Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veréssel miért gyorsabb a...

Veréssel miért gyorsabb a "nevelés"?

Figyelt kérdés
ha rosszat csinált ismerősöm kutyája, rácsapott, mikor azt tette, azóta nem teszi. Én meg vagy 15x rószoltam, mire nem csinálja többet. Mitől gyorsabb? Mert fél a kutya?
2010. aug. 31. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nem attól függ versz vagy szólsz. Úgy szólsz rá, hogy nem hiszi el, hogy komolyan gondood, nincs tekintélyed. Akik falkavezér típusok egy pofonnal vagy egy pisszentéssel azonnal leállítják a kutyát. Ha te nem vagy eléggé határozott, verheted, rugdoshatod de legközelebb is csinálni fogja.
2010. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Serilin ***** válasza:
17%
Mert megjegyzi ha bizonyos dolgokat csinál akkor fájdalmat okozol neki.A kutyát nem szabad megutni csak ha harap!Mi is igy neveljük a kutyánkat és igen engedelmes kis jószág lett belőle!:)
2010. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
utni hulyeseg, sokkal jobban rogzul neki a dolog ha megjutalmazod akkor ha ugyesen csinal vallamit vmi fincsi kis nasival...de tenyleg vmi inyenccel v megdorgalod szavakkal ha nem engedelmeskedik....ha utod nem biztos h engedelmes lesz...sok kutya borzasztoan makacs tud lenni...en pl egyszer legyintettem a kutyam fele(persze nem tul erosen epp megloditottam) es 2 hetig meg ram sem nezett :))
2010. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy ő így nevelte, de a kutyában mindenképp negatívumként marad meg az ütés.

Én soha nem bántottam egyik kutyámat sem, legfeljebb leszídtam, de azt is csak végső esetben.

Viszont ha a kutya olyat csinált, amit nem kéne, rászólsz, és ezért legközelebb nem csinálja, akkor nagyon dícsérd meg. Szerintem így is hamar rögzülnek a szabályok, ráadásul a kutya és a gazdi közti kapcsolat is erősödik.


Inkább 15x szólj rá, mint 1x üsd meg!

2010. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Talan mert a farkasoknal a falkavezer sem intez a tobbihez 15x szonoklatott, hogy mit akar, hanem elsore ramordul, aztan odakap*...

De nyugodtan lehet nyafogassal is nevelni kutyat, csak 15x lassabb.


*Nem felhulyere veri, megrugdossa, egyebek. Egy puha figyelmezteto pofontol semmi baja sem lesz. Sem a testenek, sem a lelkenek. (A kutya ragadozo. Nem "árt" neki a testi eroszak, mert abban el.)

2010. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Na jó, a 15x kicsit túlzás, úgy értettem, hogy pl rágott vaalamit, és rászoltam, elment, és vissza jött, megint rászoltam... ezt vagy 5x és utána már nem csinálta. Ismerősöm ilyenkor oda ment volna a kutyához, és kicsit rácsapott volna.
2010. aug. 31. 11:22
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

A verést könnyebben általánosítják a kutyák, mert a negatív következményt mindig jobban általánosítják. Ez az életbenmaradás feltétele. Ha egy kölyök kétszer megpróbál játszani a medvével, akkor halott.


Csak az a baj a veréssel, meg a büntetéssel, hogy teljes passzivitásra neveled vele a kutyát. Azt tanulja meg, hogy a legjobb ha semmit nem csinálok, akkor nem érhet baj. Egy ilyen kutya sose fog neked bonyolultabb feladatokat meg csinálni, csak azokat amikre tudod kényszeríteni.


De az is igaz, hogyha 5-ször szólsz, az már rég baj. Nincs tekintélyed.

2010. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertem a problemat. A sokszori raszolas is negativ elmenyt hagy a kutyaban, hiszen megtiltasz neki dolgot. Csak kozben a szadat is rojtosra beszeled.

Mig ha ragadozo - falkaallat szemszogbol neveled (vagyis "ramordulsz", ha tenyleg szukseges, meg fizikailag is erinted) akkor egyetlen (max ketto) ingerbol tudni fogja, hogy nem szabad. Es igy meg kevesebb stresz is eri: 1 vs. 5 (15)

Szoval, ertem en, hogy nem bantjuk a kutyat, meg csunyan sem nezunk ra, de attol az meg egy ragadozo - ha nem kezeljuk ugy, akkor pont azzal "alazuk"...

2010. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is kapott néhány pofont életében, de ettől még meg tud csinálni bonyolult feladatokat és nem kényszerítve tanítom neki.
2010. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

NEm a pár pofonnal van a gond. Az enyém is kap, de a verés meg a pár pofon nekem fogalmilag nem azonos.


Egyébként meg marha egyszerű, kondícionálni kell a pofont. Tehát először egy figyelmeztetés (nem szabad) másodszor egy rászólás (POFON LESZ!) harmadszor a pofon. Így pillanatok alatt rájön, hogy ha a nemre, vagy legkésőbb a pofon leszre abbahagyom, akkor megúszom a pofont. A rászólás csak akkor negatív következmény, ha kondícionálva van, mert ahogy mondod, a saját nyelvén ez a morgás, a mi szavainkat nem ismeri. Egyébként én is morgok :)

2010. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!