Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadhatunk 3 kicsi gyerek...

Befogadhatunk 3 kicsi gyerek mellé két talált kutyust?

Figyelt kérdés

Sétálni voltam egy erdőben a párommal és találtunk az út szélén 2 kölyök kutyát. Eredetileg 7 kiskutya volt de csak kettő élt. Az állatorvos azt mondta kb. 10-12 hetesek valószínűleg labrador-agár keverékek.Nekünk jelenleg nincs kutyánk. Gondolkozunk rajta hogy befogadjuk őket de van egy 7 éves fiam és egy 2,5 éves kislányom és most is terhes vagyok. Mit csináljak a kutyusokkal. Menhelyre nem szeretném vinni mert sajnos van elég dolguk nélkülük is. Mindenképp szerető gazdikat szeretnék nekik találni. Befogadjuk őket, esetleg csak az egyiküket?(amúgy egy kan és egy szuka kölyökről van szó)

Ha befogadnánk őket milyen típusú kutyát kapnánk. Tudom hogy nevelés kérdése de szeretném ha nem bántaná a gyerekeket.

Az egyik ismerősöm modta hhogy az egyik kutyust szívesen elviszi, de neki van már 2 dobermanja, 1 foxija és 3 keveréke.( a két doberman rendőr kutya) Jó ötlet lenne?



2012. máj. 16. 17:33
1 2
 1/18 VBeata81 ***** válasza:
Valószínű, hogy aktív, mozgékony kutyák lesznek. Ha sportos, mozgást, kirándulást szerető család vagytok, illeni fognak hozzátok. De azért jól gondoljátok meg: két kiskutya sok figyelmet és nevelést igényel. Egy csecsemő mellett biztosítani tudod ezt nekik?
2012. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

ha tudsz velük foglalkozni minden nap, mert egy kölyök kutyával nagyon sokat kell foglalkozni és az anyagiakba is belefér a 3 gyerek és 2 kutya akkor szeintem befogadhatod őket,bár első kutyának/kutyáknak két kölyök szerintem az nagyon megterhelő főleg 2 gyerek és majd a 3. mellett..

én inkább azt javaslom,hogy csak az egyiket tartsátok meg a másiknak meg keressetek gazdit..

2012. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még írjatok. Azt egyikőtök sem írta odaadhatom e az ismerősömnek a 6 kutya mellé.
2012. máj. 16. 17:46
 4/18 VBeata81 ***** válasza:
100%
Ha úgy döntötök, mindkettőt megtartjátok, akkor az ivartalanításról mindenképp időben gondoskodjatok, mert nagyon szerencsétlen dolog lenne, ha a testvérek pároznának.
2012. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A szomszédos lépcsőházban egy labrador-vizsla keverék lakik, de irtó mozgékony kutya. Ha tudsz elég időt szánni rá a 3 gyerkőc mellett, akkor hajrá!:) Én is azt javasolnám, hogy csak az egyik kutyust tartsátok meg (ha nekem kellene választani, akkor a szukára voksolnék), de ahogy előttem is írták, az ivartalanítás ne maradjon el. Az ismerősöd mennyi időt tud a kutyákra szánni? Minden nap viszi őket sétálni? Van elég pénze ennyi kutyára (esetleg egy betegség esetén megfelelő ellátást tud biztosítani)?


Egyébként egy kutya nem olcsó mulatság, az oltások, a chip, ivartalanítás, egy váratlan betegség kezelése...stb. Erre is gondoljatok mindenképpen a döntés előtt!


Ha ezt mind tudjátok biztosítani, akkor jó kutyázást!:)

2012. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm tudná vállalni. És mi is. Már régóta szeretnék kutyát de a gyerekek miatt féltem. Amúgy mi is a szukát szeretnénk megtartani. Természetesen lenne ivartalanítva és megkapná a szükséges oltásokat.

Pár perce egy másik ismerősöm is felajánlotta hogy elviszi a kant. Holnap akartak bemenni egy menhelyre kutyust nézni. Szívem szerint inkább neki adnám a kutyust. Szerintetek helyesen döntöttem. A gyerekek már adtak is nekik nevet a fiút Tapinak, a szukát Sisinek nevezték el.

2012. máj. 16. 18:24
 7/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Szerintem jól döntöttél!:) Sok egészséget a kutyusnak és a gyerkőcöknek is!:))

2012. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, ment a zöld kéz
2012. máj. 16. 18:38
 9/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz:)

Ha van még javaslatotok, véleményetek írjatok:)

2012. máj. 16. 18:49
 10/18 anonim ***** válasza:
Szuperek vagytok!:) Szerintem is elég egy kölyök kutya egy házhoz, főleg ha tudjátok, hogy a másik jó helyre kerül.
2012. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!