Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó az Örző-védő?

Mire jó az Örző-védő?

Figyelt kérdés

2012. máj. 17. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy a kutyád éles helyzetben megállja a helyét. Megvédjen téged. Persze a legtöbb ilyen kutya nem fog semmit sem csinálni, de már az is elrettentő lehet, ha támadó jelleggel lép fel, mondjuk ugat mint a fene. Úgy szokták mondani, hogy "ne a kutya érjen haza hamarabb egy támadást illetően mint a menekülő gazda". Tehát, hogy azért próbáljon már valamicskét védeni.
2012. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!Igazàból tudom mit jelent :)

DE nem tudom szépen megfogalmazni...És nemtaláltam olyan oldalt ahol szépen le van írva... :(

Iskolámba kellene netes házifeladat...

2012. máj. 17. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya örző-védő ösztöneit elégíti ki. Vannak olyan fajták amelyekben sokkal erősebb ez az ösztön, míg másokban nem. De mindegyikben benne van.


Pl egy golden retriever nem lesz olyan lelkes egy ilyen feladat során mint mondjuk egy németjuhász vagy belga juhász. Ha erőteljes fajta kutyád van, akkor mindenképpen érdemes ilyen feladatokban részt venni, mert ez sokat segít a kutya kontrolhatóságán is.


Találtam cikket az őrző-védésről:

[link]


Hátha találsz benne valami hasznosat.

2012. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen.Köszönöm!:)

Járok a kutyusommal ÖV-re:D

2012. máj. 17. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
őrzésre....védésre....
2012. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra, hogy levezesse az energiáit és hogy erősítse az engedelmességet. Igazi őrző-védőre fikarcnyit sem ér szerintem. Persze ha valaki megtámad, akkor eliejsztheti a kutya, de ha valaki nagyon komolyan gondolja... Amit az iskolában tanítanak őrző-védő néven az teljesen logikátlan valós helyzetben. Arról nem is beszélve, hogy bármilyen fajtát megtanítanak rá, míg a valós helyzetben a legtöbb fajta nem fog megvédeni, mert nincs rá ösztöne.
2012. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!