Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító? Mit csináljak?...

Szaporító? Mit csináljak? Kihez fordulhatnék? Nem akarok belekeveredni, de.

Figyelt kérdés

Tudomásom van róla, hogy egy helyen irdatlan körülmények között tartanak kutyákat, és szaporítanak. Legalább 7 különböző kutyafajtát számoltam meg. Rottweiller, chihuahua (csivava), farancia buldog, angol buldog, yorkshiere terrier, westi...Őket láttam, egy csöpp udvarra zárva, kennelekben. Egy 2m x 3m-es kennelben különböző chihauahua kutyusok voltak bezárva, legalább 10-en. Borzasztó volt őket ott látni, minden kutyát. elszomorító. Sajnos nem csak a kutyák élnek tábori körülmények között, de a tulajdonosokat sem veti fel a pénz, borzasztó szegénység van. Tudom a kutyák tartása sokba kerül, de egy kis kedvencet, nem lehet ilyen helyen "tárolni". Szerintem szaporítók lehetnek, de nem szeretném megütni a bokámat, nem akarok bíróságra sem járkálni, semmi ilyesmi, csak a kutyák körülményei nagyon aggasztanak.

Láthatóan nem éheznek, mert jó "kondiban" van mindegyik, de kétlem, hogy ezt a legalább 50-60 kutyát, ami ott van sétáltatnák. Nem hülyéskedek ennyi minimum van a telepen.:( Szerintem 0 a foglalkozás ezekkel az állatokkal.

Mit tehetnék én ez ügyben? Tanács valaki?



2012. máj. 21. 00:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem írhatnál e-mailt a közelben lévő menhelyeknek, állatvédő szervezeteknek, hogy szerintük mit kellene tenni.

Ilyenkor az ÁNTSZ-ét szerintem nem tudod kihívni, mert itt más a helyzet de ide is ki lehet hívni valami szervezetet... sajnos hirtelen nem jut eszembe a nevük, de valaki biztos tudni fogja.


Szerintem nyugodtan jelentheted, akár névtelenül és kimennek, megnézik. Mindenesetre javaslom, hogy ne beszélj róla senkinek és ha kérdeznek akkor is tegyél úgy, mintha meglepne a dolog, mert nem nagyon figyelted volna eddig a kutyákat. Sajnos az emberek még véletlenül is ki tudnak szúrni a másikkal a pletykálással, ráadásul akik így szaporítanak kitudja milyen bosszút állnának.

Persze ha pl. állatvédőknek szólsz akkor nem igen fogják megtudni, hogy te benne voltál, ez részemről csak arra vonatkozott, ha esetleg valakinek elmondod a környezetedben.

2012. máj. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
ezek a névtelen feljelentgetők!!!! Miért nem mész oda hozzájuk, és beszélgetsz velük??? kérdezed meg őket? Mielőtt elrohansz feljelentgetni. És természetesen a nevedet meg már nem adod hozzá.
2012. máj. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem akarsz névvel belekeveredni:

Állatvédőrség

A +36 70 636 6230-os telefonszámon vagy a bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen fogadjuk az állatkínzással, gondatlan állattartással kapcsolatos bejelentéseket.

2012. máj. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Helyileg merre van ez?

Az állatvédőrségnek szólj mindenképpen, de ők is elvannak havazva, ha helyileg nagyon kiesik nekik, akkor érdemes az ottani állatvédőknek is jelezni hátha ők előbb tudnak lépni... Valamint a fajtamentőknek is, minél többen tudnak róla annál nagyobb az esély hogy hamar intézkednek.

2012. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 2/4!

Eszednél vagy? Aki szaporít, ráadásul ilyen körülmények között teszi bizonyára hanyatt-homlok haptákba vágja magát, bocsánatot kér és holnapot kacsalábon forgó helyen teszi mindezt?

Ebben a világban a pénzért sok ember bármire képes, ezért ezekkel a ganékkal sem kell másként bánni.

2012. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Beszéltem velük. Kutyát kerestem, merő véletlenségből kerültem hozzájuk. Westit akartam venni, felhívtam őket is, telefonban szimpiknek tűntek. Elmentem, megnéztem a kutyát, és akkor láttam mindezt...:(

Nem akarok belekeveredni, mert nem akarok ártani senkinek sem direktből, de azt amit ott láttam...Az valami szörnyű volt. Sokáig gondolkoztam rajta, hogy mit kellene tennem, mert tényleg nem vagyok ez a mindenkinek ártani akaró típus, de ha a szívemre teszem a kezem, és a lelkiismeretemre hallgatok, akkor meg kell találnom a módját, hogy segítsek ezeknek az állatoknak. Azt hiszem, mindenkinek a maga lelkiismeretével kell elszámolnia, és úgy érzem, hogy ezzel a tudattal, nem tudnék többet a tükörbe nézni, ha a kisujjamat sem mozdítottam meg az ügyben, hogy segítsek...

Imádom az állatokat, oda vagyok a kutyáimért, cicáimért. Együtt nevelek egy 7 éves yorkit, egy 3 hós cicát és egy 4 hónapos amerikai staffordshiere kölyökkutyát. hatalmas területük van, ahol napközben szaladgálhatnak este 1-2 órás sétálással vannak lemozgatva. Yorkit is mindig sétáltatjuk, bár ő már kissé "öregecskén" kényelmesebben fogja fel a dolgokat. Már nem olyan fitt, mint régebben...

2012. máj. 21. 12:29
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
szimpik voltak, tehát valójában ha a körülmények nem olyanok, akkor vettél is volna tőlük kiskutyát. Törzskönyv, minden nélkül. ha tiszták, akkor támogatod, mert vásárolsz, ha koszos, akkor feljelented. Én a kettősséget nem értem.
2012. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Az a probléma, hogy nem vagy egyedül ezzel. Csak a környékemen ismerek pár olyan embert aki ilyen helyről vett kutyát. Mert megsajnálta.........stb. Siránkozott és gondolom megerősítést várt hogy cipősdobozból, meg ketrecből vett kutyát ő bizony megmentette. És közben fizetett érte!

Semmit nem tett csak támogatta az ilyen genetikai hulladékokat:(

Bakker az internet világában több az idióta ember mint amikor a vonalas telefont is csak 10 évente utalták....

2012. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Tegyük azért hozzá, hogy vannak olyan szaporítók akik azt sem tudják, hogy ez egy rossz dolog sőt téged néznek hülyének, ha tenyésztőtől veszed mondjuk 100e-ért... ez ugyan úgy igaz a vásárlókra is. Én vidéken élek azt sem tudjak mi az, hogy szaporítani :D Lelkiismeret furdalás nélkül pároztatnak adják a szomszédnak stb 10-20e-ért.

Én feljelenteném őket névtelenül. Mit foglalkozol velük? Ők foglalkoznak a kutyákkal? Nem! Gyártják őket. Etetni is azért etetik rendesen, hogy megvegyék őket.

2012. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Telefonon sok konzekvenciát szerintem senki sem tud mondani. Max a hangját és a szakmai felkészültség alapján tudja eldönteni, hogy szimpatikus e neki az illető vagy sem. De mivel TK-ves kutya hirdetés volt, és TK-ves kutyákat árultak, gondoltam felhívom. Szakmailag, kutyákkal kapcsolatos kérdésekre mindre válaszolt.

De kikérem magamnak, hogy pusztán a putri miatt döntöttem volna az mellett, hogy nem tőlük veszek kutyát! Én sosem veszek papírok nélküli kutyákat, ha kell akkor még külföldre is kimegyek egy ígéretesnek vélt állatért. A stafink Szlovákiából való. Nagyon ígéretes ő is valóban. Őt is internetes hirdetésben találtam, bíztam a tenyésztő szakértelmében, és ezért keltünk útnak akkor őérte (stafi). Ha ennyi minimum bizalmat sem szavazok meg a telefon túloldalán lévő tenyésztőnek, vagy tenyésztőnek vélt személynek, akkor tulajdonképpen senkik se vegyen kutyát, senki se hirdesse őket sehol sem, mert az biztos olyan..De akkor én mint laikus kutyaszerető, aki egy adott fajtát szeretne nevelni, mert imádom az adott kutyát, honnan fogom tudni beszerezni? Nem mindenki jár kiállításokra, nincs mindenkinek annyi szabadideje. (bár a stafink kiállásán, hozzáállásán a dologhoz, még lehet, hogy bevállalnék, egy -egy kiállítást, hogy megmutassam sz én kis szépséges hercegnőmet..:)

Visszatérve a szaporítóra:

Én is vidéken élek, tudom mik mennek itt is, de érddcekes módon, erre felénk nem divatok a kóbor állatok. Itt minden kutyusnak van gazdija. Rengeteg fajtatiszta kutya van a falunkban, a stefisek is nagyon összetartó csapattá fejlődtek. Megvan a magunk kedvenc területe, ahova kivisszük a kutyáinkat. Szerintem nem kell egy általános sztenderdet ráhúzni minden vidéki emberre, hogy össze vissza pároztatják a kutyákat, amiket eladnak. Nálunk ez nem jellemző. Max. ajándékozást tudok elképzelni, szüleim ajándékba kapták a kuvaszukat. Nem ismerek ettől nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb kuvaszt. Már 14 éves, szegény alig bír lábra állni sokszor. Kapja a gyógyszeres kezelését. Nagy becsben van tartva. A gyerekeket imádja, teljesen oda van értük! Sose bántaná őket, még így idősen is letelepszik a gyerekek közelébe, és szemmel tartja őket. Nem bánja, ha vele együtt játszanak, ha éppen nem fájnak az ízületei. Itt is vannak Uv-k, de mindenkinek van saját gazdija. Sok kutyát ivartalaníttattak, többek között mi is a yorkinkat.

Sosem jutna eszembe, hogy egy ilyen kutya-telepről vegyek kutyákat, ahol semmi mozgásra nincs helyük, és a szaporítók pénztárcáját növeljem, támogassam a kutyagyárosokat, mint ahogy ez a telep is.

2012. máj. 21. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!