Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyek honpalján megadott...

A menhelyek honpalján megadott neveken kell szólítai a kuytákat, vagy át lehet őket keresztelni örökbefogadás után?

Figyelt kérdés
Úgy értem, valóban ezeken a neveken voltak a kutyák szólítva, ezt ismerik meg ha szólítják őket, vagy ezek csak adminisztrációs céllal vannak feltüntetve? Pl ha egy honlapon fel van tüntetve az egyik kutyánál, hogy Mazsi, akkor tényleg erre hallgat? Nem lehet átnevezni őket?
2012. máj. 15. 08:19
 1/9 A kérdező kommentje:
*honlapján.
2012. máj. 15. 08:19
 2/9 A kérdező kommentje:
*kutyákat. bocs, reggel van
2012. máj. 15. 08:20
 3/9 anonim ***** válasza:
át lehet nevezni:)
2012. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nekem nem tetszene a neve, biztos átnevezném.
2012. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Persze, át lehet. ÉS mivel sokszor egy-egy kutyára napi szinten 10-20 perc jut csak, nem is hallgatnak a nevükre egyáltalán.
2012. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de úgy értem, hogy tényleg erre a névre hallgatnak? vagy csak muszáj valami nevet feltüntetni... mert ha tényleg ezeken szólítják őket akkor butaság lenne összezavarni egy másik névvel:/
2012. máj. 15. 08:28
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó, nem láttam a válaszod, köszi :)
2012. máj. 15. 08:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Néha hallgatnak a nevükre, például ha gazdától jöttek, vagy ha régóta bent vannak (az önkéntesek jó esetben foglalkoznak velük annyit, hogy ismerős legyen nekik a nevük), de ez ne akadályozzon meg semmiben, mintn kutya átszokik pár nap alatt egy új névre. Ez nekik nem kötődik az éntudatukhoz, nem tudják, hogy "én vagyok a Buksi", csak azt, hogy ha meghallják a Buksi szót, akkor vele hamarosan fog történni valami, vagy azt akarják, hogy figyeljen oda. Ha adsz neki egy másik nevet, akkor majd másik szóra fog odafigyelni, ennyi. Akár több ilyen is lehet, nálunk is a kutyáknak több becenevük van, aminek semmi köze az eredeti nevükhöz, mégis hallgatnak rá. Szóval ne fogd vissza magad, nevezz át bármilyen kutyát szívbaj nélkül, ha úgy látod jónak :)
2012. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamelyik hallgat a nevére, valamelyik nem. Általában az hallgat rá, amelyik vagy sokat sétál olyanokkal, akik tudják a nevét és szólítgatják, vagy az előző gazdája mondott le róla és már akkor hallgatott rá. Örökbefogadás után persze, hogy át lehet nevezni, semmi sem kötelező.
2012. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!