Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos tacskónk és...

Van egy 4 hónapos tacskónk és állandóan csigát eszik, amit épp talál az udvaron. Holott mindig kap rendszeresen ennivalót, sőt sokszor ott marad a táljában. Lehet a csigától valami baja?

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak arra vigyázz, hogy mérgezett csigát ne egyen meg, mert akkor szinte menthetetlen .
2012. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is eszi a csigákat, a házas fajtát. :) Meg gilisztát és mindenféle bogarat, pókot, 6 hónapos, eddig nem volt semmi baja tőlük.
2012. máj. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha használtok a kertben csigák ellen valami mérget, akkor nem szabad megennie, mert meghalhat.
2012. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tavaly Franciaországban egy fiatal férfi fogadásból megevett egy meztelen csigát és agyhártyagyulladást kapott. Nem tudom, hogy ilyet kutyás is kaphatnak e (szerintem igen), úgyhogy nem árt vigyázni. A csiga továbbá megfertőzhet embert (és állatott is) fonalféreggel, "Ezek az aranyos állatkák azonban nem veszélytelenek: elfogyasztásuk esetén tüdőférgességet okozhatnak kutyáinknak és macskáinknak. "


[link]



(az én kutyámnak egyébként pár hete a torkára akadt egy csigaház darabja és amiatt fuldoklott :-/ kiszedtem persze a torkáról)

2012. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogy szoktassam le őt erről..:S
2012. máj. 22. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Férget a kutyától, macskától is lehet kapni.
2012. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Fogj egy tányért és rakj rá pl: párizsit rakd a földre és ha rámegy szólj rá és bökd meg a nyakát(ne túl erősen) ezt mind addig míg fel nem adja ha feladta arrébb megy és lefekszik ekkor adj neki belőle és igy tudatod vele hogy az a tiéd és akkor ehet amikor te adsz neki de azt is kipróbálhatod hogy a barátaiddal próbálod etetni és ha el akarja venni rászólsz és ezt addig míg már meg se próbálja elvenni így legalább nem fogad el idegenektől kaját. De nézz meg pár Csodálatos kutyadokit és elég sok választ kapsz
2012. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. jún. 13. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!