Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát buszra/vonatra fel...

Kutyát buszra/vonatra fel lehet vinni?

Figyelt kérdés

Ha igen milyen feltételek mellett?

Mondjuk egy wippet-et.



2012. máj. 17. 14:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
Igen, de csak szájkosárral, és jegy is kell neki.
2012. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szájkosárral és pórázzal városi buszon jegyárral együtt felviheted.

Vonaton meg élő állat jegyet kell venni és ugyanúgy póráz/szájkosár!

Vidéki buszt sajnos nem tudom ott nem szoktunk utazni!

2012. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Nézd meg a honlapokat, minden kutya szállítási szabály ki van írva. bkv.hu ...
2012. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden kutyát lehet szállítani, megfelelő körülmények között. Azért vonaton például szerencsésebb a nagyobb testű kutya, mint egy buszon. Bár ott is a forgóban simán megállhat vele az ember.

Arra figyelj, hogy jegy mindenképpen kell. Neten utána tudsz nézni, hogy mennyi az élőállat szállítási díja. Ezenkívül szájkosár is kell. MINDEN fajtára. Ez kötelező. A póráz természetesen egyértelmű, illetve nálad kell lennie az oltásikönyvének is.

Vonaton csak a másodosztályon utazhatsz, ott is azt hiszem 30 kilót meghaladó kutyával nem utazhatsz bent az üléseknél, csak ott ahol felszállsz.

Én eddig kétszer utaztam vonaton, egy 70kilós kutyával. Igazából nem zavarták, hogy leültünk. Elfoglaltunk egy 4es ülőhelyet két személy meg két kutya (másik öleb volt), de nem szóltak. Persze ha valami tömegnyomor lett volna, akkor lehet hamarabb vesznek elő minket.

2012. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
BKV buszon például nem kell jegy, ha kézipoggyász méretű (fedett) táskában van a kutyus.
2012. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bár most így hirtelen azt sem tudom, egy Whippet belefér e egy kutyatáskába.
2012. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
vidéki buszon kizárólag vakvezető kutya mehet fel.
2012. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó, ez nem igaz, ugyanazok a szabályok vonatkoznak a nagytestű kutyákra, mint Budapesten. Oltási könyv, póráz szájkosár, és úgy kell ülnötök/állnotok, hogy a többi utast ne zavarjátok. De a buszsofőrnek kötelessége felengedni a kutyát a fenti viszonyok mellett.
2012. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én kistestűekről beszéltem. 8 éve utazom a bkv-n kistestű kutyámmal, csak tudnék róla, ha kellene neki jegy, mikor táskában van, vagy sem. De pill, bemásolom, amit találok akkor:


bkv honlapjáról másolva:


"Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be."

2012. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jah bocs, azt hittem nekem írtad :'D


Ne figyelj az 58 %-osra, minden kérdéshez benyög egy óriási marhaságot...

2012. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!