Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet toklász a kutyám szemébe...

Lehet toklász a kutyám szemébe? Mivel kezelhetném?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja volt kötőhártya gyuladásos a kutyámnak az egyik szeme,elvittük dokihoz és adott cseppet ami meg is gyógyitotta(párszor volt váladékos és piros,de nem dörzsölte,és piros is csak akkor volt amikor nagyon meleg volt és a pollenek a szemébe mentek,váladék csak a csepegtetés után 1-2 napig volt utánna nem volt) Akkor minden rendbe volt de most mind a 2 szeme kötőhártyagyulladásos lett:( Ugye nem lehet benne toklász? Ja és lehet hogy az a csepp túl gyenge volt neki és nem gyógyitotta meg teljesen és azért tért vissza?Ja és dokihoz meg csak 2.-án tudjuk vinni,mert akkor van csak fizetés:( Kérdezzetek ha valami nem világos.
2009. jún. 26. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Tavaly nagyon váladékozott a kutyánk szeme , főztem kamillát , hogy majd azzal lemosom , de mielött lemostam volna lehúztam a szemhéllyát és ott volt benn a toklász , fogtam egy csipeszt és kiszedtem a szeméből . Persze a kutyához folyamatossan beszéltem és a térdem közé volt szorítva . Aztán mosogattam elég gyakran kamillával . Ha toklász van a kutyád szemében azt nézd meg és szedd ki , aztán borogathatos kamillával , nekem szépen levitte a gyulladást !
2009. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el a dokihoz, mert most beteg a kutyus. 1 hét alatt bőven rámehet a látása is és a kezelése is sokkal többe fog kerülni. Mondjátok el neki, hogy nehéz helyzetbe kerültetek, csak egy hét múlva fogjátok tudni kifizetni a kezelés díját. Ha állatszerető és jó orvos, akkor ez nem lesz akadálya a kutya gyógyulásának. Az otthoni kuruzslásba ne kezdjetek, mert abból még nagyobb baj lehet, mint van.
2009. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen az állatorvosotok, a miénk csak a kezelés végeztével kér pénzt. A gyulladt kutyaszem valószínűleg nem fog meggyógyulni azonnal. Biztosan vissza kell még vinni ellenőrzésre és nálunk csak ezután kell fizetni.

Ha valóban toklász van a szemében, az nagyon komoly bajt okozhat, nem is beszélve arról, mekkora fájdalom! Az a baj a toklásszal, hogy könnyen halad befelé, tehát rombol folyamatosan. A kiszedéshez megfelelő felszerelés és szakismeret szükséges, hiszen a toklász szálai szétállnak, visszafelé húzáskor "beakadnak" , még nagyobb bajt csinálva.

Nincs valaki, aki esetleg egy kis pénzzel kisegíthetne? Szegény kutya kárára megy a dolog, még rosszabb is lehet, ha nem kezelitek időben. Azt mondjuk megértem, hogy nehéz helyzetben vagytok, de hátha van valaki, akitől segítséget lehetne kérni, mondjuk a rokonságból, baráti körből... Próbáld meg, remélem, szerencsével jártok!

2009. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet benne, és tényleg nem jók az otthoni kuruzslós módszerek, a doki majd ad valami szemcseppet, a kamilla nem csodaszer. Egy normális orvos megfogja érteni, hogy most nem tudsz fizetni, ez sajnos mindenkivel előfordul.
2009. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rokonok mind vidéken élnek de a barátokat megpróbálom. Remélem sikerül.
2009. jún. 26. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Meggyógyult?
2018. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!