Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának Ír farkaskutya?...

Első kutyának Ír farkaskutya? Mit gondoltok erről? Kb mire számithatok amiben eltér a többi fajtától?

Figyelt kérdés
Nagyon átnéztem a fajta jellemzőit utánna olvastam mindennek. Már tudom mivel szabad etetni,hogyan kell mozgatni,néztem kennelt is. Árban kb annyi mint bármelyik másik fajta? Nagyából milyen magasra fog megnőni,mert mindenhol csak annyit irnak hogy 76+ ,de ugy átlagban itt Magyarországon érdekelne. Egyéb fontos gondolat? Kant vagy szukát?

2012. máj. 14. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen fajta lehet első kutya is. Attól,hogy az első kutyája nem mindneki töketlen. keményen kell fogni.Inkább szukát ajánlanék,sajnos a méretéről nem tudok pontosabb infot adni,a fejlődésére és mozgatásra mint minden nagy/óriás testű kutyánál nagyon oda kell figyelni,de egyébként nem egy beteges fajta.

Az ár már húzósabb 150-200 k

2012. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kan vagy szuka teljesen mindegy. Minden a nevelésen múlik. És persze nem mindegy, melyik kölyköt választod az alomból. A tenyésztőnek mondd meg, mik az elvárásaid, például szeretnéd, ha inkább behódolóbb lenne a kiskutya, (értelemszerűen nem domináns), nyugodt...stb. De vannak jelek, amiből te is láthatod, hogy milyen lesz a kiskutya, ha felnő (persze következetes nevelés mellett). Googlizz rá, mit kell figyelni a kölyökkutyákon az alomban, én ide nem szeretnék leírni most egy kisregényt. :-)


Szerintem az Ír farkas tökéletes első kutyának is, nagyon nyugodt fajta, én csak jókat hallottam róla eddig. Viszont nagy a térigénye, egy 25 négyzetméteres helyen nem boldog, nagy családi házba való, nagy kertbe (ki-be járkálási lehetőséggel). Úgy tudom, nem egy extra okos kutyafajta, de tanítható, ez a lényeg, ha bármiben bizonytalan vagy, akkor iratkozz be vele egy kutyaiskolába, engedelmességi tanfolyamra (kezdő tanfolyam), ott mindent megtanítanak neked, hogyan kezeld a kutyát, láb mellett sétálás póráz nélkül, élelem megtagadás idegenektől...stb, nagyon hasznos szerintem, főleg első kutyásoknak.


Úgy tudom, Mo.-on három Ír f. tenyésztő van, de csak az egyikük igazán jó, ahonnan érdemes kutyát venni. Mindjárt megkeresem neked és belinkelem. Egyébként a legjobb Ír farkaskutya kennelek Írországban vannak, akár onnan is vehetsz kutyát, de az nyilván bonyolultabb és költségesebb.


Már kölyökkorban látszik, hogy melyik kiskutya lesz magasabb a többinél, ha szeretnéd, hogy minél magasabb legyen, akkor ezt is jelezd a tenyésztő felé. Én sem tudok pontos adatokat a marmagasságáról. Az árát sem tudom, szerintem 150 minimum, de lehet, hogy annál sokkal több, hiszen ritka kutyafajta, amit csak igen kevesen tenyésztenek nálunk. Csak összehasonlításképpen, Német juhászkutya kennel nálunk 86 van, Ír farkaskutya 3... De abból azt hiszem csak 2 aktív van...


Ha magasabbat szeretnél, akkor kant válassz (azok nagyobbra nőnek, minden fajtában).

2012. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Magyar kennelek:


[link]


[link]


[link]


Nem tudom, hogy most jelenleg aktívak e, nézd meg a honlapjukat, a második link az a kennel, ahonnan szerintem érdemes kutyát venni, de én sem vagyok nagy Ír farkaskutya szakértő.

2012. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem azért a másodikként linkelt kennel a kedvencem, mert ott fehér színváltozat is van (sőt, szinte csak olyan van náluk) és nekem az a kedvencem a fajtán belül, ráadásul egész nagyok ott a kutyák, nagyobbak, mint a másik két kennelnél, mondjuk ez azért is lehet, mert a fehérek nagyobbak a szürke és fekete színűeknél. (nem tudom, hogy miért, de még tavaly olvastam valahol)
2012. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Virry ***** válasza:

Szerintem tökéletes első kutyának, de kiskutyaként ha megrág egy papucsot, ne azt mondd rá hogy ,,jaj de cuki, jaj de édes" hanem emeld meg a hangod.Nem pontosan a kiabálásra értem, de nem szabad engedni hogy rosszalkodjon.Általában nyugodt kutya, de felveszi a te életritmusodat.Ha otthon ülős vagy, akkor ő is ott fog ülni veled a kanapén, ha pedig pörgős életet élsz, akkor is veled lesz mindig.


Drága kutya, de esetleg a pesti menhelyeken is megnézheted.(De csak kiskutyát vigyélk, el vagy ha nagy akkor tölts el vele legalább 2 hetet hogy megismerd)


Remélem segítettem :))

2012. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:) Azthiszem megtaláltam álmaim kutyafajtáját**

Szoval ha én menni akarok több órás sétára,biciklizni,vagy lemenni a Tisza-partra úszni akkor ő simán jön velem,és még élvezni is fogja? De ha épp esik az eső,és tvz-ni van kedvem meg kanapén aludni,akkor ő ott lesz mellettem?

Istenem** álmaim kutyája.

2012. máj. 14. 17:04
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Hatalmas, de elég félős kutya.
2012. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az nembaj,lesz párja ha félne:D
2012. máj. 14. 17:14
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Sokaknak szoktam ajánlani, mert a többi farkaskutyához képest szinte csak a kinézete, de még az sem annyira farkasos. A családjáért, gazdájáért mindent megtesz, ha védésről, feladatról van szó, mindent belead. Határozott gazdát igényel, pl olyat mint egy roti, schnauzer. Nem a fajta miatt, inkább azért, mert elsőkutya lenne, ha van rá alkalmad, vidd el kölyökoviba, majd egy engedelmes képzésre! Megéri!
2012. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az ír farkas is agár, szóval ne számíts egy hiperaktív pörgős kutyára, inkább egy kanapé cicára, szóval egy év után meglesz a körvonala a kanapén, de nem panelba való agár!

Amúgy kutya függő hogy milyen magasak lesznek, a 76+ inkább a szukákra vonatkozik.

Meg több órás aktív sétához meg pörgéshez ők lusták, max 2órát hajlandóak pörögni mint az agarak 99%.

Amúgy mielőtt belevágnál egy ilyen kutyába, menj ki egy pár kiállításra coursingre és nézd meg ezt a fajtát élőben.

Most lesz coursing EB júniusban rengeteg agárral. Vagy pedig ahol sok agár lesz az a Komáromi CACIB a pünkösdi hétvégén.

Esetleg a gödöllői HAK klubkiállítást tudom még ajánlani.

Egy agár tulajdonos.

2012. máj. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!