Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell venni a kutyáknak is...

Kell venni a kutyáknak is jegyet helyijáraton és távolsági buszon? Ha igen akkor mennyibe kerül kb? És milyen felszerelés kell hogy utazhasson ill. milyen papír?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Kell venni, és annyiba kerül, amennyibe egy teljes árú jegy. Pórázon kell vinni, és kell, hogy legyen szájkosár rajta. Papír nem kell, csak annyi, hogy be legyen oltva veszettség ellen. (De elég az a biléta is, amit az állatorvos ad.)
2008. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és csivaváknak is van szájkosár? (mert akkor az nagyon pici kell hogy legyen)
2008. nov. 18. 15:15
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Poggyászjegyet kell neki venni, nem túl drága, ha jól emlékszem, póráz és szájkosár kell, meg jó ha nálad van az oltási könyve. Ez utóbbi a hőbörgő kutyaellenes utastársak kedvéért, sajnos van ilyen is.
2008. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
nekem eddig nem kellett jegyet vennem,se szájkosarat rárakni.yorkim van.mondjuk nem is voltak sokan a buszon.de elvileg,hivatalosan kell szájkosár,vegyél neki ilyen tépőzárasat(ha le tudtok ülni és nem "olyanok" az emberek,én levenném róla.póráz,hám.és a buszvezetőnél kérj neki is jegyet.mondom,eddig nekem nem adtak soha.
2008. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

Majd ha egyszer ugy jol megharapna egy kutya, vagy a gyerekedet, akkor azt hiszem nem mondanad tobbszor azt, hogy a "hoborgo kutyaellenes utasok ellen"!!!

Az utolso valaszolonak irtam ezt.

Mert az en arcomon egy orok eletre ott marad egy kutyus harapasanak a nyoma, meg 8 evesen kapott meg a kutya.

2008. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Az utolso elottinek irtam, kozben valaki irt mar.

Elozo voltam.

2008. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Kiegészítésként: úgy tudom, hogy egy autóbuszon csak egy kutya utazhat, tehát ha már van fent egy, akkor simán meg is tagadhatják, hogy felszálljatok.
2008. nov. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Azoknak a kutyusoknak,akik ölben/táskában elférnek nem kell jegy,azoknak akik nagytermetűek,helyet foglalnak el azoknak a jegy mellett szájkosár is kell.!!EZ BIZTOS!!

/pici cutte/

2008. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Szia! A BKV oldaláról:

"Állatok szállítása

A kutya utaztatásának díja (mérettől függetlenül) azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, az elővárosi vasút (HÉV) vonalain a vonaljegy vagy gyűjtőjegy a vonal teljes hosszára érvényes. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. Az értékszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A rendőrségi, a mozgáskorlátozott személyt segítő és a vakvezető kutya utaztatása díjtalan. Egy járművön (szerelvényenként) csak egy kutya szállítható, szájkosárral, pórázon és tiszta állapotban.

Egyéb kisebb állat (pl. macska, vadászgörény, stb.) díjmentesen szállítható olyan csomagolásban, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és az utasok ruházatát, illetve a járművet nem szennyezi be."

[link]

2008. nov. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Szia! A Volánnál ez van:

"VII. Autóbuszba bevihető élő állatok


1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:


a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,

b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,

c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,

d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,

e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva.


Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.


A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.


2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.


3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.


4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha az élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.


5. Az élő állatban bekövetkezet, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint."

[link]

2008. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!