Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya kapott féreghajtot,...

Ha a kutya kapott féreghajtot, attol még lehet hordozo? Attol lehet töle férges az ember?

Figyelt kérdés

A hàzban tartuj a kutyàt és gyakran alszik az àgyamban,meg nyalogat,puszilgatom stb... Kapott féreghajtot de a szüleim folyton azzal piszklnak hogy ne haggyam màr hogy összenyelja az arcomat mert a végén elkapok valami betegséget.

Szoval attol hogy a kutya féregtelenitve van,de pl. ha belenyal egy olyan àllat pisijébe amelyik férges akkor én el tudom kapni?

Vagy esetleg lehet màs betegségek horozoja?



2012. ápr. 23. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha valami úton módon férges lesz a kutyád akkor te is az lehetsz, "el kaphatod" tőle.

És igen lehet más betegségek hordozója is amit ez ember el kaphat tőle. Nem a legegészségesebb dolog ha kutya arcon nyal, vagy mielőtt eszel nem mosol kezet.

2012. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
55%
A kutya nyálában 17féle fertőtlenítö szer van ne izgulj ;)
2012. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

még a legsterilebben tartott kutyától is kaphatsz el valamilyen betegséget. akár férgességet, akár mást...

két dolgot tarts be:

1. ne hagyd, hogy az arcod nyalogassa (vagy ha mégsem tudod megállni, akkor ügyelj rá, hogy ne a szád környékét nyalja és minél hamarabb moss arcot)

2. simogatás után moss kezet (vagy legegyszerűbb ha mindig kezet mosol, mielőtt eszel, fogat mosol, vagy evőeszközökhöz nyúlsz, stb.)

2012. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a vàlaszokat!:)
2012. ápr. 23. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú leszek, de tanuljatok az én esetemből, kutyatartók!


Én hetedikes koromban majdnem belehaltam egy hólyagféreg-fertőzésbe, ami a galandféreg átalakult formája. Az a lényege, hogy "kikerül" a kutyából egy ilyen szelvényszerűség, a növényevő állatok szervezetébe bejut, bekerül a vérbe, és valamelyik szervben (leggyakrabban a májban és a tüdőben) betokosodik, vagyis egy folyadékkal teli ciszta keletkezik körülötte. Ez a lé ezernyi csíraszerűséget tartalmaz, amikből újabb ciszták lesznek, ha kifakadna. Ahogy ez daganatszerűség nő, úgy gyengíti a testet, végül a ragadozók elejtik a fertőzött vadat, bekerül a testükbe a kórokozó és ott befejezheti a fejlődését.

Valahogy így megy, nem tudom szakszerűen megfogalmazni, de ez a lényege.


Nekem a májamban volt, talán évek óta nőtt, és a végén már kisbabafej nagyságú volt. Egyre gyakrabban hánytam, a végén már napi szinten, mert elnyomta az emésztőszerveimet. Ha sikerült úgy elaludnom, hogy "végre, ma nem hánytam", akkor éjszaka rohanhattam ki...

24 kilóra lefogytam (13 évesen, alig voltam alacsonyabb, mint most!), úgy néztem ki, mint egy csontváz. Két bordám alá be tudtam nyúlni, de ha eléggé erőlködtem, elértem a harmadikat is. Át tudtam fogni a bicepszem a legvastagabb részén, még hely is maradt. A papírszerű bőr rátapadt a koponyámra. Orvosi csodának számítottam, hogy túléltem, hetekig jártak hozzám az orvostanhallgatókkal, hosszasan magyarázták, milyen szövődmények lehettek volna, már a műtét túlélése is hihetetlen volt.


Ennek ellenére imádom az állatokat, középsulisan mikor felkerültem egy nagyvárosba, rendszeresen kijártam a helyi menhelyre önkéntesként (anyum persze ki volt akadva, féltett). Jelenleg is van kutyám, akit imádok, és kiállítási, sportolási terveim vannak vele.


Szóval nem kell leszavazni, nem a kutyák ellen írtam, hanem azért, hogy oda kell figyelni a tisztaságra, rendszeresen féregteleníteni kell a kedvenceket (a macskákat is). Fontos a bolha elleni védekezés, mert azok is hordozhatnak féregpetéket, ha az eb elkapja, szétrágja őket, lehet, hogy már meg is fertőződött. De elég az is, hogy egy férges kutya ürülékét megszagolja. Én kutyázás után a csuklómmal nyomom le a kilincset, és az az első, hogy kezet mosok. Talán túlzás, de még mindig erősek a kórházi emlékeim, az állandó vérvételektől, infúzióktól, főleg a sűrűbb hizlalótrutymótól kikészült ereim kidurranása, és minden nap szembesülök ezzel az óriási vágással is a hasamon, a köldököm felett...

2012. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!