Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol jönnek össze a kutyások...

Hol jönnek össze a kutyások Debrecenben?

Figyelt kérdés
A kutyámmal tavaly nyáron minden egyes este a Liget térre mentem, mert rengeteg kutyás járt ki oda. Amíg én a gazdikkal trécseltem, öröm volt nézni ahogy a kutyám játszik és szaladgál a többi kutyával, egymást kergetik, bírkóznak, incselkednek. Szóval nagyon jó szórakozás volt nem csak nekem hanem a kutyám számára is. Minden este várta már hogy mikor tolom ki a bicajt az udvarról, hogy induljunk. Aztán jött a tanév, meg a hideg, mindenki ment a dolgára, esténként már senki nem járt ki. Alig vártam hogy megint vége legyen a tanévnek, mert tudtam hogy akkor mindenki ráfog érni megint és kifog járni. Viszont sajnos nagyon sokan eltüntek a régiek közül, talán azért is mert pár rosszindulatú ember a környékről elkezdte verni az asztalt hogy minden kutyást kitiltat a térről (holott senkinek nem ártottak, a játszótérre oda se engedtük őket soha, amugyis elvan kerítve az a rész) lehet ezért is már eleve nem jönnek ki sokan, nem tudom. Tegnap is kinnt voltam, vagy fél óráig ütünk egymagunk, mire a régi jó megszokott társaságból ketten jöttek, kutyával. De hiányzik az a tavalyi "feeling"-je a dolognak. Debrecenben vannak még olyan helyek, terek, ahol szabadon lehetnek a kutyák és sokan összeszoktak járni? Nem akarok végleg átszokni, csak alkalmanként szívesen elmennék a kutyámmal!
2009. jún. 28. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár sajnos az én kutyáim nincsenek velem Debrecenben, de azért leírom azt az egy-két helyet neked amiről tudok. Van egy kutyafuttató a Böszörményi úton (az AVK-val szemben) meg még egyről tudok a Kartács utcán. Nem tudom ezek tőled milyen messze vannak...

A mi környékünkön is sok a kutyás (Vezér úti ltp.) Ők főleg a Tócó partra járnak sétálni.

Ezenkívűl persze ottvan még a Nagyerdő - az kész kutyaparadicsom:)

2009. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az a kutyafuttató?
2009. jún. 28. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
elkerített (nem mindig) füves terület,ahol a kutyákat el lehet engedni.
2009. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felháborító, hogy Debrecenben ez a két kutyafuttató van, ráadásul ami az AVK-val szemben van, nem tűnik valami biztonságosnak. (meg az messze is van tőlünk :D)


Én a tóciban lakok, itt sok kutyás van, és sok zöldterület is van, de annyira nincs az a "bandázós" fíling, ha már 4en játszanak a kis drágák, akkor sokan vannak, (de csak azért mert a legtöbb gazdi ezt mondja: "nem merem elengedni, mert nem jön vissza!") Szóval a kutyának marad a pórázon való sétálás, meg nézi, ahogy a többi kutya boldogan játszik...

2009. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Háát szerintem azért kettőnél biztos több van (legalábbis remélem:O)De mivel én csak tanulni járok ide így csak ezeket ismerem. Nem tudom, nekem az AVK-s egész jónak tűnik, de lehet azért mert nálunk egy sincs és mi egy ilyennek is nagyon örülnénk:)


Azóta eszembe jutott, hogy a volt laktanya (v ilyesmi) környékén a Metro felé is van egy kutyás pálya, talán kutyasuli....

2009. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi a Jerikón laktunk a Mc.Donalds mögött, ott van egy domb, ahol el lehet engedni a kutyát. Mi csak 9 hónapot laktunk ott, de rengeteg kutyust ismertünk meg, szerettem azt a társaságot. Persze ott is akadt 1-2 ember aki nem győzte felkapkodni a kutyáját az ölébe. A Profi bolt (Böszörményi u. a Délibábbal szembe) mögött is van egy nagy park, oda is érdemes elnézni. Remélem sikerül új ismerősöket találnotok.
2009. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most őszintén,mi felháborító abban,hogy két kutyafuttató van Debrecenben?.Miskolcon egy van,ami gyakorlatilag nem is az (mert a cigányok ide járnak pecázni,a kisgyerekek játszani,a felnőttek pedig bicajozni.)Ez a Szinva patak mellett van a nagy főút meg garázsok mellet.És ez is csak egy nagyon pizi rész.Hozzáteszem,nincs elkerítve.(gondolom Debrecenbe sincs)

Szóval én örülnék,ha legalább egy lenne,ami tényleg a KUTYÁSOKÉ.

Tudom,nagyon elvittem a témát.


Egyébként a 2. válaszoló vagyok.

2009. jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami a Böszörményi úton van az sem kutyafuttató, hanem benzinkutat akartak építeni ezért lett elkerítve a terület, csak végül nem kaptak engedélyt! Azóta a kutyások használják, meg néha cirkusz és vidámpark szokott ott lenni.. Én már régen voltam ott pedig itt van egy köpésre de úgy tudom volt már h a rendőrök szóltak be hogy ott nem lehet a kutyát sétáltatni mert nem kutyafuttató! Plusz elég veszélyesnek is tűnik mert vannak nagy gödrök meg bedobálják a szemetet stb.. Meg én félnék h vmi barom mérget dobál be ezért nem merünk oda menni :S
2010. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tudok egy kutyafuttatót a Kéknyelű utcán, ami csütörtökönként 18-19-ig fogad kutyákat, 250ft/alkalom. Egy egyesület üzemelteti. Lesz egy másik is a belvárosba, az ingyenes, de csak az tudja használni, akinek kulcsot adnak. Zárt, paddal,árnyékot ado fákkal, fedett ülő pihenővel,wc-vel ellátott, a kutyusoknak kakis zacsit tesznek ki és szemétgyűjtő edényeket. Most épül.
2014. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!