Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védő kutyások. Kerültetek...

Őrző-védő kutyások. Kerültetek már olyan szituációba, amikor a kutyátokra szükség volt? Hogy viselkedett éles helyzetbe?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a kutyátol függ, na meg persze attól, hogy hogyan van nevelve.

Ha pl. az utcán mész és egy idegen meg akar verni, stb. akkor lehet h a kutya megérzi a saját gazdáján a félelmet és nekiugrik...De ha szelíd akkor semmi....

Bár sztem egy idegennek van annyi esze, hogyha egy őrző-védő kutyával sétálgatsz akkor nem megy oda hozzád. Ő azt nem tudhatja, hogy be van-e rá tanítva a kutya....

2011. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos igen. Hála a kutyámnak (dobermann) megvédett, teljesen természetes volt neki, nem volt előtte tanítva 8 hónapos volt, utánna viszont pár napig, ha sötétben mentünk sétálni mindenkinek neki akart menni, irány a kutyaiskola, most már egy megbízható, örző-védő kutya, ha szükséges támad, de amúgy bárki a szájában nyúlkálhat (kiállítási kutya).
2011. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi történ pontosan?
2011. szept. 21. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az előző, és a mostani kau kanommal is kerültem már olyan szituációba, hogy akcióba lendült a kutya.

nem mondom, hogy szoros volt a helyzet, mert végül mindről kiderült, hogy félreértelmeztem, de mindkét kutyám fogta a jelzéseimet, és kiálltak mellettem.

de hogy konkrét legyek:

1. szitu: éjjel fél háromkor sétáltunk (tudom, hogy meredek, de elég kihalt terület volt, nem zavartunk senkit), sűrű köd volt, tiszta horrorjelenet... aztán egyszer csak előbukkant egy pasas, valami husángot lóbálva a kezében. természetesen lövésem sem volt róla, hogy ki ez, és mi a frászt akar az éjszaka közepén kinn a pusztában, és amikor elkezdett felénk jönni, akkor már pumpálódott belém annyi adrenalin, hogy a távolság csökkenésével egyre jobban berezonált a póráz a kezemben. végül az ipse arca előtt csattant a kutya szája, kapaszkodtam rendesen. ő kérdezett valamit, én válaszoltam, és mentünk tovább.

később kiderült, hogy a közeli kollégium biztonsági őre volt, és valami vandált próbált elkapni aki betört egy ablakot... amit persze én nem tudtam. ugyanez a kutyám egyébként egy totál szelíd, mindenféle idegenek által gyömöszölhető kau volt.


2. szitu: mostani kaummal sétáltunk, szintén este (bár nem olyan későn, de sötétben), és látom, hogy valaki áll az út mentén. világított egy lámpa a kezében, és nem mozdult. míg közel értünk sok minden átfutott a fejemben, hogy ki lehet és mire várhat, aztán az utolsó pillanatban derült ki, hogy a körzeti megbízott végez épp közúti ellenőrzést. de míg nem rikkantotta el magát, hogy "RENDŐRSÉG!", addig igencsak megnőtt az adrenalinszintem, és ez a kutyám is rögtön mozdult a közelítő alakra.

ő sem "civiles" vagy "emberes", ha ott vagyok, bárki bratyizhat vele, de nincs kétségem afelől, hogy bármelyik kutyám felvette volna a harcot bármely szituációban, ha mégis úgy alakul. minden jelzésük "komoly" volt - és tudom a mostaniról ahogy az előzőről is, hogy mikor fenyegetőzik, és mikor készül harcra...

2011. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! dogjunk! Szoktam olvasni a bejegyzéseidet, jó dolgokat írsz le bennük. Látszik, hogy tapasztalt kutyás vagy!
2011. szept. 21. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

Én elve szokam járni örző-védő oktatásra a kutyámmal, ahol meg is mondták, hogy ő nem zsákmányos, hanem civiles. Tehát konkrétan oktatáson is előbb keresi a harapható emberi testet mint a kart.

Volt már olyan, hogy valaki sétáltatás közben hirtelen előbukkant az egyik bokor mögül (a kutya szabadon volt), és erre a kutya nekiindult mint az őrült. Terméseztesen az illető megállt, amire a kutya úgy reagált, hogy leült elé és őrizte. Ahogy azt örző-védőn tanítják. Nincs mozgás, nincs fogás. Aztán kis idővel a pasas meg akarta simogatni a kutyát, az azonnal odakapott neki. Kénytelen volt megvárni a csávó míg elhívom a kutyát.

Egyébként egy kan németjuhászról van szó.. :)

2011. szept. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

köszönöm :)


igyekszem tanulni folyton-folyvást... :)

2011. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!