Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőben, út szélén talált...

Erdőben, út szélén talált Yorkshire Terrier kölyköt befogadhatunk? 19 hónapos éves kislány mellé.

Figyelt kérdés

Teljesen biztosan Yorki a kutyus. Nagyon szeretnénk kiskutyát és mintha az Ég küldte volna. Most egy kutyás barátunknál helyeztük el, megyünk hozzájuk ismerkedni, összeszoktatni őket. Mármint a kutyust és a kislányomat.

Kissé ellentmondó információkat találtam a yorki és a gyerekek kapcsolatáról:(.

Van időnk szoktatni, tantani, a kislányom már állatokkal sűrűn találkozik.

Szivesen fogadom a tapasztaltak véleményét és tanácsait, köszönöm!


2012. máj. 16. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Semmi akadálya, és ez alapból nem igazán úgy megy hogy mgmondják hogy ez a fajta kutya utálja a gyerekeket ez nem stb., láttam én már olyan pitbullt meg rottweilert a kiállításozók (mint jómagam), ahol ezek a '''''harci'''''' kutyák jóformán a gyerekkel aludtak, stb. MINDEN nevelés kérdése. :-) Meg kell próbálni, ha nem lesz baj akkor meg lehet tartani, esetleg kutyaiskolához fordulni ahol megnézik a természetét, nektek is adnak tanácsokat stb.
2012. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen vigyétek el orvoshoz hogy van-e benne chip,plusz plakátoljatok ki mindent,és hírdesd facebookon is hogy találtál! Nem hiszem hogy szándékosan dobtak volna ki egy yorkit,szerintem valaki hazavárja!
2012. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor találtátok? Nem lehet, hogy valakinek hiányzik a kiskutya? Szerintem hirdessétek valahol és azért próbáljátok megtalálni az előző gazdit (ha van).
2012. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nincsen chipje, nyakörve vagy bilétája sem. Budapesttől meglehetősen távol találtuk.

Igazatok van, mi is ezt gondoljuk, de mégis, mi legyen vele addig, amíg kiderül, hogy van- e gazdája? Sokáig nem maradhat ott, ahol most van:(. Tehát ha napokra/ hetekre is de nálunk kell laknia, és mindenkinek az érdeke, hogy ha el is megy, a lehető legjobban töltsük együtt az időt.

Szerintetek mennyi ideig érdemes keresni a gazdit?

Olyan tanácstalanok vagyunk:(, nagyon szeretnénk:(.

2012. máj. 16. 16:28
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, és ha valaki jelentkezne, hogyan tudhatjuk, hogy valóban hozzá tartozik- e?
2012. máj. 16. 16:29
 6/14 anonim ***** válasza:

Minden kutyának vannak ismertető jegyei (vagy nem mindnek). Én tavaly találtam egy hófehér kutyát, aminek a farka végén volt egy fekete folt, telefonon kérdeztem a gazdát, van e ismertető jegye a kutyusnak, említést tett a fekete foltról, innen tudtam, hogy ő a gazdája.


Én összesen 3 napig vigyáztam a talált kutyára, de úgy terveztem, hogy 14 napig várok, aztán adom illatos útra (ahol ők is várnak a gazdira 14 napot), és ha oda sem jelentkezik a gazda, akkor "örökbe fogadom", de végül jelentkezett nálam a gazdi 3 nap múlva.


Esetleg volt a kiskutyán valami nyakörv? Ha igen, akkor ezt ne írd meg a hirdetésben, hanem majd kérdezz rá telefonon, hogy mikor elvesztették volt e rajta nyakörv, és ha igen, akkor milyen, ha jól válaszolnak, tudni fogod, hogy ők azok.

2012. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az együttlétre vonatkozóan várom még a válaszokat! Titkon remélem, hogy velünk maradhat, és addig is, szeretném ha jó helye lenne.

2012. máj. 16. 16:43
 8/14 anonim ***** válasza:
A gazdája egy évig visszakövetelheti jogosan. Az oltásival és fényképpel igazolhatja az összetartozást.
2012. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy év? az nagyon hosszú idő:(. Persze, érthető, a gazda jjjogai...stb. Már most bőgök, pedig még nincsis itt:(.
2012. máj. 16. 16:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szeretnél egy kutyát, miért nem veszel egyet vagy fogadsz örökbe menhelyről? Menhelyen is vannak nagyon pici tündéri kiskutyák, kölykök is. :-) De ne sirasd már most, nem biztos, hogy előrekerül a gazdi, bár Yorkiknál elég gyakori, hogy nem is egy, hanem több "jelentkező" is van. Ha mégis meglesz a gazdija, akkor menhelyen nézz körül, nem győzködni akarlak, tényleg vannak nagyon pici, nagyon aranyos kiskutyák, még Yorki is például a Noé Minimenhelyén. Ott nagyon gyakran vannak Yorkik és egyéb "mini"kutyusok.


[link]


(rögtön két Yorki, két Csivava az első oldalon és egy pici Pincsi(?) keverék) :)))

2012. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!