Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta a lengyel alföldi...

Milyen fajta a lengyel alföldi juhászkutya?

Figyelt kérdés
Milyen a természete? Mekkora a fajta populációja Magyarországon? Megfelelő választás e egy kezdő kutyásnak? Melyik kennelt javasolnátok?
2009. jún. 27. 17:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Fehér alapon foltos kislányt még én sem láttam igazából mint mondtam én csak egyszer láttam egy PON-t, az is fehér alapon szürke volt. Fantasztikus fajta, ilyennel még nem találkoztam, hamisiítatlan pásztorkutya.

Vajon terelni még tudnak?

Egyébként Czekan Lengyelorszégból származik?

2009. júl. 23. 12:36
 12/18 anonim ***** válasza:

igen tudnak terelni, biztos! Kiváncsi lennék rá, hogy milyenek "munka" közben!

Czekan hasban importált volt, itt született Mánfán,az apukája lengyel volt! Az ő anyukája volt Magyarországon az a kutya, akivel elkezdték a tenyésztést!

Érdekes, de mi már akkor lefoglaltuk a kiskutyát, amikor még pocakban sem volt, kimentünk mi is egy kutyakiállításra, és mondtuk, nekünk ilyen kutya kell! ez volt májusban, és októberben került hozzánk! Életem egyik legnagyobb élménye volt, hogy ott lehettem mikor születtek, és a tenyésztővel azóta is tart a barátságunk!

2009. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Szép terebélyes családfája lehet Czekannak, hogyha az egyik szülő Lengyelországból jött.

Tegnap áttanulmányoztam alaposan a kennel honlapját, és tényleg nagyon bőséges információt adnak meg mind magukról, mind a fajtáról.

Visszatérve a barna PON kislányra, én találtam mégegy kennelt, a címe: www.pon-dog.hu. Itt úgy tűnik van barna PON is, szerintem fog születni barna kislány is, úgyanis az apa fehér alapon barna színű.

Szerintem érdemes megnézni a honlapot, a szülőknek terebélyes családfájuk is van, a törzskönyvet úgy tudod megnézni, ha a szülők képére kattintasz!

egyébként köszönöm szépen a segítséget!

2009. júl. 24. 11:39
 14/18 anonim ***** válasza:

Szívesen, ha bármi kérdésed maradt, csak szólj!

egyébként a másik tenyésztő is a Mánfáról vásárolta a kutyát, őt is ismerem, de sajnos ott sincsen igazi csokiszínű kutya!

2009. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Alkalmas e a fajta személyvédelemre?

Ha nem baj megkérdezem, te kerültél már olyan helyzetbe, hogy Czekan védett meg, vagy jelét adta a védelmező hajlamnak?

Ha bármilyen sztorid van ezzel kapcsolatosan, és nem baj, kérlek oszd meg velem.

Köszönöm előre:-)

2009. júl. 28. 19:36
 16/18 anonim ***** válasza:

Apukám sétáltatta egyszer Czekant, és egy nála jóval nagyobb németjuhász közeledett, ő védte aput és támadta a kutyát, ez azóta már többször is megismétlődött, aput akkor meg is harapta a németjuhász, azóta Czekan majdnem minden idegen kutyával elég támadóan viselkedik. többek közt a kiállítást is ezért hagytuk abba vele.

Mindig minket akart ott is védeni. Ezelőtt az esett előtt minden kutyával játszani akart. Félt, hogy megint bajunk lesz.

Egyébként hihetetlenül inteligens, okos fajta. A lábán néha kijön ilyen ekcéma szerű, anyukám szokta kenegetni neki, mondanom sem kell nem nagyon szeretni ezt a kutya.

anyu a múltkor annyit mondott, hogy vettem a kutya lábára krémet, erre Czekan fogta magát, és berohant a házába. :) még a nevét sem mondta ki anyu. 11 éves, de még néha mindig meglep :)

2009. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ez tényleg meglepő! Olyan okos mint a puli. Lassan rá is mondhatjuk: ez nem kutya, hanem PON:)

Akkor nagyon bátor kutya lehet, ha egy németjuhásznak nekiugrik...azt hittem hogy csak a területét védelmezi, bár elvileg minden kutya védi a gazdáját bizonyos mértékik, de ő nemcsak ugat, hanem támad is...Köszönöm hogy visszaírtál:)

2009. aug. 3. 12:46
 18/18 anonim válasza:

Nagyon melegszívű barátságos kutya nagyon okos , többszörösen vizsgázott, sokat sportoló, napi 3orat sétáló .

Kezdőknek en nem ajánlanám.

Nagyon sok foglalkozást igényel ,fesules, 3oras sétál, es ebben meg el sem fárad , örökmozgó kutya.

Jelenleg 73 PON van Mo.n

Ket kennel de a mánfai az igazi a masik is mánfai kutyakbol lett.

A mi kutyánk felmenői kozt van HJCH, CAC, HPJ, BOB, R.CACIB, CACIB, PLCH, PLJCH, HD, INTCH, HGCH, CH OF CH, HCH, CZCH, CH, R.CAC, CI.W,

nem tudom mennyit értesz a kutyaham hoz de gondolom azt sejted h a világbajnok az nagy cím :D

2015. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!