Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi számít agresszív viselkedés...

Mi számít agresszív viselkedésnek a kutyáknál? Írnátok példákat?

Figyelt kérdés
Például az, hogy ha elmegy valaki a kerítésünk előtt azt ugatja, mint az őrült, aki meg be akar dobni valamit a postaládánkba, annak a keze után kapkod kerítésen belülről az már agresszió? Régen nem volt ilyen, nem tudom, mi történhetett vele, soha nem bántjuk. Ja, és bármilyen állatot meglát, azzal végez... :S
2009. jún. 28. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Na, ez kifejezett agresszív viselkedés.

Sétáltatjátok eleget? Foglalkoztok vele? Nevelitek?

Az én kutyáim ugatni sem ugatnak (úgy vannak tanítva) nemhogy más állatot vagy embert megtámadnának. Örző védő kiképzésük is van, de csak akkor támadnának, ha valaki engem vagy a családot bántja.

A tiétek kicsit elkanászodott, olyan feladatokat kezd átvenni, ami nem a dolga.

Kutyasuli, nevelés!

2009. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az agresszió alapvetően nem rossz dolog, ezt azért szögezzük le az elején. Az ok nélküli agresszió, az gáz, de ha a kutya megvédi magát és a területét, az természetes dolog, ezért vette magához az ember. Én is kirúgdosnám a szomszédot, ha átmászna a kerítésen, hiába vagyok amúgy jó arc.

Ne aggódj, a kutyád csupán őrzi a házat, ennyi. Az enyém egy elképesztően gyáva eb, még rondán nézni sem merne senkire, mégis olyan cirkuszt tud rendezni a kerítésnél, hogy rossz nézni. Ettől nem fog bántani senkit, hogy adja a nagy vagányt, vagy a kisebb állatokat kiebrudalja otthonról.

"Hivatalosan" az agressziónak vannak elfogadott formái, okai, úgymint az eledel, a territórium, a kölykök vagy a tulajdon védelme, ezek természetes ösztönök. Ha ezek bármelyikét veszélyeztetve látja, ösztöneitől vezérelve igyekszik megvédeni őket.

Egyébként ez legtöbb esetben csak színjáték, kevés kutya lenne képes komolyan bántani az embereket. Szóval ne aggódj, inkább örülj, hogy van egy jó házőrződ!

2009. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Az, hogy végez minden állattal, az elég komoly agresszió.

Ha megpróbálnád elvenni a kajás tálját, odakapna?

Mindenképpen jó lenne, ha szakemberre bíznád a foglalkozást.

2009. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kapna oda. Minket nem bánt.
2009. júl. 13. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:

AGRESSZIÓ.

E nélkül aligha maradhatott volna fenn a kutya, mint faj. Kontrolálható, kézben tartható agresszíó, nem baj. Viszont azt rajtad kérik számon, ha másnak kárt vagy bajt okoz, így egy kis nevelés nem árt.

A minden állatot kinyír, az nem jó. Hiányos szocializáció, rossz nevelés.

2009. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na de kérem...Ha az egy normális kutya, nem pedig egy csicsás díszkutya, akkor neki ez a dolga h megvédje az ő(és gazdája) háza tájékát, ne engedjen betolakodót.

ha nem akarjátok h megöljön minden állatot, akkor mutassatok neki egyet, és ha odaakarna kapni, akkor határozottan mondjátok neki, hogy NEM! v Pfuj!!

2009. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!