Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A barátomtól...

Mit tegyek? A barátomtól kaptam névnapomra egy Amstaff-ot!

Figyelt kérdés
Egyszer megemlítettem a barátomnak, hogy szeretnék egy kiskutyát, erre névnapomra vett egy Amstaff-ot. Én nem ilyen kutyára gondoltam, hanem valami kissebbre (mondjuk egy Mopsz-ra vagy Francia bulldogra). De nem is beszéltünk erről, mert kb. 2 mondat erejéig említettem meg ezt az egészet, a fajtáról már szó sem esett mert úgy gondoltam ez még a jövő zenéje. Van törzskönyve, megkapta az oltásait szóval ilyen téren minden OK de nem tudom megtartsam-e. Úgy hallottam az ilyen kutyák elég agresszívak tudnak lenni, nekem van egy Maine Coon cicám egyáltalán meglehet arra tanítani hogy ne bántsa? Nem akarom megkockáztatni hogy baja esik. Nem tudom mit tegyek, lehet az lenne a legjobb ha keresnék neki új gazdát, de ha belegondolok mindig is tetszettek az ilyen kutyafajták...
2012. máj. 16. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, van TK-e, add vissza a tenyésztőnek!!! Simán vissza fogja venni, igaz, az árát nem adja vissza, de legalább biztosan jó helyen lesz. Nehogy eladd, vagy továbbjándékozd, csak vissza a feladónak".
2012. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
S Z O C I A L I Z Á C I Ó . Ha a cicussal kölyök kora óta együtt van, nem bántja. Vidd kutyafuttatóra, kutyás társaságba, sétáltasd, játssz vele sokat . Kutyaiskolába is mindenképp vidd. Kölyökoviba, had szocializálódjon, és hidd el, nem lesz agresszív! Csak vidd társaságba sokat!!
2012. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Semmi baj nem lesz vele, nem lesz agresszív, csak neveld következetesen. Kutyaovi és suli sokat segíthet. HA amúgy tetszik a fajta, szerintem mérlegelj, mielőtt első meglepődésedben megszabadulsz tőle.:) És ha mégis így döntenél, KIZÁRÓLAG a tenyésztőnek add vissza. A cicával amúgy simán összeszoktatható, mivel még kölyök.
2012. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Az agresszív kutyák ált: a, szaporítóktól kerülnek ki, ideggyengék, b, hozzánemértőkhöz kerülnek, AKIK meg sem próbálják nevelni. Ha szereted a kiskutyát, és ez a fajta is 'megfelel', akkor ne add vissza, olvass el egy két könyvet, nézz utána az interneten, vidd el oviba, suliba, légy következetes, nelveld, és nem lesz semmi gond! Az alapszabályok: [link]
2012. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Az amstaff pont, hogy nem agresszív! Az egyik legjámborabb kutya mind emberekkel, mind más állatokkal, ha nincs valami idegrendszeri hibája és megfelelően gondozzák, nevelik. Mivel a kutyád tenyésztőtől van -valószínűleg-, az idegrendszeri gondok kizárva. :) Ha rákeresel youtube-on, legalább 3000 videót fogsz találni, ahogy ez a fajta macskákkal játszik, alszik, eszik, stb. Nem is kell különösebben nagy energiát fektetni a dologba, nyugodtan engedd, hogy megismerkedjen a cicáddal, aki valószínűleg, a méreteit tekintve, inkább félelmetes számára.
2012. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Mellesleg nekem is van egy ismerősöm, akinek amstaffja van. Hihetetlenül barátságos, bújós eb, a gyerekek is játszhatnak vele, nem mordul fel ha véletlenül meghúzzák a fülét és egyéb finomságok.
2012. máj. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Szia.mintha csak az en tortenetem hallanam.nekem is a parom vette az amstaffot,hollott nem ezt a fajtat szerettem volna.DE mint mar irtak minden neveles kerdese.Az amstaffoknak 2 titka van hogy olebet nevelj beloluk:


1- nagy mozgasigenyet ki kell elegiteni,nekem ez kolyokkorban 2szer 1,5 ora setat jelentet minimium.


2- minel tobbet kell allatok,emberek koze vinni.tanitani.

ha ez megvan akkor minden rendben lesz.en nagyon halas vagyok a paromnak ezert a kutyaert.2 nap alatt annyira megszerettem,hogy mar nem adnam senkinek :)

most pedig van egy szobabaranyom.:)

gyonyoru,okos,szereto,csaladcentrikus kutya.Es nem hittem volna hogy amit allitanak,hogy nagyon szereti a gyerekeket ennyire igaz.nekunk nincs,de akarmilyen idegen kis lurkot meglat azonnnal jatszana,es erdekes hogy annyira vigyazz,nem donti fel,stb. szepen jatszik veluk :D

2012. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Azért én a kérdező helyében inkább felvenném a kapcsolatot a tenyésztővel. Ugyanis hiába jó és szép, de ha nem ezt a kutyát akarja...


A barátodnak meg remélem adtál egy csöpp fejmosást. Ez kicsit olyan, mintha mondanád h lassan szeretnél gyereket, erre hoz egyet másnap.

2012. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem addig vidd vissza a tenyésztőhöz, amíg még nem szeretted meg a kiskutyát és nem kötődsz hozzá érzelmileg. A kutyázás minimum 15-17 évre szól (fajtától függően), és szerintem a "szerelem"-nek meg kell lennie ahhoz, hogy a kutya-gazda kapcsolat jó legyen. És ha nem MOST szerettél volna kiskutyát, akkor jobb, ha visszaviszed. Ülj le egy csendes sarokba, gondold át, hogy : "Ez a kutya kell nekem?", "Belefér MOST az életembe?".


A kutya óriási felelősség anyagilag is, az idődben is, orvosi ellátás, oltások, etetés, sétáltatás, lefárasztás, kutyaiskola (?)... stb.


Én 5 évvel ezelőtt szerettem volna a testvéremnek venni egy kölyökkutyát (a kedvenc fajtáját!), de annyi felelősség érzet volt bennem, hogy előtte megkérdeztem őt, hogy szeretné e, fel van e készülve most rá, ő azt válaszolta, hogy nem. És ez így volt jó, nem lehet egy 15-17 évre szóló programot ajándékozni kérés-kérdés nélkül.

2012. máj. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy egy fajta agresszív. Az Amstaff meg végképp nem. Nekünk keverékben van, de életem(13-éves korom óta kutyázom)legjobb kutyája. Simán elfogadja a gyerekeket(nem csak megtűri!), kedves, nyugodt.

Persze ha nem tetszik, akkor nem is kérdés, adjátok vissza.

2012. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!