Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek beteg lehet a...

Szerintetek beteg lehet a Border Collimnak, hogy ennyitől kifáradt?

Figyelt kérdés
Ma volt fél éves a kutyusom,gondoltam elviszem egy nagyot kirándulni. Eddig csak 1-1 órát voltam vele ami sose volt neki elég,nem lehetett kifárasztani. Levittem a közeli folyóhoz,1 óra biciglizés volt oda,ott játék,pancsi,szaladgálás,bújócska,stb ez megint 1 óra. És mire vittem volna haza,elaludt. Szo szerint. Igy szolok neki,majd megvolt halva,lihegett össze-vissza. Ölben kellett hazavinnem,nagyon kivolt... a barátnőm,aki szintén hozta a fél éves Malinois kutyusát,semmi baja nemvolt..sőőt. Szerintem még maradni akart volna. Mikor fél évvel ezelött megvettem,azt mondták hogy fuu sose tudom lefárasztani,örökmozgó... Ehez képest ez semmi? Beteg talán,vagy mi lehet a gond?
2012. máj. 20. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel írtad hogy eddig nem volt ekkora sétának kitéve én arra gyanakszom, hogy hirtelen túl sok volt neki. Nincs hozzá szokva az ekkora sétának. Párszor elviszed ekkora sétára és majd észre veszed, hogy jobban bírja.


Ha beteg akkor nem enne! Eszik rendesen?

2012. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindig sétálok vele,csak itt a közelben,és kertben is van,szoval ott is mozgunk.
2012. máj. 20. 19:01
 3/7 VBeata81 ***** válasza:
Lehet, hogy beteg, ezt mi innen nem tudhatjuk. De lehet, hogy csak nem szokott hozzá ekkora terheléshez. Mondjuk, te kocogsz mindennap fél órát, aztán egyszer csak hirtelen lefuttatják veled a maratont. Fokozatosan kell terhelni a kutyát. Azért figyelj oda. Ha holnap is bágyadt lesz, jobb, ha dokihoz mentek.
2012. máj. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem bágyadt,eszik rendesen,csak kb 1óra óta alszik:D
2012. máj. 20. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Nulla előmozgatással kivitted a fejletlen izomzatú és csontozatú kutyát mégis mi a francot vársz??? egy fél éves kutyánál az ilyen szinten megterhelő erőltetett mozgás nemhogy nem egészséges hanem egyenesen káros.

a barátnőd se normális és te se már bocsánat... ilyen fiatal kutyákat nem szabad ennyire erőltetni arról nem is beszélve, hogy a mali nagyobb testű könnyebb és más felépítésű kutya mint a border, egyrészt nehezebben fárasztható másrészt ennyi idősen erőltetni még ennyire se szabadna...


Gondolj már bele, hogy te mennyire bírnád ha téged eddig csak 1-1 órára vittek volna ki majd hirtelen rád szakad egy kemény fizikai munka pluszban még a szervezeted ki se fejlődött

2012. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4 hónaposan már birkákat terelt a réten késő estig,és nem azért mert én küldtem:D

az egy-egy óra azt jelenti hogy a kertben labdázok vele kb 2 óra hosszát,amit én csináltam vele,szintén 2 óra hossza volt,csak fürdéssel,szaladgálással vegyítve. Indulás előtt pedig már vagy 5x lefutotta a 800méteres kertet. bemelegítés megvolt.

2012. máj. 20. 19:17
 7/7 Catz ***** válasza:
58%

A normális ember/ gazda nem engedi végkimerülésig futni/úszni/terelni.. a kutyáját. Főleg nem ilyen fiatalt, tudod kényszerpihenő is kell, főleg az ilyen aktív fajtáknál, mert van, hogy nem érzik a határt.


És meleg is volt, nem csoda, hogy kitikkadt. Én ma reggel 8kor elvittem egy órát biciKlizni és 2 órát úszni a kutyámat és ő is egész nap kóma volt. De ő hozzá van szoktatva a nehéz fizikai feladatokhoz is és 2 éves.

2012. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!