Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nagyon fél a barátom...

A macskám nagyon fél a barátomtól, azonban más idegentől nem. Talán valami rosszat érez rajta?

Figyelt kérdés

Néha átjönnek hozzánk ismerősök, akik szeretik a macskákat (többnyire nők), nekik folyton hízeleg meg az első perctől kezdve dorombol... Férfiakkal sem különösebben távolságtartó (csak egyszer volt, hogy megharapott egy vendéget, de más nem), nemrég viszont feljött a barátom, és amint meglátta őt, pár pillanatig döbbenten nézett rá, aztán elrohant az ágy alá. A kaját se fogadta el tőle, elő se jött addig, amíg ki nem mentünk a szobából...

Ez miért lehet? Igaz, hogy a macskák megérzik, hogy ki a rossz ember?

Egyébként a barátomnak is vannak macskái, és szereti az állatokat.


2009. máj. 30. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de soha nem volt a baràtod egyedul a cicàval? Esetleg bànthatta? Ha nem, hàt... a macskàk megèreznek dolgokat... csak mi nem vesszuk figyelembe...

àllìtòlag a Sri Lankai tszunaminàl nem sok àllat halt meg, mert megèreztèk, hogy nagy baj lesz, ès elmenekultek... csak amelyikek be voltak zàrva, pusztultak el...

2009. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes kérdés, ugyanis nálunk majdnem ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy az én macsekom senkivel sem barátkozik, de a párommal még a szokásosnál is ellenségesebb (pedig ő is szereti az állatokat). A kérdést már én is feltettem egyszer szakértőnek, de sajnos nem kaptam választ rá, mások pedig általában azt mondták, hogy egyszerűen féltékeny. Valamit érez a macsek, az biztos, de hogy mit, azt szerintem sajnos nem fogjuk megtudni.
2009. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kapásból az jutott eszembe, hogy vagy akarva vagy akaratlanul bánthatta a barátod a cicát, és ezért fél. Például az is lehet, hogy véletlenül rálépett a farkára vagy hasonló...
2009. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, biztos nem bántotta, mivel most volt nálunk először, és végig együtt voltunk, nem hagytam vele egyedül. Már akkor ideges volt, amikor készültem kinyitni az ajtót. Egyébként azt is érezni szokta, hogy például mikor jönnek haza a szüleim.
2009. máj. 30. 22:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem hisz benne, ne olvassa tovább!

Nekem a macskáim a barátnőmmel iszonyú ellenségesek voltak, pedig mindkettő bújós cica máskülönben. Nem értettem. Aztán a barátnőm elkezdett panaszkodni, hogy mindenfélék leesnek a lakásában, stb. hívott egy "boszit" (nagyon röhögtem akkor, sosem hittem benne) aki szerint kész szellem-átjáróház volt a lakás. Elküldte őket vagy mi, de ugyanakkor mentek szét a párjával, és a barátnőm elköltözött...Na azóta imádják a cicáim, kezdek hinni benne, hogy ilyen létezik, és ők érzik...

2009. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Legutóbbi válaszolónak - és a kérdezőnek is- : Nem csak érzik, sokszor látják is a nem fizikai "lényeket"

Amúgy lehet, hogy a barátod macskáinak a szaga zavar be nála...

2009. máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Basszus,rám hozzátok a frászt!...:) Még a hátamon is felállt a szőr! Ne már!
2009. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem érez valamit..

az én barátom mindig félt a macskáktól, mert állítása szerint őt mindegyik utálja/utálta eddig, meg gonoszan nézték, stb, de az én macskám nagyon kedveli, mindig odabújik, játszik vele.

nem lehet, hogy a barátodnak van valami apró titka, vagy ilyesmi?

2009. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám a bátyámtól fél, pedig nem egy rossz ember. Mindig menekül előle, ha meglátja rögtön elbújik, én arra gondoltam lát rajta valamit ami félelmetes neki, pl hogy nagyon magas, vagy kopasz, az én bátyám ilyen:D Mivel egyszer észrevettem hogy amikor felvettem a sapkámat vagy a napszemüveget akkor a macskám megijedt tőlem is és elrohant. De csak az egyik, a másiknak semmi baja ezekkel a dolgokkal. :)
2009. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Szia! Igen érdekes amit leírtál. Segíteni nem tudok,csak tovább tudom fokozni az "érdekességet". Az én cicám soha nem megy fel az asztalra,konyha pultra.Itt lakott a fiam egy ideig-Ő ki nem állhatja,hogy állat van a lakásban-egyik nap a cica az ebédlő asztalon feküdt. Le sem akart menni.Nár 4 éves!!!!!Hihetetlen amit művelt.DAC!!!!
2009. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!