Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg kutyámnak a...

Hogy tanítsam meg kutyámnak a vezényszavakat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bichon Havanese kutyát hány hónaposan/évesen lehet elkezdeni tanítani? Szeretném majd megtanítani neki az ÜL,FEKSZIK,PITIZIK,PACSI,GYERE IDE,HOZD IDE,FEL ÁLL (állj fel!)MENJ A HELYEDRE (hol a helyed?) vezényszavakat,de nem tudom hogy kezdjem majd el! Amelyiket tudjátok leírjátok nekem? :) előre is nagyon köszönöm! :) [amelyik vezényszó még lényeges és kihagytam, leírhatjátok] :D

Nagyon köszönöm! :)



2012. máj. 21. 21:04
 1/3 Hovarju ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Látom nagyon türelmetlenül várod már a kutyusodat.

Tanítani már attól a perctől lehet, amikor hozzád került.

keress rá a 101 kutyatrükk című könyvre (le is lehet tölteni a netről). Sok sgítségat találhatsz még a klikker.hu oldalon és ha a youtube keresőbe beirod, hogy dog tricks (remélem jól írtam) ott is sok segítséget találhatsz. Ja és ha beiratkozol egy kutyasuliba, oviba ott rengeteget tanulhattok mindketten.

Jó kutyázást, sok sikert és lelkesedést kívánok.

2012. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! mi klikkerrel tanítjuk őt a kezdetektől. olvass utána, nagyon hasznos kis cucc, a lényege a pozitív megerősítés, hogy ha valamit jól csinál, klikk és kaja. olyan mintha lefényképeznéd amit csinál. gyorsabb és hatásosabb, mint egy sima okos kutyaaaaa! , mert ezt nem minden esetben érti meg. a négy hónapos kölyökkel mi már tanulunk, de egy alkalommal 5-10 percig és valami finom jutalomfalattal motiváljuk. A nagyobakkal (1 és 3) már egy-másfél órát is végigdolgozunk.:)

de a kutyasuli sokat segít, ott megtanítják az ilyesmit. lényeg, hogy motiváld, pl. ültetésnél ne lenyomd a fenekét, hanem tartsd a falatot az orra elé, és ha leteszi a földre a hátsóját, jár a klikk és kaja. és még sok ilyen kis apróság, amire millió cikk van a neten és a könyvesboltokban :)

2012. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Én kb. 8 hetesen kezdtem az enyémmel,persze egyszerre csak egyszer kétszer csináltunk meg egy dolgot és ennyi volt. És azt vettem észre, hogy amit hamarabb tanultunk, mintha jobban "rögzült" volna. Én azt a módszert választottam, hogy kimondod a vezényszót, (pl. ül), megmutatod neki, ez mit jelent (szép finoman lenyomod a popsiját), és valamilyen pozitív megerősítést használsz (pl. jutalomfalat). És ezt gyakorolgatjátok.

Én általában vezényszóhoz társítok jelet is, úgy vettem észre, könnyebben tudatosul benne. És megerősítésként mindig azt mondom neki, hogy: köszönöm (egyedi hangsúllyal) és megsimítom a fejét. Persze jutalomfalattal kezdtük a tanítást, ezt csak "kiegészítésként" használtam, de később azért hasznos volt. Most felnőtt korában már nem kap jutalomfalatot, ha teljesíti a vezényszót, csak ezt a fajta megerősítést.

2012. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!