Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálhatja?

Ezt miért csinálhatja?

Figyelt kérdés

7 hónapos kutyám azóta száraz tápot eszik, amióta elhoztuk. Nem is volt ezzel semmi probléma, 2-3 hónappal ezelőttig, amikor is összekevertem neki mással. Onnantól kezdve a száraztápot magában nem eszi meg. Ezzel nem is lenne probléma, de most már azok sem jók neki, amivel keverem. Eljátszottam vele, hogy addig nem kapott enni, amíg meg nem ette, amit elé tettem, aztán pár nap múlva meg is ette, de aztán megint nem.


Próbáltunk másik tápot is, de az sem jött be. Hol megeszi a tápot szárazon, hol keverve valamivel, de legtöbbször sehogy. Az viszont kellene neki, amit mi eszünk. A maradékot nagyon jóízűen eszi, de nem mindig eheti meg a maradékot, sőt nem is mindig van maradék, főleg, hogy van, hogy mi sem eszünk főtt kaját. Időnk nincs neki külön főzni, úgyhogy ki kellene valamit találni, hogy ez megoldódjon. Egyébként érdekes, mert nem fogyott le, sőt hízott is picit, de elképzelni nem tudom, hogy mitől.:S


2012. máj. 14. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak az -elé teszem, nem kap mást,elveszem, ha 10 percig nem eszi meg -módszerrel tudod rendes evésre szoktatni. Ha hízott, többet kap, mint amire szüksége van.
2012. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezt a módszert nem merem túl sokszor alkalmazni. Legutóbb 4 napig nem evett és le is fogyott, aztán egyszer megette, de utána megint nem. Ilyen alapon akkor négy naponta egyszer enne, ami nem lenne túl egészséges szerintem.:S
2012. máj. 14. 22:22
 3/12 anonim ***** válasza:
A válogatás és a hízás sem egészséges.
2012. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A tápot leöntheted akár leveslével, vagy pici kefirt tehetsz hozzá. Szóval, csak megízesíteni kell.
2012. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy különféle dolgokkal kevertem eddig is, de már azt sem eszi mindig.


Azért a hízás nem drasztikus hízás és különben is még kölyök, úgyhogy szerintem belefér. 7 hónapos havanese kutya és 4,8 kg. Én nem tartom ezt kóros elhízásnak!:)

2012. máj. 14. 22:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne kapjon maradékot, ha ilyen válogatós, különben meg fogja várni, mikor jön a maradékos nap. Jól futtasd meg mindig kaja előtt, mert a fáradt kutya mindig sokkal éhesebb, és ha ott hagyja, vedd el előle. Nem tudom, hogy szokta megkapni a kajáját, de tedd le, és ne engedd oda, csak vezényszóra, akár csináltathatsz is vele egy-két feladatot, ül-fekszik, ilyenek, hogy kicsit érezze, hogy megdolgozott a kajáért, és hogy az neki jutalom. Nem mondom, hogy tutira ettől fog elkezdeni enni, de segíthet.
2012. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Minden így van, ahogy leírtad!:) Nem kezd enni, amíg nem engedem neki, szoktam vele feladatokat is csináltatni. Amikor megeszi a kaját az általában este van, amikor a legtöbbet mozog, úgyhogy ebben lehet valami. De nem kevés, ha naponta egyszer eszik csak? Úgy terveztem, hogy a napi 2 etetésnél maradok felnőtt korában is, de ez most szinte lehetetlen, pedig még igencsak kölyök. A maradékokról akkor leszoktatjuk!:)


Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 14. 23:12
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy ha mondom neki, hogy tied, akkor csak néz rám és ha elmegyek, akkor jön utánam, de ha visszaküldöm és mondom, hogy egyél akkor eszik egy falatot és megint néz rám, megint mondom, hogy egyél még egy falat és megint néz és ez így megy pár falatig, utána már akkor sem eszik, ha mondom, hogy egyél. Ezt sem értem igazán, hogy miért csinálja.:S
2012. máj. 15. 09:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szólj hozzá, ne is bámuld, add oda neki a kaját, aztán foglalkozz mással. Nem kell elmenni a tálja mellől, ott maradhatsz vele, de ne szólj hozzá, ne is nézd. Nem erőszak a disznótor, ha nem éhes, majd ott hagyja a kaját, te elveszed, és megvan a tanulság.
2012. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát jó, akkor megint eljátszuk a múltkorit. És ízesíthetem neki néha, vagy azt se, amíg meg nem eszi minden alkalommal? Nagyon rafinált, mert annyit eszik, hogy éppen éhen ne haljon, de utána megint sztrájkolni kezd.:S Csak attól félek, hogy emiatt nem fogom észrevenni, ha beteg, mert nem lesz egyértelmű jel, hogy nem eszik.:(
2012. máj. 15. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!