Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3,5 hónapos westiemet hogyan...

3,5 hónapos westiemet hogyan lehetne leszoktatni a harapásról?

Figyelt kérdés

Egy lépést sem lehet megtenni anélkül, hogy odakapjon. Mindig a lábunk előtt van és megharap. Ilyen esetekben eddig egy kicsit ráütöttem a fejére. Nem nagyon használ. Neki ez csak játék, de nem hagyhatom, hogy erre rászokjon.

Mit csináljak?Van valakinek erre valami jó módszere?

előre is köszi.


2009. jún. 27. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem fogad el teljesen falkavezérnek, és feszegeti a határokat. Azzal, hogy kicsit ráütsz a fejére, nem sokat érsz. Ha már bünteted, akkor erőteljes ráncigálás nyaktájékon, esetleg újságpapír. Annak nagy a hangja, de nem fáj. Egyébként meg kutyaiskola. Minél hamarabb.
2009. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nekem is westie-m van. Az enyém ezt kb. 1 éves koráig csinálta, aztán leszokott. :)

Sztem a tiéd is megváltozik, csak legyen türelmed hozzá!

2009. jún. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én westiem 5 hós, ö is ezt csinálta, megfogtam a pofiját, mélyen a szemébe néztem, és mondtam, nem szabad. Ettől totál zavarba jön. A másik amit lehet ilyenkor tenni, abban a pillanatban, ahogy odakap, magas hangon mondd, hogy au! Mintha nyüszítés lenne, ebből ő megérti, hogy ez neked nem jó.
2009. jún. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2009. jún. 28. 09:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a beagle-m csinálta ezt. Bár a westiem is, de ő már felnőtt. Én azt csináltam, ha harapott, picit ráütöttem a farkára (a westi farka ugye egész nap áll!), de csak annyira hogy érezze hogy rosszat csinál, és behúzza a farkát maga alá. Akkor már tudni fogja, ha a farkára ütsz (TÉNYLEG CSAK NAGYON PICIKÉT SZABAD!!!), akkor rosszat csinált, ezt így megtanulja és le fog szokni a harapásról. Csak ugye ezt rendszeresen kell! Remélem tudtam segíteni.

Slygirl

2009. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szó nélkül hagyd ott a fenébe, vagy zárd el másik szobába, ha a lábadra is megy. Meg fogja érteni, hogy így nincs játék. Ugyanakkor dícsérgesd, ha rendesen játszik (mérsékelten; ha túl lelkes vagy, begőzölhet megint, és nekiállhat rágni), rongyozz vagy labdázz vele, hogy legyen közöttetek egy "ütköző", amit haraphat. Ha mégis meg talál kapni, akkor jön az elzárás. 5 perc elég neki, mivel ilyen kicsi kölyök még.
2009. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, a hangos "AUzás" és fájdalmas tekintet is jó ötlet, viszont a "testi fenyítést" nem javaslom... Terrier, akaratos, tele küzdőszellemmel, amit nem jó ilyen dolgokkal felkorbácsolni, akár ellenkező eredményt is hozhat. A szembenézés meg nyílt kihívás, és ha neadjisten nem hátrál meg belőle, akkor csak még vadabb lesz.
2009. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem is westim van már 9 éves. Mi a nem a NEM szót határozottan hangosan mondtuk és mondjuk ma is ha olyat tesz ami nem szimpatikus. Egy kicsit megfoghatod a grabancát is . A westikkel következetesnek kell lenni mert elég öntörvényű kutyusok, nem hiába hiszen terrierek. De nagyon jó fej kutyák, nagyon sok szeretet tudnak adni.
2009. jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2009. júl. 3. 12:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Most lesz majd 5 hónapos és már majdnem teljesen leszokott a harapásról.Mindenkinek köszi aki segített.:)
2009. aug. 10. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!