Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutya és felnőtt cica...

Felnőtt kutya és felnőtt cica összeszoktatása lehetséges?

Figyelt kérdés
Egy felnőtt kutyus kerül hozzánk és azt szeretnénk, ha nem kergetné a házi cicánkat. A másik kutyusunk nagyon jóban van vele. Hogyan taníthatom meg, hogy nem szabad bántania?
2012. máj. 8. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A macskákról fogalmam sincs, de a kutya oldaláról én úgy tenném, hogy következetesen az első perctől tiltom neki, első bemutatás hosszabb pórázon, először messzebbről, aztán egyre közelebb és közelebb vinni, ha ugat/morog tiltani. Egyfajta elkerülő magatartást elérni nála a macskával szemben. De először magadhoz kellene szokatnod a kutyát, és utána kísérletezni, amikor már ismered a reakcióit, és ő is ismer téged.Nem lesz gond, meg tudja tanulni, csak következetesen az első perctől rá kell szólni, tiltani, ha pedig jól viselkedik dicsérni/jutalmazni.

Sok szerencsét, kívánom, hogy jó barátok legyenek!

2012. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az én cicám 8 hónapos volt, és nem akarta elfogadni a kölyök kutyát, holott a másik felnőtt kutyámat azonnal elfogadta.


sok sikert.

2012. máj. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze,hogy lehetséges.Nálunk mindhárom kutyus utólag került a házhoz,közülük kettő felnőttként,a cicó volt itt először.Na most ezért lehet,hogy nagyon le leszek pontozva,de nálunk a természetre lett bízva az,,összeszoktatás".Ha a kutyát is pórázon vinném a macskához,a macs alighanem gyorsan meglépne,a kutya pedig felpörögne a póráztól,a macskától,egyszóval csak rontaná a helyzetet.Esetünkben a szoktatás szabadon"történik,spontán találkoztak először.Minden kutya először azt hitte,idegen a macskánk,ezért már messziről lerohanták,akkor rájuk kiáltottam,a cicó pedig gyorsan felhúzta a hátát és fújt.Ezzel a kutyiknak duplán is(részemről és a macska részéről is)értésükre lett adva,hogy őt jobb elkerülni,mert a gazda tiltja,a cicától pedig kellemetlen pofonokra lehet számítani.Azonkívül igen hamar megértik,hogy tetszik nem tetszik,a macska is a család,a,,falka"tagja,így kizárásos alapon a saját cicát el kell fogadni.A miénket egyik kutya sem bántja,egész nap el jönnek-mennek egymás mellett egy hang nélkül,az idegen,kóbor macskákra viszont ugranak,s űzik ki a területükről.(S ha ne adj'Isten rád még nem hallgat majd eleinte a kutyus,a cica akkor is megérteti vele,hogy jobb a háborút elkerülni)
2012. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jól ismerem a kutyust, sok közös séta után kerül hozzánk, mert a saját gazdájának már nem kell..:S

Nagyon visszahúzódó kutya, tipikus alárendelt, egy rossz szótól is a földre lapul. Remélem sikerül majd megtalálni valahogy az arany középutat..

2012. máj. 8. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem bíznám a természetre így teljesen, szerintem kell az a póráz, mivel nem tudhatod, hogyan reagál a macskára, és legalább meg tudod fékezni. Mit csinálnálsz, ha zsákmányszerző ösztönéből fakadóan 1-1-ben odaszaladna a kutya, megragadná a háta közepén a macskát, és jól megrázná? Amire rászólsz és kiszeded a szájából...

És ez nem fikció, én sajna tanúja voltam egy ilyen esetnek, csak németjuhász-kis keverék viszonylatban. Tehát kell az a 3-4 méteres póráz... Szerintem...

2012. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!