Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támad meg a kutyám...

Miért támad meg a kutyám minden más állatot? (lent bövebben) Segitséég!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy "kis" problémám..

Van 3 kutyánk, egy Westie-puli keverék ha jól tudom az (Maszat) egy dobermann (Jaffar) és egy moszkvai (Borisz) a problémám az, hogy a kisebb kutya a Maszat nagyon be van indulva a macskákra ha meglát egyet, ezt úgy értem hogy nagyon ugat rá minden, ez még érthető... de az nem hogy egyszer volt mikor hoztunk egy birkát, hogy levágjuk majd, és hát persze megegyük..de az a "hülye" kutya (szeretem ám! kedvenc kutyám. :D) letámadja, de nem előttünk mer előttünk "kedvesedig vele" de amint elmegyünk vagy valami rögtön betámadja, vagy este, és volt mikor úgy megsértette, hogy majdnem leszedte a fülét, meg kiharapta a bundáját, megharapta a lábát, sántított a birka stb.. ez még a többi 2 kutya hozatala előtt volt, aztán utána is ugyan ez..de ezt azért is nem értem mert benne van a puli ami elméletileg pásztorkutya, de oké, azt azért megkell tanítani, hogy ne bántsa öket meg ilyenek, de ennyire vad nem lehet, velünk szemben soha nem harapott megminket, nagyon is szeret szófogadó kutya, elengedve sétáltatjuk minden. Aztán tegnap előtt meg elkezdett ásni az udvar végébe este, a moszkvai rásegítette kiásta a lyukat, ez meg kifutott, és elkapott egy sündisznót (falun élünk, Somogyaszaló) Ma meg reggel megint ez volt csak a maszat átment a szomszédba és szétszedte a birkát...ott van 2 db birka, és anyu egyszer csak hallja hogy a szomszéd kiabál, hogy "nem mész haza" stb.. kifutott és látta, hogy ott a Maszat,de amint meglátta a Maszat anyát, már futott vissza.. De annyit nem értek miért ilyen..miközben rágcsáló irtó meg minden..és hát puli...az pásztorőrző.. és minden mást betámadna, kutyákkal azért nem olyan, de ha játszanának vele rájuk is odakap..nem játékosan.. de van mikor játszik.

Bocsi hogy ilyen hosszasan írtam le...

Segítséget kérnék abban , hogy miért ilyen a kutyám..mert szeretem de minden nap valami hülyeséget csinál.. :\

Helyesírásért bocsi!


2012. máj. 21. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:

mennyit sétáltatod ??? szellemileg le van fárasztva minden nap??

unalmába is csinálhatja..


naponta 1-2 óra intenzív mozgás, és 30-40 vagy akár 60 perc trükk tanítás vagy egyéb.. amelyik kutya jól le van fárasztva az nem csinál "hülyeséget" mert én a szavaidból azt vettem ki ,hogy nevelve van..szóval szerintem nincs eléggé lefárasztva..

2012. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
dehogy nincs. minden nap sétálok vele, meg futkározunk az udvarba van egy nagy telkünk mindig kimegyek velük és futkároznak , meg labdázunk, mindig mikor hazajövünk akkor kifáradva mennek a helyükre aludni, és megisznak egy vödörnyi vizet..ahogy én is :DD de nem szó szerint sokat sétálunk futkároznak nagyon-nagy a helyük mármint az udvarunk de tényleg nagyon nagy, és elég a futkározóhelyük, akkor zárjuk be öket, ha van valami születésnap vagy valami.. mindig kivannak fárasztva, ma is megyek velük kb fél óra múlva egy nagy sétára.. :D
2012. máj. 21. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


Erősebb benne a vadászösztön, mint a puli. :)) Ennyi.

2012. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hehh... helyesirási hibákért bocsi! :DD
2012. aug. 13. 18:35
 5/7 anonim válasza:
Egyet értek a legelső komentelővel. Mivel a kutyusodba van puli ezért legalább napi 2-3 óra mozgásra van sszüksége. Gondolj bele pásztor kutya régen egész nap futott mozgott nem hagyta hogy a nyáj szétszakadjon. Na most azt hogy a a blöki bántotta a bárányt az azért van mert nem mozogja ki magát és nem tud mit kezdeni (éjjel vagy amikor nem vagytok ott) az energiájával. Én azt javaslom hogy este vagy délután jól futtasd meg ha kell menny el vele futni. De 2-3 órán keresztül tartsd mozgásba az ebet.. :) Puszi
2012. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Miért támad meg a kutyám minden más állatot? "


Mert hagyod neki.


" azt azért megkell tanítani, hogy ne bántsa öket"


Teljesen egyet értek, meg kell neki tanítani. Magától nem fogja valami isteni sugallatra megérteni, hogy hogy kell viselkedni, meg terelni, stb.


Ez amúgy 100%-osan puli jellem, tereli a birkákat, csipkedi, irányítja. Csak épp senkitől nem látta, és senki nem is mutatta meg neki, hogyan kell rendesen csinálni. Teljesen érthető, és jellemző viselkedés. Sok képzetlen terelőkutya csinálja ezt.

Ez nem agresszióból származó támadás, csak irányítani, kontrollálni akarja az eseményeket, meg az állatokat.

A pulik rendesen is oda-oda csípnek néha a birka lábára, de nem nagyon, ez az egyik módszerük a terelésre.

Csak hát tanítás nélkül nem fogja megtanulni, mi a cél, hol a határ, és hogy kéretlenül ne tereljen.


Ugyanúgy korrigálni kell a viselkedését, mint bármilyen más viselkedés zavarnál.

Rajta kell kapni, akár úgy is, hogy elé raksz egy kisállatot, és kiprovokálod a támadást. Ha izgatottá válik, rá fókuszál, esetleg egy kicsit rámozdul, azonnal fegyelmezni kell! Egy erőteljes rántás a pórázon, vagy keményen oldalba bököd, egy határozott Nem! kíséretében.

Azt meg lehet engedni, hogy távoltól megszagolja az állatot, de ennél többet nem!

Aztán a lehető legtöbb állattal, és szituációban, jó sokat kell gyakorolni vele.

Ha már jobban megy, egy játékkal, vagy jutalomfalat illatával is elterelheted a figyelmét.


De képzés nélkül elvárni, hogy az elképzeléseid szerint viselkedjen, az nem fog működni.

Az ember tette ilyenné a Pulit is, a Westit is, ez fajtajelleg, ezért az ember felelőssége kordában tartani, és irányítani vagy átirányítani más tevékenységre ezeket az ösztönöket!

Ha már itt tartunk, a "támadások" letiltásával párhuzamosan kell neki biztosítani valami tevékenységet, ahol kiélheti az ösztöneit! Mindenképpen kell ahelyett a tevékenység helyett valami más alternatíva, és erre a séta nem elég.

A legjobb természetesen a terelés megtanítása és gyakorlása lenne, de jó az agiliti is, de akár az egyszerű labda dobálás- visszahozás is segíthet.

A lényeg, hogy a test, és az agy is meg legyen dolgoztatva.

2012. aug. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Teljesen igazad van.. ilyenekre nem is gondoltam. :)
2012. aug. 14. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!