Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy helyre ürítés szoktatása...

Egy helyre ürítés szoktatása felnőtt kutyánál?

Figyelt kérdés

Új kutyusunkat szeretnénk rászoktatni, hogy a ház előtti térkő helyett válassza inkább a ház mögötti nagy füves területet ürítésre. Van remény, hogy ezt egy felnőtt kutyus, aki még nem volt ilyen módon szabályozva, megtanulja?

A másik kutya csak hátul végzi a dolgát. Vigyem hátra a "hagyatékát" és mutassam meg neki ott?



2012. máj. 21. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy 10 éves kutyát szoktattam egy helyre. Amikor olyan helyre végezte a dolgát, ahol jó helyen van, azt hagyd ott, ahol nem a megfelelő helyre végezte a dolgát, szedd össze, és semlegesítsd az illatot.

Ha esetleg nem csinálja oda, ahova te szeretnéd, akkor szedd fel, ahol nem szeretnéd, és tedd oda, ahol szeretnéd, és előbbi helyről a szagot semlegesítsd (én domestosos vízzel szoktam).

Idő türelem, és meglesz!

Esetleg ha tudod, mikor végzi a dolgát, akkor ha jó helyen csinálja, dicsérd meg, ha nem csinálja jó helyen, hagyd figyelmen kívül, ne szidd le!!!

Arra is figyelj oda, hogy itt nem arról van szó, hogy gyűjtsd a kakit! :) Mert ha túl sok gyűlik fel a WC helyen, akkor azért nem fog oda menni. Elég 1, esetleg 2 kupac, de az illat miatt lehetőleg a frissebb maradjon ott.


Idővel, ha már csak ott végzi a dolgát, akkor fel lehet szedni az összeset, elvileg már oda fog csinálni. Ha nem, akkor kezd elölről a folyamatot sok-sok türelemmel, míg oda nem szokik véglegesen! :)


Sok sikert, remélem, érthetően sikerült leírjam.. :)

2012. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél!!!!
2012. máj. 22. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!