Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet hogy a kutyus nem...

Mitől lehet hogy a kutyus nem akar enni?

Figyelt kérdés

11 hetes, tegnap vettem neki Acana Puppy Large tápot... próbáltam összekeverni a régivel...de nem eszik. Már tegnap este sem evett...most reggel sem eszik.. de régit sem.

Nem venném észre hogy beteg lenne...játékos vidám. Nem letört.Mi lehet a baja. A tenyésztőt felhívtam azt mondja lehet hogy tul etettem... a széklete tegnap híg volt kicsit.


Kiltix nyakörvet rá lehet adni egy 11 hetes kutyusra.. sajna a tájékoztató nem irja:(


2009. jún. 27. 09:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Sajna közel nem eszi azt az adagját amit kéne neki:S
2009. jún. 27. 09:47
 2/16 A kérdező kommentje:
még anynit hogy 4 napja van nálam, eleinte még evett de már akkor sem azt amit addig evett ugyanis nagyoknak való tápot kaptam a tenyésztőőtől.
2009. jún. 27. 10:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Éppen nem éhes.
2009. jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezzel a tuletetéssel is az a baj hogy kizátrnak tartam.. meg akkor látszott is volna rajta.
2009. jún. 27. 10:10
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem éhes? elég soványka..:S meg tegnap este sem lett volna az?
2009. jún. 27. 10:10
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha kövinél sem eszik akkor egész nap nem kap.. hátha holnap reggelre jobban lesz és megjön az étvágya
2009. jún. 27. 10:11
 7/16 anonim ***** válasza:
Hidd el ha éhes lesz enni fog. Csak mindig legyen előtte. Meg kínálgasd mással is ne csak táppal. Csirkehús megfőzve, rizzsel egy kis nyers reszelt répával...ezt lehet akkor is adni ha épp hasmenése van.
2009. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Még valami...az én kutyusomon is Kiltix van igaz ő már 2 éves. Szerintem rá lehet rakni, de célszerű állatorvost is megkérdezni erről. Szerintem a legjobban úgy tudsz a kullancsok és bolhák ellen védekezni, ha rajta van a Kiltix (nem érheti víz) és pluszba még advantixxel vagy más fajtával bekenetni minden hónapban. Mi is így csináljuk és azóta nincs se bolhánk se kullancsunk.
2009. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most lemértem, 11 hetesen kb 8 Kg nyom ...ami sztem kevés:S
2009. jún. 27. 11:20
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11.14,

A lehető legrosszabbakat írtad le, amit ebben az esetben tehet. Egy kutya előtt SOHASE legyen ott egész nap a kaja. Van etetési idő - egy 11 hetes kutyánál minimum napi 3 - akkor kapja meg a kaját. Ha nem eszi meg, és nem nyúl hozzá 10 percen belül, elvesszük és csak a következő etetésnél kap újra.

Ha elkezdi mással kínálgatni - egészen addig, amíg valamit belé nem imádkozik -, azzal gyönyörűen el lehet érni, h a kutya el kezdjen válogatni, és pár hónapo belül a gazdi azon kapja magát, h a kutya ugráltatja és már a fincsi csirkemellet sem eszi meg, mert neki ahhoz nincs kedve.


A kutyáknál nagyon is igaz az a mondás, h "eszi, nem eszi - nem kap mást". És mivel a táplálkozás egy olyan rituális, hierarchikus tevékenység a kutyáknál, így ennél nem vagyunk következetesek nagyon könnyen gondunk akadhat a nevelés több területén is.


Kedves Kérdező,

Kérdésedre válaszolva: én nem hagynám, h ugráltasson (ha láthatóan kutya baja és nem beteg). És ami még nagyon fontos, csakis parancsra ehet (én a "tiéd, mehetsz"-et használom) - leülteted, megvárja míg leteszed neki a tálat, majd a vezényszó elhangzása után kezdhet el enni. Ha nem eszik, akkor elveszed előle és majd legközelebb.


Kiltix 8 hetes kortól használható.

2009. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!