Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyám az...

Hogy tanítsam meg a kutyám az "ugat"! Parancsra?

Figyelt kérdés
Ezt a trükköt egy ismerősömtől hallottam, és nagyon tetszik. Szeretném megtanítani rá Boci nevű kutyám. Valakinek, valami ötlete, hogy hogyan? Előre is köszi! =]
2012. máj. 21. 14:57
 1/4 Dottorre ***** válasza:
Az enyémnek sikerült megtanítania, de sajnos nem nekem, hanem apámnak. Ha nem felejtem el, megkérdezem, hogy hogy csinálta, és ha megmondta, akkor megírom!
2012. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csöngetek vagy kopognak ugat?

Ha igen akkor akkor ha ugat mindig mond neki, hogy hangot és utána jutalomfalat.

vagy: [link]

2012. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szokott bármikor magától ugatni? Ha hecceled, akkor vakkant? Ha bármilyen módon el tudod érni nála, hogy ugasson, akkor azonnal dicsérj rá! Utána megint és megint. Ha már jól megy az ugatás jutalomfalatra ha kell, ha nem, akkor köss hozzá egy vezényszót, pl. "ugat" vagy "hangot", és ezután csak akkor dicsérd, ha előbb elhangzik a vezényszó és ő ugat. Ha magától ugat, akkor nincs jutalom, ha parancsra, akkor van. Amúgy kb. 15 perc megtanítani.
2012. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg jó ötletek =] Szerencsére bármit megugat, ami csipog, gurul, stb.. így biztos könnyeb megtanulja.
2012. máj. 21. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!