Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak is szeretetet...

A kutyáknak is szeretetet jelent az ölelés ill a az ember testi közelsége (nem perverz értelemben)?

Figyelt kérdés

Van egy palotapincsim és ha hazajövök és megsimogatom az nem elég üdvözlés, fel kell vennem, megölelgetni és utána megy a dolgára. Sokszor odakuporodik az ölembe, odadörgöli a fejét. A szüleimnél is ilyenek a nagy kutyák, szeretnek leülni mellénk nyáron és ha átkarolja őket valaki sokáig elücsörögnek.

Vajon számukra egy ölelés is hasonló jelentéssel bír, mint az emberek számára vagy ez csak tanult viselkedés, hogy akkor kap simogatást? Jó nekik a gazdájukhoz bújni kicsit vagy ez szimpla hízelgés ételért?


2012. máj. 19. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Nem..a kutya nem hízeleg sem ételért, sem másért. Döbbenetesen intelligens lény - főleg az EQ-ja óriási.

Az én kutyám 6 hónapos volt, mikor magamhoz vettem (most négy éves múlt januárban). Sok-sok símogatást és ölelést kapott. Igen rövid idő alatt rájött, hogy az ember "kódrendszerében" az ilyen gesztus a szeretet jele. Még kevesebb idő kellett ahhoz, hogy végigfusson az agyán: "hiszen ilyen ügyes "elülső mancsom" nekem is van! Ezt én is meg tudom csinálni! - és micsoda öröm lesz ez a Gazdinak!". Ma, ha szembe állok vele, közel hozzá, felemeli a jobb elülső mancsát és végigsímogat, térdtől bokáig..aztán rám néz. A hatás sosem marad el (ötször annyi símogatást kap érte). Ha pedig ülök, vállamra támaszkodik, átszorít - a fejét az arcomhoz nyomja. Megölel.."ember-kódot" használ (megtanulta!), hogy kifejezze a szeretetét. Egy több, mint 60 kilós, erős "vadállat":-)

2012. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
inkább a biztonságot jelenti számukra a gazda közelsége.
2012. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kutyánként eltérő, hogy melyik mennyire igényli az emberi közelséget. Az enyém azt szokta csinálni, ha vizsgaidőszak van, és kevesebbet tudok vele foglalkozni, hogy odafekszik mellém az ágyon, a fejét pedig odarakja a nyakamhoz. Néha már annyira hozzám bújuk, hogy annál jobban ha akarna sem tudna.
2012. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!