Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebösszeírás! Mit tegyek?

Ebösszeírás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma voltak nálunk az önkormányzattól,de nem voltunk otthon,ezért bedobták a levelet,hogy ebösszeírást végeznek stb-stb,holnap visszajönnek.A helyzet az,hogy a kutyám már nagyon öreg,és epilepsziás is.Minden váratlan helyzettől rohamot kap,nagyon sajnálom olyankor.Ezért nem is oltattam be az idén,mert tavaly is akkora rohamot kapott miután elment az álatorvos,hogy azt hittem nem marad meg.Mit tegyek?Nagyon szeretem ezt a kutyát,ezért is próbálom minden váratlan helyzettől megkímélni.

2012. máj. 21. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan beengedheted őket. Ha tavaly oltva volt a kutya, akkor úgyis tudják, hogy van kutyád, és ha nem oltatod be idén, úgyis jönni fog a felszólítás. Az önkormányzati állatorvos felé minden kutyát jelentenek az állaorvosok, tehát van a kezükben elvileg egy lista.

Mert gondolom emiatt gondolkodsz, hogy mi legyen...

2012. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 petrusi ***** válasza:
18%
Ha ennyire rosszul van, akkor altasd el, mert így csak kínzod.
2012. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Ne bújkálj az összeírók elől, a kutyád már szerepel a nyilvántartásban. Azt pedig, hogy milyen kockázatokkal jár az oltás elmaradása, beszéld meg az állatorvossal. Különben ha nem oltatod be, az állatorvos jelzi a jegyző felé. Akkor pedig megbüntetnek. A veszettség elleni évenkénti oltás kötelező. Egy beteg kutya miatt nem szabad kockáztatni mások egészségét.
2012. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
elsőnek: az Állatorvosnak már nem kötelessége lejelenteni az Önkormányzatnál
2012. máj. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem én,hogy beengedhetem őket,csak abból meg gondolom baj lesz hogy nincs beoltva.Másodiknak meg csak annyit,hogy ha egy családtagod beteges meg öreg,akkor már el is tennéd lábalól?Velem együtt nőtt fel ez a kutya,volt hogy senki sem állt mellettem,de ő mindig vigasz volt számomra.Amúgy meg a kert hátsó reszén van egy hatalmas hely neki ahol nagyon jól érzi magát.Utoljára 1 hónapja volt rohama,akkor a postás miatt.
2012. máj. 21. 14:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Már nincs állatorvosi jelentési kötelezettség. Egyébként a jelenleg használatban lévő vakcina 2 évig lenne hatásos (vannak országok ahol két évente kötelező és ugyanezt a vakcinát használják) Egyébként évek óta nem regisztráltak kutyák között veszettséget...

Enged be őket, írják össze, nem hiszem, hogy ellenőriznék az oltást

2012. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt is megcsinálhatod, hogy kihívod az állatorvost, és, hogy minél kevesebb stressz érje a kutyád, ráteszed a pórázt mintha mennél sétálni és akkor akár a kapuban beoltja, vagy ha megtűr idegent akkor meg a lakásban.
2012. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Mennyire idős? El tudja látni magát? Úgy értem, közlekedik, eszik-iszik rendesen?

Mert ha már nem képes kutyaéletet élni én a helyedben elaltattatnám. Neki is jobb lenne úgy, de pedig tudnád, hogy nem szenved tovább.


Ha nem akarod elaltatni akkor is mondhatod az ebösszeírásnál, hogy idén azért nem oltattad be, mert rövidesen elaltatjátok. Ha rendes, akkor ezt figyelembe veszi, és ha megkéred remélhetőleg csak távolról szemléli meg a kutyát, hogy ne zaklassa fel.


Egyébként az itthon használt veszettség elleni oltóanyag 2 évig is simán véd, csak az előírások ezt nem veszik figyelembe. Több északi országban már csak 2 évente kötelező oltatni.

Viszont ha jól van a kutyád és jártok sétálni stb., akkor illett volna beoltatnod..

2012. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
12 éves,látszólag semmi baja.Teljesen aktív,eszik-iszik rendesen,minde ok vele.Csak akkor vannak gondok,ha felizgatja magát.Egyébbként gondoltam rá,hogy holnap beengedem őket,és elmagyarázom az egészet.Csak attól rémültem meg,hogy a papíron az áll,hogy az oltási könyvet is fel kell mutatni,meg ha félrevezetem őket akkor 50.000 ft pénzbírsággal büntetik.Pedig én csak a kutyát akarom óvni,nem a pénzt sajnálom oltásra.
2012. máj. 21. 14:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet megelőzni a rohamot, amikor oltásra viszed?

Nem ismerem az epilepszia kezelését a

kutyáknál, de hátha lehet akár egy injekcióval, vagy netán gyógyszerrel arra a napra kissé megerősíteni.

2012. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!