Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haltit elfogadják a vonaton...

Haltit elfogadják a vonaton meg a távolsági buszon?

Figyelt kérdés
A kutyám egyáltalán nem agresszív emberekkel-kutyákkal se ezért nem is vettem neki szájkosarat mert eddig nem volt rá szükség. De jövőhét szombaton utaznák a kutyámmal(husky) vonaton. És nem tudom elfogadnák-e a haltit.

#halti-husky-kutya
2012. máj. 19. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadják el. A halti az halti, a szájkosár az szájkosár, a szabály az szabály. :) Az enyém is kezesbárány, kisgyerekek közé járunk vele, de a kalauznak nem tiszte eldönteni, hogy melyik kutyára kell, melyikre nem. Így aztán mindre kell.
2012. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,mert ez olyan, mint egy kötőfék, csak kutyáknak. Ebben ugyanúgy ki tudja nyitni száját. Szájkosarat lehet kapni bőrből is, vagy van az a vászon "szájzár" (bocs nem tudom a nevét), a lényeg az, hogy a kutyának esélye se legyen megharapni mást (az más kérdés, hogy kenyérre lehet kenni, olyan szelíd a kutya). Mondjuk annak a szájzárnak az a hátránya, hogy lihegni sem engedi a kutyát, szóval marad a szájkosár.
2012. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem....remélem nem....a halti nem = szájkosár...a szájkosár akkor is védi a kutya közvetlen közelében lévő embertömeget ha a kutya nyugalmi pozícióba van....a halti csak akkor meg megrántod...és a kutyának azért jobb a reflexe :D HA valaki fél méterre áll tőletek akkor hova rángatod? fel a nyakadba?
2012. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is Husky-m van...nálam volt a nejlon szájkosara úgy léptünk fel a buszra hogy még nem raktam fel rá és a buszsofőr kivárta míg rárakom a kutyára....mondjuk én megjegyeztem, hogy "NAh most ezt felrakjuk rád, mert amúgy mindenkit megennél itt..." a tömeg jót mosolygott...az enyém sem egy fenevad,de ami kell az kell.
2012. máj. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szó nélkül, fogalmuk sincs, hogy az nem szájkosár, nekem nagytestű kutyám van és a BKV-n még soha nem szóltak ha halti volt rajta pedig sokat utazunk mindenfelé a városban és vonaton, távolsági buszon...
2012. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. máj. 19. 19:35
 7/10 anonim válasza:
Hát szerintem nem. Talán, ha rövid útra mennél, de ha több órás az út, tuti hogy nem. Egyébként milyenek a huskyik? hogy kell ugy nevelni, hogy idegenekkel, gyerekekkel barátságos legyen?
2012. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem tudják, hogy az nem szájkosár...azt látják, hogy van valami a pofáján, aztán kész :)

Én egy 30 kg-os roti-nj keverékkel utaztam rengeteget haltival, eddig 2-szer szóltak, hogy kosarat rakjak rá...

Újabban mondjuk szájkosarat használok, mert az rajta is marad az utcán a központi részeken, és akkor mehet póráz nélkül :)

2012. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én mindig haltit használok szájkosár helyett, eddig senki sem panaszkodott, nem ismerik fel a különbséget ezért elfogadják, bár nem szabályos, de a kutyámnak kényelmesebb sokkal:)
2012. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legbarátságosabb, legnyugottabb kuztyát is megzavarhatja, megilyesztheti annyira valami, hogy támadással reagál.

Nekem pl. volt egy labim, semmi baja nem volt a postással sem <lehet mert még kôlyôk volt>. Egyszer viszont még aláírtam a tértivevényt felé csapott. A kutya szerintem ugy értelmezte engem akart megcsapni. Na onnantol kezdve nem állhatott meg elôtte a postás. Jo addig is ugatta, de ha rászoltam, akkor csendben állt és figyelt. Ettôl kezdve meg...

Egy másik eset: a vasutállomáson a vonatrol lezudulo hirtelen tômeg ugy megzavarta, hogy egy fiucska felé megugrott, mert az már tul kôzel jôtt. Nem bántotta volna, de akkor is. Pedig addig soha nem zavarta a tômeg sem, de akkor valami nem tetszett neki.

Szoval jobb az elôvigyázatosság, ha utazol is vele, akkor szájkosárral. A halti nem elég.

2012. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!