kell igazgatni a szőrt a nyakörvnél, és akkor hozzáér a bőréhez. Azért választottuk a nyakörvet, mert olcsóbbra kijön, mint a havi spot-on adag, 4000 Ft körül van ez a nyakörv és kb. fél évig véd.
2012. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiltix, de megbízható helyen vásárolva.

Plusz valami csepp és havonta fürdetés Neostomosan-ban. Ezek ellen a mocskok ellen egyféle már nem igazán elég. Az enyémeken hiába volt csepp (Ex-Spot), egymás után lettek babéziásak, a másodikba a 10 hónapos imádott bullmasztiffunk bele is pusztult, hiába volt minden. A megmaradt kis terrieren most Kiltix van (vigyázat, hamisítják!), Ex-Spot és Neostomosanban fürdött 2 hete.

A környékbeli kutyák mind voltak babéziásak (Debrecen külterülete).

Nagyon vigyázz rá, a leggusztustalanabb, leghalálosabb kutyabetegség, ráadásul a kullancsok szép lassan minden irtószerrel szemben rezisztensek lesznek. Fipronil-tartalmút nem használok, mert hosszú távon idegi problémákat és daganatot okozhat (olvastam róla egy cikket).

2012. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem moszkvaim van nagyon nagy a szőre, és cseppentőst kapott, eddig egyszer sem volt benne kullancs, és eléggé füves területen élnek nagy a telek meg minden, és a doki ajánlotta az Advantixot neki, meg még van egy westie-puli keverék az is Advantixot kapott meg a dobermannunk is! :)

2012. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Advantix!! Nekem a nyakörvektől kicsattogott a kutyám. A cseppentős bevált.
2012. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!