Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne legyen...

Mit tegyek hogy ne legyen féltékeny a kutyám és ugyanúgy odajöjjön hozzám?

Figyelt kérdés
2 Napja jött egy új családtag 8 hetes bison bolognese :) A másik kutyám pedig 2 év 3hónapos. Eddig egyedül volt velem 6 hetes kora óta. Most pedig hogy a kiskutya jött így nagyon furcsán viselkedik mintha féltékeny lenne... Nem is foglalkozik vele, velem is másképpen viselkedik nem jön oda mindig amikor szólok neki, egyszer rám morgott már... Remélem értitek ezt a féle helyzetet. Pedig ugyanúgy játszok vele is mint a kicsivel, hazaérek mindkettőjüknek simogatás, és felveszem őket, elsőnek az idősebbiket hogy érezze attól még ugyanúgy szeretem... Érzi egyáltalán hogy szeretem őt is nem csak a kicsit? Talán betolakodónak érzi de majd megszokja és visszaáll a viselkedése? Lehet hogy csak türelem kérdése? Légyszives segítsetek mert lassan én is lelkibeteg leszek :/ Imádom mind a kettőt, persze a nagyobbat jobban mivel ő 2 év 3hónapja velem van... De külömbséget akkor sem teszek mert ugyanannyi szeretetet fog kapni mindkettő...stb... :)
2012. máj. 21. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy az új családtag megbolygatta a falka rangsorát. Attól félsz, hogy a nagyobbik kutyád féltékeny, pedig ez nem így van. Azért viselkedik így, mert bizonytalan vagy, és nem töltöd be a falkavezéri pozíciót. Próbálod kiengesztelni és próbálod megoldani, hogy mindkettővel egyformán foglalkozz, és lelkifurdalásod van, ha a kicsi több törődést kap. Hát ne érezz így.

Neked az a feladatod, hogy ugyanúgy viselkedj az idősebb kutyával, mint ahogy azelőtt tetted, hogy megérkezett volna a kicsi. Ugyanolyan következetesnek és szigorúnak kell lenned, és ne hidd azt, hogy a morgás az féltékenység. A morgás azt jelenti, hogy nem töltöd be 100%ban a falkavezéri pozíciódat, és a kutyád kóstolgat. Az alapvető, hogy a fiatalabbnál feljebb áll a rangsorban, és ezt ő tudja. Nem kell ráerősítened. Az kapjon előbb simogatást, és ennivalót, aki nyugodtabban és megadóbban viselkedik. Azzal, hogy mindig őt helyezed előtérbe, ráerősítesz arra, hogy vezérpozícióban érezze magát. Pedig te vagy a vezér!

Légy vele következetes, mozgasd sokat, és ne helyezd mindig a kicsi elé. Meg kell tanulniuk, hogy egymást között ne versengjenek a rangsorért. Te döntöd el, hogy ki az első, és az az első, aki szófogadóbb.

Hidd el, a kutyád nagyon jól tudja, hogy szereted, és nem féltékeny, ez most egyszerűen csak egy rangsorbeli probléma, amit neked kell leállítanod.

2012. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) Igyekszek mindent helyre állítani... Ma reggel viszont titokban játszottak míg a konyhában voltam,amikor észrevette hogy nézem őket tovább csinálták. Odamentem és mind a kettőt megsimogattam :) Még egyszer köszi... Szép Napot! :)
2012. máj. 22. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!