Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mostanában olyan kedvtelen. Beteg lenne? Vagy az időjárás? Én tényleg nem tudok már mire gondolni.

Enni eszik rendesen, iszik is. Rendszeresen van széklete is. Mikor meg lemegyünk akkor boldog, ugyanúgy szimatol, ugat, futkározik.

De itthon meg lógatja az orrát. Nem tudom játékra se hívni. Ez úgy kb másfél hete van. Vettem neki egy játékot, na arra nagyon bepörgött, 10 perc alatt kinyírta a csipogóját is. De ezen kívül, esténként mindig játszottunk ha feljöttünk, most meg hébe-hóba ha kapható rá.


Mi lehet a probléma?


Én még gondoltam a kullancsra is, talán akkor volt ilyen mikor volt benne még két éve. De nem tudom én nem találtam meg (hosszúszőrű kutya). De hát másfél-két hétig az sincs benne. Meg azért csak észrevennénk ha már nagyobb.

(A pisije rendesen sárga, de majd azért még ma is megnézem ha viszem le)


2012. máj. 16. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
vagy csak a meleg
2012. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

első, szerinted most meleg van? :)

Viszont az lehet, hogy az időjárás változások viselik meg. Ha eszik, iszik, akkor szerintem nem beteg.

Milyen nemű?

2012. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az enyém is így viselkedik mostanában, csak ő pluszban egyre többet nyöszörög is.:( Mondjuk ő éppen tüzel, úgyhogy lehet ez is közrejátszik, de én is inkább az időjárásra gondoltam.
2012. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kan kutyus, de ha jól tudom nincs a környéken tüzelő szuka. De nem is szokott így viselkedni ha van is.

Lehet az időjárás változások, most is szakad...

Viszont most játszottam vele egy kicsit.

2012. máj. 16. 11:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy dolgot jobb, ha tudsz: attól, hogy kullancs van a kutyában, nem fog megváltozni a viselkedése. A kullancs megfertőzheti, és a betegség egyik tünete ugye sokszor a levertség, de akkor már hiába kutatsz kullancs után.
2012. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Dehát nekem mikor volt kullancs a kutyában, akkor nagyon levert volt, nem evett nem ivott, de megtaláltuk a kullancsot, jól megszívta magát. De miután kiszedtük pár nap múlva jobban lett.

Akkor most lehet, hogy kullancs volt benne, nem vettem észre és most azért levert?

2012. máj. 16. 14:21
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem is hosszú szőrű kutyám van. Ilyenkor be szoktam rakni a kádba, bevizezem, és a rásimuló szőrben könnyedén megtalálom az elrejtőzött dög kullancsot. A melegtől is szokta néha lógatni az orrát, de hogy játékra ne lehessen hívni az erős. Szerintem. Nem lehet, hogy csak nagyon elfárad lent? Vagy séta előtt is ilyen depis?
2012. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyébként azt én kutyám viselkedése is változik ilyen irányba ha kullancs szívja a vérét. Amikor átnézem sosem találom meg, de mikor látom rajta hogy olyan szontyoli, akkor már tudom hogy valahol kullancs van benne.
2012. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, séta előtt is az. Sétánál örül, meg most ahogy vizes volt tudtam vele játszani. De nekem egy kicsit fura... Egyébként egy lusta fajtáról beszélünk, alapból alszik egész nap. Csak vannak fura jelek. Nem koldult most ebédnél például, igaz előtte csinálta. Meg hogy kevesebbet akar játszani így esti sétánál. Persze lehet, hogy csak én lihegem túl. Ha hoznék neki megint egy új játékot tuti elfelejtené, hogy na most én az orrom lógattam.
2012. máj. 16. 16:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindig elérhetőek neki a játékai?
2012. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!