Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni? A férjem...

Tudnátok segíteni? A férjem veréssel fegyelmezi a kutyust!

Figyelt kérdés

A férjemnek 4 éve elpusztult a kutyája nagyon hiányzott neki egy társ és ugy gondoltam meglepem egy beagle-el! Ma fél éves a kiskutya nagyon aranyos, és borzasztó okos. Parancsszavakra (persze ha nem makacsolja meg magát) hallgat és elvégzi. Imádjuk a kutyust! Sajnos ha a kutya makacskodik a férjem megveri, ha pl nem jön vissza hívásra és elszalad mostmár kezdi megtanulni hogy 2. hívásra jöjjön. A férjemre hallgat, rám (aki nem fegyelmezi) nem hallgat, megrágja a cipőimet a férjemét sosem! Viszont hozzám jön ha megveri a férjem! Annyira rossz látni mikor bántja és mikor nyikkant a kutya!

Örülök hogy fegyelmezett de nem szeretném ha bántaná amikor makacskodik, babát várunk és mondtam a férjemnek hogy kicsit tartok hogy mivan ha a gyereket is bántja ha nem hallgat rá, azt mondja az ember az más, a kutya meg ne ért meg mindent!

Tudnátok tanácsot adni hogy mit mondhatnék neki (bár igy sem hallgat meg)


2012. máj. 14. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Kutyát megverni embertelen dolog! Csak megvadul tőle és lelkli beteg lesz. Csavarjatok össze egy újságpapírt és ha rosszat tesz, kicsit üssetek vele a fenekére. Neki ez éppen elég figyelmeztetést. Meg fogja jegyezni.
2012. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Jó ember...... Nem irigylem a leendő gyermeketeket. Valahogy a gyerekek sem mindent értenek meg bizonyos kor alatt.
2012. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Képzeld, hogy összekeveredik szegény. Az a kéz okoz neki fájdalmat, amelyik enni ad?
2012. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha a férjem/barátom verne egy állatot, nálam válóok lenne és ezt a legkomolyabban mondom. Gyűlölöm, ha állatot bántanak, felháborító.
2012. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az,hogy veri? Részletesen fejtsd ki légyszives,mert igy nem egyértelmű.Az,hogy megrángatja,vagy ad neki gey maflást ha túl messzire megy még nem verés. Az én (már megboldogult) kutyám kamasz korában próbálkozott mindneféle hajmeresztő dologgal,akkor én is lenyomtam a földre,vagy megrángattam a grabancánál (2* volt erre szükség) soha többet nem volt erre szükség,csak a tudtára adtam ,hogy én vagyok a főnök és vegyen vissza atempóbol.

Más számára ez már durvának hathat,sokan azt hiszik cukorból vannak,megengedik nekik,hogy bevédjék a kajájukat,megmorogják a gazdát ,vagy leszarjáka parancsokat ..aztán csodálkoznak..

A beagle egy intelligens,de iszonyatosan makacs és öntörvényű fajta egyébként. Na mindegy szóval írd le,hogy nálad averés mit jelent ez a lényeg.

2012. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha fegyelmezi, de van egy határ, amin túl már nem normális. Nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet, hogy mennyire veri meg. Nem szabad a ló másik oldalára sem esni, hogy egyáltalán nem fegyelmezitek.
2012. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ha például nem azonnal jön oda csak 2. hivásra vagy ha én hivom nem jön, akkor csak egy maflást kap, viszont a megrágott papucsért (ami a szekrényben van ) grabancrángást és 2-3 pofont kap. Ma reggel nem hallgatott a férjemre, fogta magát és elrohant, ott nagyon csúnyán el lett verve!

Viszont ha véletlen bepisil (ami tényleg borzasztó ritka) fejét lenyomja és egyszer rávág egy hatalmasat!

2012. máj. 14. 15:56
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

a kutya a hangsúlyból is érti, hogy mit akar az ember, nem hiába nevezik okos állatoknak. én soha-soha nem bántottam a kutyámat (német juhász), de mégis nagyon fegyelmezett volt. ha bármi rosszat tett nagyon éles hangon mondtam neki hogy nem. ezt is érti, nem kell verni. most ott tartunk, hogy kézmozdulatokra és szóra is hallgat, két éves, és közel húsz különféle trükköt ismer. ha jót tesz én jutalmazom: elég egy simogatás, egy jó szó vagy egy darabka étel. így összeáll az agyában, hogy mik a rossz, jó és semleges dolgok.


amúgy a kutya nem tudja összekapcsolni a múltját a büntetéssel. vagyis hogyha haza ér a férjed és azt látja, hogy szétrágott valamit, hiába mutogatja neki, kiabálhat, verheti a kutya nem fogja érteni miért viselkedik így. ha bármi rosszat kell azonnal kell büntetni.

2012. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjed egy barom. Valóban szükség van időnként egy-2 maflásra, de soha nem szabad ütlegelni egy kutyát. A kutyát pedig megfelelően kell szocializálni, pl kutyaiskolába vinni, szakember tanácsát kikérni. Egy beagle nem ugyanaz mint egy díszpinty, hogy elvan a ketrecben, aztán szarok rá.
2012. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Így már tényleg más a helyzet. Egy-két tasli nem árt, de a rendszeres fenyítés nagyon-nagyon rossz!
2012. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!