Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebösszeírás! Mit tegyek?

Ebösszeírás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma voltak nálunk az önkormányzattól,de nem voltunk otthon,ezért bedobták a levelet,hogy ebösszeírást végeznek stb-stb,holnap visszajönnek.A helyzet az,hogy a kutyám már nagyon öreg,és epilepsziás is.Minden váratlan helyzettől rohamot kap,nagyon sajnálom olyankor.Ezért nem is oltattam be az idén,mert tavaly is akkora rohamot kapott miután elment az álatorvos,hogy azt hittem nem marad meg.Mit tegyek?Nagyon szeretem ezt a kutyát,ezért is próbálom minden váratlan helyzettől megkímélni.

2012. máj. 21. 13:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

melyik település?


Egyébként idéntől minden önkormányzatot törvény kötelez, hogy a területükön 3 évente ebösszeírást csináljanak.

2012. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Békés megyei kisváros.
2012. máj. 22. 07:42
 13/15 anonim ***** válasza:

Éljen a felelős állattartás. Ha ilyen rohamai vannak, akkor az orvostól nem elzárni kell a kutyát, hanem éppenséggel elvinni, hogy tudjon receptet adni a tünetek enyhítésére, illetve fontos, hogy egy ilyen kutya állapotát nyomon kövesse egy orvos, és felhívja a figyelmedet, ha a kutya egészségét figyelembe véve meddig van értelme húzni az altatást.

Felelőtlen és meggondolatlan voltál, így vagy úgy, vállalnod kell érte a következményeket.

Ha beengeded őket, akkor szerintem elnézőek lesznek, ha nem engeded be, akkor nem tudom, mi történhet.


Essetek túl ezen a látogatáson, reméljük gond nélkül, és utána hívd ki házhoz az állatorvost (úgy a kutyának sokkal kisebb trauma), és ezeket a dolgokat beszéljétek meg. :)


Tudom, hogy rettentő nehéz, nekem is van egy öreg 12 éves kutyusom, akivel szintén vannak problémák, de ezeket az orvos segítségével jól lehet kezelni, hidd el. :)

2012. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Látta már orvos,és beszéltem is vele a rohomairól.Azt javasolta hogy ne adjunk neki gyógyszereket,mivel az epilepszia elleni gyógyszerek méreg drágák,és sokféle létezik.Nem igazán használnak a kutyának,sőt vannak olyan kutyák amelyek állapota még továbbb romlik tőle,és a végén csak egy kísérleti állat lenne belőle,azt meg nem szeretném.Állítólag ez nem is egy extrém eset,mert vannak olyan kutyák melyeknek szinte a nap 24 órájában rohamaik vannak.Na azokat szokták elaltatni!
2012. máj. 22. 12:54
 15/15 anonim ***** válasza:

Remek! Nem kell gyógyszer...

Tudod Te , hány kutya él gyógyszerrel szinte tünetmentesen?

Megfosztani a kutyádat egy élhetőbb élettől ...A dokid egy nagy 0.

2012. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!