Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta a lengyel alföldi...

Milyen fajta a lengyel alföldi juhászkutya?

Figyelt kérdés
Milyen a természete? Mekkora a fajta populációja Magyarországon? Megfelelő választás e egy kezdő kutyásnak? Melyik kennelt javasolnátok?
2009. jún. 27. 17:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem érdemesebb ha egy tenyésztővel konzultálsz... pl: [link]

Kétlem, h itt bárki érdemi információt tudna neked adni - tekintve h nem hinném, h itt lenne bárki is akinek van/volt lengyel alföldije...

2009. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Drága, a fenekedet ne töröljem ki? Nézz utána, ha komolyan érdekel a dolog, itt az internet, ott van a MEOE, mindent megtudhatsz, amit csak akarsz.
2009. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak: Ha nem tudsz normális választ adni akkor inkább kussolj oké? Tudom, h van net, veled ellentétben én nem vagyok hülye, és töröld ki a saját segged oksa? Bár talán még ez sem fog neked menni!XD

Nah kopj le!

2009. jún. 28. 18:31
 4/18 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: Köszi, tényleg jó a honlap, csak reménykedtem, h valaki azért ismeri a fajtát, de ezt egyáltalán ne vedd személyesnek, mégegyszer köszi a segítséget!!!
2009. jún. 28. 18:39
 5/18 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Az oké, h nem tudsz segíteni,de azzal nem segítesz semmit, hogy elmondod van net...rájöttem!Vagy akkor inkább ne is írj, és ami fő: NeSzójjálBe!!!XD
2009. jún. 28. 20:23
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Remélem még aktuális a kérdésed, nekem ilyen kutyám van, már 11 éves, ő nekem is az első kutyám.Egyszerűen a legjobb választás volt. IMÁDJUK. nyugodt, kedves, játékos, egy örök gyerek:) Én Mánfán vettem a Balázs házaspártól, ha más is érdekel a fajtáról szólj! vagy elérsz az edit.gal@freemail.hu
2009. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Természetesen aktuális a kérdésed, köszönöm, hogy írtál:)

A Pon számomra a legkedvesebb kutyafajta, mégha nem is ismerem annyira.

A Te kutyusod jó házőrző?

Betegségekkel szemben mennyire ellenálló?

Van e a fajtának jellemző örökletes betegsége?

Bátor fajta?

Azt olvastam valahol hogy ez egy lassú felfogású kutyafajta, de ez szerintem nem igaz. Máshol mindig azt hallom vissza, hogy értelmi képességei jóval meghaladják az átlagot. A Te kutyusod milyen parancsokat/trükköket ismer, jártok kutyasportra? Hogyan szoktad mozgatni, jó neki a kerékpáros edzés?

Tudom hogy most elég sokat kérdeztem, ne haragudj, csak úgy érdekel ez a fajta, jobban megszeretném ismerni annál mint ami az interneten olvasható!

Ha lesz időd és nem baj kérlek segíts.

Köszönöm előre is:))

2009. júl. 21. 12:25
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kutyám nagyon jó házőrző, jó kis mély hangja van. Czekan (ez a neve, jó lengyel neve van) elég idős, de eddig semmi baja nem volt, bár ez így nem igaz, egyszer még fiatalabb korában megevett egy zacsit véletlenül, játékból, ( átfújta a szél a kerítésen), és begyulladt a gyomra, de azon kívűl semmi baja nem volt!

Azt jó ha tudod a POn-okról, hogy imádják a hasukat, amennyit elé teszel azt mind meg is eszi, nincsen határ,nagyon belesek, ezért nagyon figyelni kell rájuk! Czekan imádja a paprikát,az almát, az uborkát, mindent megeszik, de ezt csak persze a rendes kutyakaja mellett kapja! :)

Nagyon barátságos, és bátor fajta szerintem! Tanulékony, és rengeteg figyelemre van kiéhezve! Imád labdázni, és nagyon szereti, ha vmelyik játékát eldugjuk a kertben, és azt kell megkeresnie. Én is szerettem volna vele járni kutyasportra, mert biztos nagyon élvezte volna, de elmaradt, most meg mióta nyugdíjas, annyira nem aktív , mint fiatalon:) régen mi is kerékpároztunk, azt szerette!

Jártunk vele kiállításra is, de mostanában már nem visszük.

Szeretnél ilyen kutyát venni? Te melyik tenyésztőnél nézted ki? Hol hallottál róla ?

Mennyire ismered személyesen a fajtát, élőben láttál már PON-t? ( Csak azért kérdezem, mert sajnos, még mindig elég kevés van belőle Magyarországon sajnos)

Ha bármi kérdésed van, csak írj nyugodtan, szívesen írok még mást is a fajtáról !

2009. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Be kell vallanom őszintén, hogy még nem telt el egy év sem azóta hogy megismertem ezt a fajtát. A Kutya tárban találtam rá keresgélés közben. Az ott látottak ill. olvasottak arra motiváltak hogy nézzek utána alaposabban a fajtának. Élőben először a 2009. május 16-án megrendezett Nemzetközi CACIB kutyakiállításon láttam a fajtát. Nem kellett sok idő, hogy rájöjjek:ez számomra az ideális fajta. Sajnos közben egy bolognese került a családba, aki most 8 hetes, és tündéri. A PON ugyanis mint tudjuk pásztorkutya, akihez terület, türelem, tapasztalat szükségeltetik. Én egyenlőre egyikkel sem rendelkezem. Najó türelmem azért van a kutyákhoz. Nem is baj: legalább szerzek némi tapasztalatot a kutyázásban. De egy biztos: amint lehetőségem lesz rá, beszerzek egy PON-t. Én innen vásárolnék: www.ponlap.hu.

Mivel összesen két tenyászetet találtam, nem tudom mennyi van még.

Te hol vásároltad Czekant? Milyen színű? Beengeditek ti a lakásba, vagy inkább a ertben szokott lenni? Hogy jön ki az idegenekkel, kutyákkal, macskákkal?

Nem tudod véletlenül meddig él átlagosn egy PON, csak hogy majd tudjam mihez tartani magam?:)

2009. júl. 22. 12:15
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor Te is azt a tenyészetet választod majd,amit én is :) bár szerintem csak tőlük szabad, ők tényleg a szó legjobb értelmében tenyésztők, és nem szaporítók!

Éppen ma beszéltem velük 9 kiskutyusuk van most éppen :)

Egyébként szerintem nem jellemző erre a fajtára, hogy nagy területre lenne szüksége, nekünk elég picike a kertünk, de én a kertem kívűl "lefárasztom" a kertben csak hűsöl :) Őszinte leszek, nekünk bejár a házba is, van egy saját fotelja, abban szokott aluni. Arról még nem írtam, hogy nagyon sok ápolást igényel a szőre, mi sose nyírtuk le, mindig fésülve van, fürdetni max évente egyszer szoktuk. Amikor én vettem Czekant, akkor még engedélyezett volt a farokvágás, neki nincsen farka, de mostmár hogy nem szabad, így is nagyon aranyosan néznek ki, bár nekem furi, nem a megszokott. Igazából több , mint 10 évet élnek, a Czekan anyukája pl. 13 évesen pusztult el. Czekan is 11, és szerencsére semmi baja.

A többi kutyával megvan, a macskákat nem szereti, van most egy szomszéd cica, aki átjár hozzá, a garázstetőről idegesíti őt, a Czekan meg csak utat, és ugrál...

Czekan fehér alapon foltos, vagyis mindkét oldalán van egy egy nagyobb sötét folt.+ a fülei sötétek.( egyébként ős is fent van a www.ponlap.hu-n a galériában a korábbi képek alatt ő a 2. sorban jobbról a 2. )

Nekem minden álmon egy barna Pon, egy kislány, de azt csak Lengyelországból lehetne hozni, itthon tuti nincsen.

2009. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!