Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Lány yorkim van, 8 hónapos.

1-2 hete valamiért esténként elkezdi megdugni (elnézést a kifejezésért, de nem tudtam normálisabbat írni) a karomat.

Miért csinálhatja ezt??


2012. máj. 17. 15:57
 1/9 VBeata81 ***** válasza:
100%
Dominancia: azt próbálj kifejezni, hogy a rangsorban feletted áll. Ez probléma, erélyesen tiltsd meg neki!
2012. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ledominál téged. Soha ne hagyd ezt a kutyának! Ha elkezdi csinálni, először szólj rá erélyesen, majd ha tovább csinálja, bökd oldalba, és küldd el. Ha nem hallgat rád, le kell dominálnod.

Plusz ajánlom, hogy olvasgass egy kicsit a falkavezérségről:

[link]


Ja, és nézd meg az Emberképzés Kutyákhoz-t:

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY


Ha ezeket betartod, többet nem fog a kutyud sem ledominálni, sem pedig ellenszegülni neked. Sok szerencsét! :)

2012. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert nem értesz a kutyaneveléshez.
2012. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ledominál. Te mit reagálsz ilyenkor, mit reagáltál? Letiltottad, lelökted, vagy nevettél?
2012. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 compactegon ***** válasza:
na, még egy elb#szott yorki :) neveld meg rendesen és ne hagyd neki, és kicsit illene utánanézni mi mit jelent kutyanyelven. ügyesen.
2012. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám is valahogy ezt csinálja.

Rá ugrik a karomra és úgy csinál mint ha táncolna!xD

Hát ez lehet attól is , hogy egy másik kutyába bele szeretett , de valamikor tavasszal szoktak ilyet csinálni némelyik.

Máshol is hallottam!

2012. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért csinálja mert marhára nem neveled következetesen, és a kutya előtt semmi tekintélyed sincs.

Ez nem szex, hanem hágómozdulat, amit egy jól kialakított sorrendben, egy normális kutya-gazdi kapcsolatban eszébe sem jutna a kutyának csinálni.


Nekem is szuka yorkim van, kb. 4-5 hónaposan egyszer elkapta a plüssmacimat, akkor ráparancsoltam, és soha többé nem csinálta.

2012. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Első kutyám.


Mit csináljak?

2012. máj. 19. 11:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha csinálja, akkor kiálts rá, és lökd el magadtól.
2012. máj. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!